Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sto jes jes. Nema usporenja nikakvih :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Slicna prica kod mene, samo sto je 32GB verzija.
    Nema zajebancija sa trzanjem, usporavanjem, custom rom-ovima.
    Imam stock S8 kao testni uredjaj, koji bi nominalno trebao da leti po specifikacijama, i jos na njemu nema nista instalirano, i ide fino, ide ide, i onda pocne stucati bezveze na tranzicijama da mi dodje da se ranim.
    Stari S4+ (Snapdragon 800) sa custom rom-om i iskljucenim transition animacijama mi je draze koristiti kao testni od tog S8, mada je kao daily neupotrebljiv zbog bug-ova na custom rom-u.
    I dalje nisam fan Apple-a kao kompanije i njene politike ali ustedjeni zivci i vrijeme vrijede puno.
    Mada je ovo od X serije sve otislo cijenama bas predaleko, dobro cu razmisliti koji ce mi biti iduci, mozda neki XR nasljednik ako bude cijena koliko-toliko za progutati.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Gledam baš polovnjake iphone X modeli još nisu pali ispod 1000km.

    Koliko god dobri uređaji bili i iOS sistem glatko radio sumnjam da cu vise koristiti iphone.

    Jednostavno previše novca za moj dzepic.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Nisam ni ja Apple fanboy, ali brate vrijedi im ovaj iOS, optimizacija i support svake pare. Imao sam svakakvih telefona ali nakon sto sam 2012. kupio svoj prvi iPhone 5, ja sam se ocarao fluidnoscu rada i mislim da vise nazad od iOS-a necu. Svasta ti nesto mozes na Androidu sto je na iOS-u "zakljucano" , ali sve to meni nista ne predstavlja, iskreno, jer sam jako skroman po tom pitanju. Meni treba brz, siguran i jednostavan telefon i to je ono sto iPhone nudi sa iOS-om. Ne mogu da vjerujem da uredajaj koji handrim 3 debele godine, po citave dane, da nikad nije zatrzao ili zaledio. Jaran sa posla kupio Samsung S10, platio ga ko iPhone, probao sam par minuta, ma nije to to. Telefon kao PC sa specifikacijama, ali cim je puno aplikacija otvoreno i uradis onaj cross app, osjeti se da trza. Ne znam, svakom svacije, meni je iOS Tito! Radije bi nosao 5 godina starog iPhone-a i uzivao u rahatluku rada nego nosao supercomputer u dzepu, a da mi zivce vadi. Ja sam svakako sa strpljenjem tanak, nemam ja zivaca da cackam i manuelno optimizujem telefon kroz kojekakve zajebancije.
     
    Last edited: Jun 2, 2019
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Same here, jednostavno bolji uredjaj od Androida, zaokruzen kao cjelina. iPhone 7 me odmah podsjetio na Lumiju 920. A imao sam Androide, nije da nisam, i bili su godinu dana stari flagshipovi, ali nije to to.

    Uzmi danas bilo koji iPhone koji radi, eto sve od 6s pa ovamo, slican experience ces imat, svi imaju dobru kameru, dobar video, kvalitetan ekran, dobre performanse, multitasking, itd. itd.

    Necu uskoro mijenjat svoj jer su mi preskupi novi modeli.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imam i ja iPhone 6S leti i dan danas, za razliku od ovog govneta handroida koji steka out of the box.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma daj, koji to steka out of the box lol
     
  8. apokalipso

    apokalipso Aktivista

  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ovo u mom potpisu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma ja, znao sam... Samsung godinama ima najlosiji softver i totalno je besmisleno reci da android ne valja jer jedan proizvodjac radi nesto pogresno. Uostalom i oni su se znacajno popravili sa s9 i s10. Ali dobro ovo je iPhone tema, pa uzivajte.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eno ima S10 izlozbeni primjerak u BHtelecomu, samo sto sam ga uzeo u ruku vidio trzanje. Al jest dosta bolji od S9, sto jest jest. Narocito sa strana, ekran je manje zakrivljen i mnogo je bolji ergonomski jer bocne lajsne nisu tako tanke kao kod S8/S9.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakve veze ima ergonomija telefona sa trzanjem softvera. Trza i S10 i S10+. Price da ne trza su za malu djecu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo kazem da je bolja ergonomija. A trza isto kao i S9.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A da probate druge android telefone osim Samsunga? Moguce je da skin od Samsunga pravi probleme.
    Ja na Huawei i Xiaomi nikada nisam imao trzanje ili lag, rijesio bih ga se odmah. Pogotovo kako su krenuli modeli sa 2GB+ rama i quad core.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja nisam imao probleme ni sa P10... Ovaj pogotovo... Ali Haj.

    Sent from my Huawei P30
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma pusti, kad god neko kaze android ovakav onakav, referenca mu je samsung. Licno se uvjerio da mid range huawei od prije 2-3 godine fluidnije danas radi od galaxy s8. Eto neka i nije do Samsunga, ja ne znam o kakvom trzanju ljudi pricaju. Po prici ispade lagfest ko symbian...
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Istina. Svaka čast za apple jer 6s je savršeno funkcionalan telefon i danas, ali ima android uređaja koji su super fluidni, i to do 500km. Samsung je imao dron skin, ne znam najnoviji jer su očistili dosta toga. Dobiješ sve googlove aplikacije i onda sve te iste od Samsunga i vjerovatno sve to radi u pozadini.

    Ja sam na note 5 i stock android rom, prezadovočjan sam. Cijelo ljeto sam koristio iPad pro i 6s i razlika stvarno nije tolika.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    iPhone 6s je sasvim okej. Sve ispod toga je vec malo belaj.

    @Haker probaj custom rom nabaciti, neces se pokajati. Stvarno ima fenomenalnih verzija.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koristim pixel experience, najbolji rom koji sam dosada koristio. Gcam naravno.
     
    Aldiin likes this.
  20. nivla

    nivla Komšija

    nakon dvije godine druzenja sa iphone 7 mogu reci da je najveca mana baterija(iako je health 89%), kad ukljucis gps i jos neke standardne gluposti ne gura ni 12h, rijesio problem sa iphone smart battery case-om, jeste skup ali daleko ljepsi(iako ruzan) od kineskih imitacija dostupnih ovdje),ostalo je top i dalje, planiram mozda zamijeniti 2022, ako se ne pokvari