All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Moje sadasnje auto je leasing model bio. Samo sto sam ga ja kupio 2 god starog, sa 60000 na satu.

    Ja mogu preko firme isto leasing uzeti, onda se sve to odbija od brutto plate. Ali onda postoje ogranicenja na kilometrazu, gdje sve mozes voziti, takbox, i tako te gluposti. I onda mi to ne pase. Najvise mi ne pase 15000 km. Kad hoces vecu kilometrazu, zabibere ti ga, kad hoces preko 20000km zabibere ti ga dobro. I onda dok se kroz sve te rupe provuces, prodje te zelja, i kupis auto ko covjek, na kredit :D
     
    Last edited: May 26, 2019
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Najisplativije je uzeti par godina staro auto, u pola cijene je, a ne gubis na kvaliteti nista realno. Inace, rijetko ko na kraju otkupi auto, uzmes drugo, opet par godina staro i nastavis placati mjesecno.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam sa takvim 100k prevalio :D
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bilo bi logicno da osrednja auta kupuje raja sa osrednjim platama ali ne ide jbg pored divljanja cijena nekretnina, firmi koje su zasticene ko licki medvjedi i otpisuju bijesna auta i gorivo od poreza, i ovih na socijali...
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Čega se lik dosjetio (kinezi), 2t od toga pola težine jeftina plastika.
     
  6. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član


    T6 leti. Da je jeftina plastika nebi bio najsigurniji SUV, XC90 se ne proizvodi u Kini već u Švedskoj i Maleziji.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Samo bošnji u volvu smeta kineska plastika. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Hocu ja taj kineski xc60, a vi uzmite moj francuski pezo :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Alibegovic likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Može li mi neko reci iz prve ruke, kako finkcionise BIHAMK kada se stane na putu? Ovo sto ide 1-2 free šlepanje uz registraciju. Govore mi ljudi da je ograniceno recimo na 50-70 kilometara destinacije dok ovi iz BIHAMKA kazu da samo prebacuju auito kada stane na otvorfenoj cesti i to do prvog parkinga. A to sto zivi u drugom gradu, yebe se njima (i ako do drugog grada ima manje od 50km). To free šlepanje se ni u gradu ne moze iskoristiti, da ti prebace auto sa jedne likacije na drzgu. Recimo 2 kilometra voznje. Nece ako je auto na parkingu ili u garazi a da platim, kosta 52KM. Pa policijski "pauk" je jeftiniji.

    Ima neko osiguranje iz z RS-a, moram pitati prijateljicu tacno koje (Euro nešto). I oni navodno saradjuju sa nekom firmom koja prebaci besplatno auto bilo gdje na teritoriji BiH. To je u sklopu registracije. Prijateljici 307 stao kod Vinca i prebace ga u Zenicu.
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imas 3km free i auto ti mora biti na putu znaci smetati :D, ako je na parkingu ili nesto, nula bodEva :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  11. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ne znam otkud to. Ja 3 puta u zadnje 3 godine slepao auto od tacke A do tacke B. 3 do 15 kilometara, feninga nisam platio. I to uvijek sa parkinga, kod zeljeznicke, kod gradjevine i pred kucom.

    U pravilu bi trebala ici slepa do najblizeg servisa.

    Uclani se u bihamk, ili si kupi asistenciju nekog osiguranja, da ne reklamiram, i imas veve pogodnosti.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Promijenili

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa mozda taj model sa 300+ ks. Ovo ostalo se vuce ko stara baba.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ajdin87
    Hajd' preporuci. Neka reklame, da znamo. A ne ovako da se fatam za glavu kada zatreba.

    I kako fercera BIHAM čkanarska? Imaju ovi paketi ali ne vidim sta nude, kliknes na njih i nista se ne desava:

    https://bihamk.ba/bs/clanstvo/kategorije-paketi

    EDIT: Ovaj naskuplji paket PLUS: Šlepanje do 100KM jednom godišnje.
     
    Last edited: May 28, 2019
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Niko nije ni naveo da se XC90 proizvodi u Kini :) Ako ides na moje navode da se neki modeli proizvode dole. Ps: Niti meni licno smeta sto se dole proizvodi, nego je furka zajebavati volvase koji ih furaju, pogotovo Svede.

    Niti je k'o naveo da smeta kineska plastika, nego generalno da mi se ne svidja interijer auta, bez obzira gdje je pravljen ili sta je koristeno. Ali po obicaju rijeci se izvlace iz konteksa da bi se ego zadovoljio. Uredu je drug, dobar ti je Volvo, skidam kapu. <3
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sto si se ti pronasao u mom postu, uopste tebi nije bilo namjenjeno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sta ja znam, prica o plastici pocela kad sam ja spomenuo da je pravljen u kini, reko mene sad prcate :D
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma nidje veze, generalno govorim.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Volvo u Kini se proizvodi za kinesko trziste.
    Boli njih K za nama ba.

    Iduce sedmice idemo u ribu, imam par jarana rade u Volvu. Dovuce frajer XC90 T8, pa cem da ga provozam.
     
    donjapa and Alibegovic like this.