Laptop wifi karta

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by anel007, Jun 2, 2019.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    Imam HP EliteBook Folio 9470m i nedavno nabavim TPLink Archer C2600 ruter da zamijenim Xiaomi Ruouter 3 jer su mi trebali gigabitni portovi zato sto dosta stvari drzim na serveru i cesto kopiram kojesta sa i na laptop a 100Mbit/s je bas patnja.

    Sad je problem sto nisam ni znao da ovaj laptop moze ostvariti max WiFi brzinu od 300Mbit/s pa mi treba preporuka mrezne karte koja bi odgovarala ali da podrzava vece brzine, koliko sam vidio 860Mbit/s se pominje a nesto se plaho ne razumijem u te modele.

    Ako neko slučajno ima i da prodaje slobodno nek napise pa se možda i dogovorimo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. DSA

    DSA Aktivista

    Gdje si uzimao? Para? Zadovoljan?
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    sta gdje sam uzimao?
     
  4. black

    black Komšija

    Ako nema whitelist nabavis miniPCIe na M.2 adapter i Intel Wireless AC 9260 i adaptere za antene. Mozes za nekih 40-50 KM to nabaviti.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Archer
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    Kupio na olx-u polovan i bez odgovarajućeg napajanja, cudo trosi struje ko laptop i zahtjeva 12V4A napajanje koje sam naknadno narucio

    Sto se tice rutera zadovoljan sam poprilicno s tim da sam mu odmah nabacio opetwrt, jos uvijek nisam stigao tacno testirati wifi domet ali ne sumnjam da ce biti dovoljan za moje potrebe.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    koliko sam uspio istraziti ima whitelist i sudeci po kojekakvim postovima na netu najbolje sto mogu ubaciti je Intel 7260HWM kartica koja kosta 20-tak $ i nudi tacno ono sto mi treba
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    samo da javim, danas stigla i ubacena Intel 7260HMW kartica i u ovom laptopu sa zadnjom verziju biosa radi od prve bez ikakvih problema, win10 odmah odradio nadogradnju drivera na vjerovatno zadnju verziju
     
    Esh likes this.
  9. anel007

    anel007 Komšija

    evo otprilike brzina prenosa podataka izmedju servera i laptopa, server je u sobi gdje se nalazi i ruter a laptop u dnevnom udaljen otpilike nekih 6-7m sa jednim zidom izmedju i povezan putem 5GHz mreze s ruterom

    [​IMG]

    znaci otprilike 3-4 puta brze u odnosu na pocetak igranja sa serverom, i od tad Xiaomi router 4 zamijenjen sa ovim Archerom C2600 a nakon toga i sama wifi karta a kompletan trosak ubrzanja ~100 KM
     
    kio and Esh like this.