Assetto Corsa Competizione

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Feb 21, 2018.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Vedo likes this.
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    29.5.2019 izlazi full verzija

     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Igraš li ili je volan našao novog vlasnika? Danas sam baš malo vozao multiplayer na Monzi. "Sausage kerb" te ispali u drugi svijet. A nema prvog mosta koji je prije bio marker za kocenje.

     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Na volanu jos uvijek, necu da ga prodam ispod cijene :)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Vedo , imaš li micro stuttering? Nekako tamo, kada je izasla Monza pustiše update i od tada igra trza. Kazu da je i kod drugih samo na Monzi. Mada je meni na svakoj stazi i svakom modu. Bilo da solo igram, sa AI ili MP. Maloprije naletim na ovaj video kad isti klinac, gameplay je od 2:20:



    Oci me zabole, ne ide nikako. Znam spustiti postavke i imati stotinjak FPS ali isti djavo.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Nisam je vala odavno upalio. Sad kad stignem odvozim Forzu 7 na PCu sa volanom, merak malo i ova normalnija auta provozati :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    I zvanično, out of early access.

     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Trebam dofurati volan od jarana pa posteno probati. Malo na prvu probao gamepadom. Vožnja na prvu zgleda dobro. Multi je nesto bolji. Nije MP sto su svi htjeli ali je korak naprijed u odnosu na AC. Imaju neso kompleksniji rankig system vozača: https://i.ibb.co/M8jscY7/image.png ali isto tako, u dosta navrata me opali od pozada i penale dodijeli i jednom i drugom vozacu:







    (YT nesto treperi, nije do gameplaya)

    Sto se racinga tice i fizike, ovi sto vozaju simulacije kazu da je super. Primjeti razlika u vozilima itd.





    Medjutim, sve ostalo je tanko. Prvo, ovo je oficijalna Blancpain GT Series igra. Ono sto Blancpain ima od auta i staza, to je to. Trenutno 10 staza i 13 auta. Nece biti formula, vozila kao x-bow ili šelbi kobre. Kao selling point je koliko timova, vozaca i skinova za auta ima. Koga briga. 0 efekta u igri svakako. Karijera je kao demo, nije vrijedna igranja. Ne postoji nikakav osjecaj progresa. Ne kontam sta je uopste karijera.

    MP nema rankinga ni tabela, nekih dnevnih ili sedmicnih "event" vožnji kao iRacing. Vec, odaberi server, klikn da igras i to je to. Poprilicno sterilno.

    Sa tehničke strane, testirali su igraci osam mjeseci igru da bi nakon v1.0, developeri bezobrazno trazili da se odobri public beta kroz steam da ljudi ucestvuju u testiranju nadogradnji: https://www.reddit.com/r/ACCompetizione/comments/bvkili/about_hotfix_1_and_the_public_beta_branch/

    Neka se j... Kontam ja da su imali deadline zbog Blancpain GT Series licence ali je ovo daleko od V1.0. U meniju, koji je svakako jako zastario, za dugmad i dalje stoji 0 ili 1 umjesto apply ili exit. Takodjer, nema modovanja. Kazu da ga nece sprijeciti ali koliko je lako modovati ACC u UE4, nemam pojma.

    Na racedepartment.com je poprilicno mrtva:


    Assetto Corsa Competizione

    ACC Cars 0
    ACC Skins 0
    ACC Tracks 0

    Poredjenja radi, ovo je za prvu igru:


    Assetto Corsa 10,204

    AC Apps 258
    AC Career 86
    AC Cars 226
    AC Skins 7,551
    AC Sounds 167
    AC Tracks 557
    AC Misc 1,359

    Nekih ozbiljnijih tehničkih problema nema osim sto svaki put kada neko udje na server ili izadje, igra freeza na nekih pola sekunde. Dovoljno da izletiš sa staze. Probao sam betu 1.01 ali je isti klinac. Jednom je krešala sa ovom porukom: https://i.ibb.co/drxjB7N/image.png

    Ljudi se navodno žale da im dosta kresa na desktop pa su zato požuril isa javnim beta testiranjima.

    Navodno je i VR krš. Bio je upotrebljiv u early access ali u v1.0 je navodno odron. Ne znam da li su fiksali.

    Neko jednom rece, ovo ce biti GT Sport. Ehh.. sto me nasmija.

    Ipak ce se morati imati prva AC instalirana. Ovo ce jaaaako brzo dosaditi ako neko dobro ne izboduje igru. Bilo mi zao sto sam kupio par DLC-ova prije izlaska ACC a sad kontam da preostale kupim. Prvim popustom ih treba uzeti.

    [​IMG]

    Ako ACC zaživi sa nekim novim sadrzajem, super. Do tada ne vidim razloga davati 40€.
     
    Last edited: Jun 3, 2019
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja uzivam u Forzi 7 na PCu samo tako, handling nije na nivou AC ali je bolji od GT Sport, a grafika, zvuk, izbor auta i staza su top.
     
    NAILS likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kolika je razila između t300 i g25? Prije sam imao g25, opet kontam nešto nikako da se nakanim, više jer zauzima prostor.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma G25/27 lupa, bučan, pri naglom okretanju onaj ružni zvuk zubcanika itd. Dok je t300 sav smooth sa mnogo, mnogo detaljnijim FFBOom, gdje osjetiš sve moguće neravnine kod laserom skenirane staze.

    I najveća razlika je sto je G25/27/29 mrtav kad je volan ravan. Znaci kad ides pravo nema nikakvog FBBa. To je jednostavno limit zubcanik tehnologije, deadzone izmedju dva zuba. Kod t300 tog limita nema.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    G25 je smece. Doslovno nisam vidio primjerak u dobrom stanju. Ja se zaletio da uzmem i onda probam par njih, ma bjezi ba. A t3oo je remen.

    Mislim, i T100 i t150 imaju belt mada malo kombinovano sa zupčanicima. Moze se uzeti u pola cijene od g25. Samo da je naletiti.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam imao G25 tri godine. Takmičio sam se sa njim, sate i sate se radilo samo na set up-u da i ne spominjem šta je proveo vremena u utrci. E sad na kakve si ti naletio pa su smeće, ja nisam kvalitetniji komad hardwarea imao.
    Uvjeran sam da možeš na njemu ista vremena praviti kao na bilo kojem volanu. T300 bih volio i ja, pitam jer je eto polovan 600 nov 800-900. Već sam izdvojio lovu za njega u biti i da ne osjetim ali opet se vagam.
    Mada neću Logitech sigurno, čisto da promjenim.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I na gamepadu mozes ista vremena postici, volan uzimas zbog ceifa.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je nemoguće. Kao da bi ljudi izvalili par milja samo radi ćeifa. Kada upadneš u fazon i praviš dvije sedmice set up samo za jednu stazu, onda na čemu voziš ima veliku ulogu.

    Kada sam vozio krenuo sam od gamepada, pa uzeo neki Logitech volan nije imao ni FF, pa onda momu i na kraju G25 tada je bio najbolji mainstream volan. Tako da gada se stvarno trkaš a ne vozaš za čeif par krugova znači volan dosta.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Naravno da je moguce, pratim racing esports i imas gamepad vozaca u samom vrhu. Meni je trebalo nekoliko mjeseci da imam ista vremena na volanu kao na ganepadu.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno da je nemoguće i moguće ako imaš sve asistencije popaljene i igraš GT, Forzu ili neku drugu polu simulaciju, mada je meni to arkada cista.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Zavisi od igre. Dok sam pratio pCars vremena, znalo je u top 10 biti rekorda napravljenih tastaturom. Ali meni pCars vise naginje na arkadu, pogotovo dvojka. LFS, iRacing i prva AC, to je vec zayebana teritorija.

    Mada, kada se gamepad prijavi kao volan pa se ukinu oni filteri za palice, moze se sa gamepadom biti jako precizan.






    Ja recimo nikakva pomagala u assetto corsi nisam koristio. Ponekad ABS u zavisnosti od auta. Uz to dodaj da tako igras deset godina, vjerujem da ima likova koji sa palicama deru guzove. JA sam se izigrao sa gamepadom ali nista ozbiljno. Zaboli palac.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam sto nagadjas, ili si upoznat sa scenom ili nisi. Neki od najbrzih AC vozaca su na gamepadu bez asistencija. Na GT Sport world touru je bilo nekoliko igraca sa gamepadom gdje nisu dozvoljene asistencije. IRacing je druga prica jer imaju odron podrsku za gamepad.