Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    @exwizzard Javit ću, mada mi nema logike da uzmu dostavu kao osnovicu, vidjet ćemo.

    Još kolega kaže suplementacija ne prolazi a ja uzeo 200km i to pola proizvodi od konoplje :D
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Dobijes adresu u njemackoj na koju mozes narucit stvari iz radnji koje se nalaze bilo gdje u EU. Ja sam narucivao iz raznih zemalja sto ne salju u bih.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Danas sam prvi put dobio zuti papiric na kojem piše tracking number xxxxxxxxxxxx2015BA iz 101. Nije mi jasno sta mi drzava moze poslati preko poste na ovaj nacin?

    Piše preporučena pošiljka, sta im spada u to? Jel mogu biti pisma u tom?

    Nemam prekrsaja, nemam apsolutno nikakvih dugovanja. Pregledao mailove, pozive, nista. Ne znam sta moze biti.
     
    Last edited: May 25, 2019
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Moze biti rjeesenje. Moze biti i kazna stacioniranog... Ih... Iznenadis se.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A da podignes pismo i procitas? Nismo mi vidovite Dzemile da znamo sta je tebi doslo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nemoj bit bezobrazan. Prvo zuto pismo dobijas kad nisi kuci. Drugo, subota je.

    @bhd hvala drug, vidjet cemo u pon.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I subotom se moze pokupiti posiljka. Nisam uopste bezobrazan.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako je doslo danas, ne mozes podici isti dan. Pita samo covjek, ne vidim potrebu za takvim komentarom.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije tacno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Mene znaju nazvat da dođem podići, a sutra poštar donese žuti papirić, i nema veze jel subota, samo gledaj radno vrijeme pošte...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Možeš, poštar to obično vrati do 12 h, isti dan.....
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Što se paketa tice, mozes ga podici prije nego sto postar uopste donese zuti papiric jer zna da kasni. A iz tog razloga mi zena u pošti rece da oni pakete poprilicno dugo cuvaju tako da nije bitno ako se dodje nakon onih 5 dana. I takodjer, moze se i suboto podici posiljka.

    Jedino me znam da li je kod Aldina slucaj drugaciji sa ovom 2015BA pošiljkom. Valjda nije nista ozbiljno ;)
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja kad vidim na trackingu da je bilo koja moja posiljka pristigla u lokalnu postu (obicno je zadnja promjena na trackingu u 3-4 ujutro taj dan) u 8h ujutro prije posla dodjem na salter i kazem hocu podici posiljku, obicno pitaju kako znas da je tu, kazem sa trackinga, kazu sacekajte 10-15 min da se sortira posta da bi ju pronasli. Nikad ne cekam nikakve papirice.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Ček, hoćeš reći da ove tracking usluge za žnj kineskih stranica rade kako treba? Tj da su tako up to date


    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa ja recimo pratim neki paket bezvezni sa 17track appom nikakav update haj rekoh da odem na njihovu onu sto oni predloze kad tamo sve fino poredano i updateovano a vamo nista nema.Npr neki Yanwen kineski servis za dostavu ima neki sajt i na njemu sve fino ima.
    https://global.cainiao.com
    Evo ovaj website

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  16. anel007

    anel007 Komšija

    Cainiao je ofisl aliexpress servis ako se ne varam, to su oni S pa tonu brojeva tracking brojevi. Na aliexpress appu mi redovno javlja kad pisiljka u bosnu dodje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jao jesam se naplacao ovih 1.80KM u zadnje vrijeme, strasno. Sigurno 20KM u manje od mjesec dana. Sta god stigne, 1.80.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    i ja sam se tu sjebo kad sam narucivo sa jedne stranice, iso sve pojedinacno umjesto u jedan paket sve artikle i tako za svaki artikl islo +1,80KM :D
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa na kraju dodje skuplja pita od tepsije :D

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni paketi dolaze u posti na Dobrinji, kad god sam dobio papiric u sanduk, isti dan nisam mogao podici paket. Jer kad odem u postu kazu mi da je paket kod postara, tek sutradan mogu podici.