AMD Navi / Big Navi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, May 21, 2019.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    objasni ? Ljudi su prije godinu dana rekli da se navi karte nece natjecati sa high end karticama,kao 2080ti. Ova kartica spada izmedju 1080 i 1080ti,samo da vidimo po kojoj cijeni. 1080ti kosta preko 1000$,dok ce ova kartica kostati 450$. Zamisli sad ovaj scenario.

    Hoces da igras neku igru,imas 1440p monitor na 144 hz. Sa 5700XT ces imat 120 fpsa,dok sa 1080ti ces imat 140. Prva karta kosta 450$,druga 1100$. Koju ces kupiti ? Ajde daj mi logican odgovor,a usput i pojasni "amd fail" .
     
    forzamilan likes this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne razumijem zasto se drze ovog tipa hladjenja. Trebali su staviti klasicne ventove, dva ako treba, a ne bucnog blower-a.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ovo je u skladu sa najavama, ali ljudi i dalje od svake nove AMD kartice ocekuju "Ryzen comebsck"
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Pa moraju i partneri poslije koji dinar da zarade
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    Zen2 kapa dole, nema tu puno price. Medjutim, ovi GPU-ovi ce opet da budu fail, preskupo je. Jedino drasticna razlika u cijeni naspram konkurencije ih je mogla izvuci. Za slicne pare, iste performanse, opet ce ljudi ici ka Nvidi, poredeci sa RTX 2070.

    AMD je izgubio povjerenje kupaca i imaju jako jako los marketing, naravno shodno samim prihodima. Znamo da je marketing jedan od najvaznijih aspekata svakog poslovanja. Zen 2 je BOOM radi drasticnih pomaka u performansama, drasticnih, cak i duplo jeftinijih solucija od konkurencije, nudeci u nekim primjerima mnogo vise za duplo manje novaca. To je razlog zasto ce se Zen 2 jako dobro prodavati. AMD kasni tacno jednu generaciju iza Nvidie. Ne mogu se oni u tom segmentu jos uvijek takmiciti. Na GPU strani poslovanja, sa ovim performansama, ih samo dobra cijena moze izvuci. Jako jako primamljiva cijena. Nvidia je vec dobila titulu brand name-e, svako ce prije kupiti Nvidia GPU prije nego AMD, za iste pare i slicne performanse. Preferirali mi jedne ili druge, to je jednostavno tako. Nek me ispravi ko hoce, ovo je moje misljenje. Prodaja ovih kartica ce da bude jako losa, mogao bih opkladu baciti.
     
    Last edited: Jun 11, 2019
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prvi utisak je bitan. Ako na prvoj recenziji kartica bude vruca i bucna razocarat ce. Partneri ce napraviti svoje, AMD-u je bitno da startaju kako treba.
     
  7. xman

    xman Komšija

    Mogu ja zamisliti taj scenarij ali zasto kada 1080Ti nije 1100$,kada ce oficijalni testovi pokazati nesto drugo i ispostavit ce se da je karta malo jaca od 1080 za 450$. Fail
     
  8. vutra

    vutra Komšija

    Last edited: Jul 6, 2019
    Esh likes this.
  9. Esh

    Esh HWB

  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  11. Decerto

    Decerto Komšija

    5700 XT vrh....sacekati ove 3rd party kulere,overclockat je za jedno 150-200 mhz,i dobijes solidnu 1440p,4k kartu.
     
    Lamagician likes this.
  12. Neso

    Neso Komšija

    AMD Retires the Radeon VII Less Than Five Months Into Launch

    Cowcotland has just confirmed with their sources that AMD Radeon VII is no longer in production. The stores are selling the remaining stock and apparently, no more Radeon VII cards will be made.

    https://videocardz.com/newz/amd-radeon-vii-reaches-end-of-life
    https://www.techpowerup.com/257319/amd-retires-the-radeon-vii-less-than-five-months-into-launch

    Ovo znaci da nam najvjerovatnije pocetkom iduce godine dolazi high end Navi lineup, Navi 20.
     
    Esh likes this.
  13. Decerto

    Decerto Komšija

    na sta li ce to da izgleda ;D
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija


    Pogledajte na ovom linku kako se otkljucavaju Navi kartice. 5700XT otkljucana ima haman performanse kao 2080.
    Gdje je onaj sto kaze fail?
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. Esh

    Esh HWB

  17. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ja sam sebi XFX RX 5700 XT blower naručio as kasnije uzmem još full cover WB pošto su mi oba setup-a FX i Ryzen pod vodom.

    [​IMG]
     
    Esh likes this.
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  19. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Blok već stigao a grafu trebam sutra pokupiti iz pošte.

    [​IMG]
     
    forzamilan, Esh, Sena and 1 other person like this.
  20. Esh

    Esh HWB

    Cool, nabaci fotke kad postavis.