Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne trza samo Samsung, svaki Android trza. Huawei, Pixel, Sony, nevazno.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam, uzeo sam iPhone 7 neki dan, podesio ga, koristio dan, vratio ga.. Ja ga ne mogu nikako.

    Sent from my Huawei P30
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako moze snimak tog trzanja da i ja vidim pa da znam o čemu pričate.

    Koristio sam Note3 S6 i S7 i evo sad Mate10pro i ne vidim nikakvo trzanje. Moguce je i da je do mene. Mozda mi vid nije ok.

    Istina je i da nisam koristio iOS pa mozda nemam s cim uporediti.



    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja ne znam kakav vi okp imate pa je povremeno sjeckanje animacija toliki problem. :D
    Navedi još jednu stavku protiv androida, bas me interesuje.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ko ne vidi, ne vidi.

    Znaci sjedim pored nekog sa premium Androidom u rukama i gledam kako mu trza (i da naglasim, ne trza non stop, nego povremeno zatrza), ta osoba to ne primjeti, kaze "ekstra brz telefon". I ne velim da nije brz, S10 je brzi od svih iPhone-a izuzev XS, al me ta sirova brzina ne zanima. Ne radi glatko, jedan iPhone 6s je bolji od S10 sto se te glatkoce rada tice. A S10 je mnogo, mnogo brzi.

    @adsubzero memory management, battery life. Trajanje baterije na Androidu je skroz nepredvidivo, nikad ne znas koliko brzo ce je potrosit, sto je najgore voli je potrosit i u idle-u. Memory management je los jer Android i sa 4GB ima vise problema da drzi aplikacije u pozadini nego iPhone sa 2GB.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zaključak

    Ovdje se radi o problemu na nekim drugim nivoima.



    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Reventon and forzamilan like this.
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dino, kad budes koristio iPhone vidjet ces koliko svaki android trza...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  8. nivla

    nivla Komšija

    koristim i ja cubot note s ko sekundarni telefon, za ono sto mi treba meni ne trza i fluidan je, ali daleko je to od fluidnosti , i p10 lite je ok i fluidniji je od samsunga u tom nekom cjenovnom rangu, ja samsunga ne mogu smisliti nikako
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Trza i Pixel, o cemu pricamo?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    De nemojte toliko puno pisati šteka mi moj s9 ne može učitati lagfest :(
     
    aNaToMiC ! likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    E sad ga pretjera. Kod mene je SD 630 valjda i 3gb rama. Znači jednostavno nije istina, baterija ima iste preformanse i još kada bude update roma odradim dirty flash, znači nisam clean format uradio godinu dana i nikad ne povuče više od 2-3%

    E sad kao što sam rekao, skin I ko šta instalira je druga stvar.
    I opet, iPad pro sam koristio, znači bolji refresh rate ima od svih telefona (apple) I super procesor, predpostavljam da je od iPhonea X i stvar leti stvarno, najbolji uređaj koji sam koristio. Ali kada tako sročiš ispade da ću jedva odgovoriti na ovaj tvoj post dok mi se baterija ne istroši ili telefon ne zaledi :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ne, ne kazem to, nego je nepredvidiv. Nekad potrosi manje, nekad vise. I zna bit da neka aplikacija u backgroundu povuce vise. :)

    Napredovao je Android puno od 6.0, barem sto se tice trajanja baterije, a nije sve ni crno-bijelo bas. Ipak ovi Androidi sa 4000mAh imaju odlican battery life, iako je to samo zbog velike baterije.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zato ja kazem, ljudi poistovjecuju samsung sa androidom i kritikuju softverske mane koje nema svaki android.

    To za bateriju ne pije vode, ako imas aplikaciju koja te zeza i ostaje aktivna u pozadini, to nije kriv sistem nego aplikacija.
    Generalno tih problema nema, dakle govoris o nekom ekstremnom slucaju.
    Takodjer, gomila testova pokazuje da iPhone i nije bas sampion za trajanje baterije.

    Memory management - i ovo upitno, ali svakako novije androide tovare sa 6GB+ rama (naravno za manje para od iPhone-a :D), tako da tu nema problema, iako varira od proizvodjaca do proizvodjaca.
    Micro stutter jeste prisutan u odredjenoj mjeri, ali se sve brze otvara na high end androidu, tako da je besmisleno komentarisati sta ti je prihvatljivije.

    Trazio sam neki realan argument, ovo su sve specificni ili ekstremni slucajevi.
    Ja sam poprilicno zahtjevan, pa gotovo nikad ne primjecujem taj micro stutter koji spominjete, a lag da ne spominjem.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ček. Ako mi ode 2-3% preko noći i traje dva dana, ili ako ga pržim i uspijem 10h sot stvarno ne kontam o čemu pričaš, pa nađi mi jedan iPhone koji može 10h sot izgurati. Donja granica je 5h i to može svaki fon ja mislim.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Bio bih iznenadjen ako iPhone moze i tih 5 sati, naravno osim ako je neki power saver ukljucen ili se koristi slabije osvjetljenje
     
  16. Neso

    Neso Komšija

    Ma vala znas sta, da platim telefon premium $800+ i da mi rad na njemu nije totalno savrseno iskustvo, tacno bi belaj Biblijskih proporcija napravio u shopu gdje sam ga kupio. Kicmu svi lomimo za taj dinar u novcaniku, valjda zasluzujemo najbolje za svoje novce. Ne kazem da je na tom Samsungu S10 tecnost rada bila uzasna, ali meni kao korisniku koji je godinama na iOS-u, ono sto Android nudi performansama, ne odgovara. Hocu da mi telefon radi kao singerica 24/7, hocu maksimalan support, sigurnost. Mozete pricati sta hocete, ali Apple ima najjaci moguci tech. customer support na svijetu. Jebo ba Apple ko Apple, nije meni do brenda sekunde, svakako mi je telefon u caseu u kojem telefon izgleda kao neka mid range skalamerija. Ja koristim iPhone radi iOS-a, ali svakom svacije, svi smo mi unikatne individue. Sta god nosis, nadam se da nosis po svom meraku i zahtjevima. Ne bi ni valjalo da smo svi isti :)

    Evo mog iskustva sa Apple store od prije 3 godine. Kopirao sam svoj post od prosle godine:

    "Kad sam sebi uzeo Iphone 7 Plus, curi poklonim sesticu, medjutim kad sam pokusao da sesticu skinem sa mog clouda, software mi je trazio da upisem prvi password sa kojim je aktiviran Icloud, sto nisam znao, naravno... Password sam mijenjao par puta i znao sam samo zadnji koji sam postavio. A sedmicu vec upalio i aktivirao sa mojim Icloudom. Znaci isti Icloud account kojeg sam pokusavao da deaktiviram sa sestice. Patio sam se jedno dva dana pokusavajuci i pukne mi film i odem u Apple store. Tamo se registrujem sa svojim problemom na njihovom desku i prozovu me kroz par minuta, jer je u storu bilo jedno 50 ljudi... Pridje lik, predstavi se, objasnim covjeku problem. Kaze daj mi samo racun kao dokaz da je tvoj telefon. Ja imao u mailu elektronski racun koji su mi poslali iz Apple storea kad sam kupio sesticu. Pokazem mu, uporedi covjek serijske i mac brojeve, telefona i racuna. Kaze sacekaj minutu, upisa nekakve njihove kodove u telefon i deaktivira Icloud na sestici. Rekoh, koliko ovo kosta, kaze ovo je besplatan support od Apple-a :)"
     
    Last edited: Jun 3, 2019
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A kao iOS je savrsen u svakom pogledu?
    Ne smetaju ti povremeni iznenadni crashovi? Citao sam da ljudi kritikuju crashove na androidu, ali zato na iphone-u kad crashuje ne znas ni sta se desilo, samo se zatvori aplikacija, mislis hajd slucajno ja zatvorio.
    Ne smeta ti sto su uklonili fingerprint senzor, pa kod svakog otkljucavanja moras jos jedan swipe? To je to famozno savrseno tecno iskustvo?
    Nije ni rijetko da update ne odradi kako treba, odnosno da nece nikako da odradi pa moras prvo vratiti na fabricke postavke. Nije ti se desilo? Pa super, ali se desava i to je poenta. Niti android niti iOS nisu savrseni, zato mi je totalno glupo cuti kad neko kaze da je iOS savrsen kad sasvim ocito nije.

    A nisam se ni dotakao dizajna softvera kojeg kao da je radio 9-godisnjak.
    Sasvim ti je normalno da uz telefon od 800+ daju najbezvezniji punjac i moras doplatiti za brzi punjac, kad prakticno svaki drugi proizvodjac danas daje u kutiji?
    Ne bih bas rekao da je to savrseno iskustvo. :)
    To je samo jedna od stavki gdje apple muze korisnike, sto je grozna poslovna praksa, ali eto dok je ovaca bice i vune, zato i mogu...

    Ok, to je tebi super, a nije ti ultra glupo sto traze prvi password koji je ukucan kad si se registrovao?
    Sto jest jest, tehnicki support im je odlican za rjesavanje problema koje sami kreiraju.

    Da ne bude da samo pljujem bez veze integracija izmedju sistema im je odlicna, mada nije toliko ni cudno.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Neso To se meni isto desilo i rekao mi da je dzaba ako čekao sedam dana ili 90km čini mi se ako hoću odmah. I kada je otključao uređaj kao nije mogao da vjeruje da su mi odmah odobrili jer Apple ima najjaču sigurnost, FBI im nije mogao otključati telefon :) ja ljepo pljunem 90 i hvala nikad im više ušo u store.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja stvarno nemam nista protiv apple-a ali brate da nema problema ima. Supruga moja 6s ima. Ali vala meni je jednostavno suludo da se daje tolika cifra na neki telefon koji daje isto mozda i losije iskustvo i performans od nekih duplo jeftinijih telefona. Ja recimo imam ovaj iz potpisa i evo kunem se nisam nikad imao neki veci problem dakle tel radi ko singerica a hebeni kinez. A da ne govorim da ti treba jailbreak radi nekih gluposti a koje mozes normalno na androidu da radis. Fini su oni rade fino ios odlican ali brate da mana nema ima ih pogotovo kad kao dugogodisnji korisnik androida uzmes da se igras sa iphoneom :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nisam upucen ali ima li novi iOS multiwindow podrsku? :)