All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Almir

    Almir Komšija

    xc90 je super auto, a postoje ljudi kojima odgovraju anemični motori, koji ne žele da plaćaju skupe odžavanja, osiguranja, jel se uklapa u njihove potrebe.vozio sam xc90 unutra mi ništa ne zaostaje za q7, tuaregom ili da mi je nešto bolji, ja bi prije ova druga dva iz više razloga bar ovdje u bosni...
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ovdje je servis za Volvo XC90 oko 200 eura jeftiniji nego za ta dva.
    O kasko osiguranju da ne pricam :)

    Nisam imao posla jutros pa se otisao malo zajebavati. Probao bas ovoga : https://www.blocket.se/stockholm/Volvo_XC90_D5_AWD_Inscription_TB_20__7_saten_85469609.htm?ca=11&w=1 imam u komsiluku volvo salon.
    Nije trom ko sto ljudi misle, ovi noviji modeli imaju power pulse, onaj zracni kompresor sto zavrti turbo i eliminise turbo lag. Dodas polestar optimizaciju, zna bit ponuda po 500 eur, jos nekih 40-50 ks i leti.

    Malo me brinu ove 20" felge, kad dodje vrijeme za mjenjanja guma :D

    I onda kad sam se vratio, uzmem https://www.blocket.se/stockholm/Volvo_XC60_T8_TE_R_Design_85181572.htm?ca=11&w=1

    Prosli put kad sam testirao T8 bila prazna baterija, sad je bila puna. Ubacis u Sport, onda vuce i elektro i benzinski motor. Perverzija od pogona. Ne bih nikad ocekivao onakvo ubrzanje od 2 tone teskog suvica.
     
    Last edited: May 29, 2019
  3. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član


    Ispod T6 ni ne gledaj uopce XC60/90, dizeli su smece zestoko a T5 slab, T6 XC60 mislim da bi mogao cjenovno upasti u razmatranje?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited: May 30, 2019
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li potrebe platiti 20km više za dezinfekcijom klime uredaja?



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako ti je ok da ti u isparivaču klime žive raznorazne bakterije onda nemoj.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Eldorado likes this.
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    @dino73n

    Kakvi su 1.6Tdi 90Hp motori kod fauvea? Preciznije u Oktaviji treće generacije.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Vozio sam Octavia III sa 105HP i poslab je za nju. Mogu mislit taj od 90 kako se vuce. Ipak je gotovo 1.5t ako se ne varam.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma zanima me pouzdanost motora(u kombinaciji sa 5ostepenim mjenjacem), odrzavanje i slicne stvari.

    Tromost , konjaza i ostalo trenutno nije bitno.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    nesto su spominjali da su dizne problematicne, a da 2.0 tdi nema tih problema, plus mi se cini da neke varijante golfa sa tim motorom imaju smf umjesto dmf
    opet sve stvar srece, znam ih nekoliko kojim su na sdi motorima mijenjali dizne ali su auta bila sa upitnom kilometrazom
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma dje neće valjati vw Motor i to novijih generacija. Slažem se isto sa selvinom golf 7 sa 105 HP sam vozao nije to to dok recimo ovaj noviji sa 110 HP ide ipak ljepše.
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ide taj od 105KS na 140KS glatko sa remapom.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jah...

    Sent from my Huawei P30
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Golf 7, 110hp na 135-140hp auto leti :D Zadnju godinu vozim sa boxom, samo pozitivna iskustva, za sad nikakvih problema.
     
    dams82 likes this.
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne znam se dobro s tim motorom.Nisam ga u zivio vidio. Oktavija 1.6tdi sa 81kw je top. Prije je bio motor sa siemens diznama i problematicnim egr ventilom koji svima crkne a treba 800 do 1000km da se zamjeni a i dizne su crkvale a sad su dizne bosch i egr je prelociran i upgradeovan tako da je motor super.



    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Dobro pazi kod koga radiš klimu, ciscenje, punjenje.
     
    Eldorado likes this.
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    [​IMG]

    Ovako i treba.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma komentari na Piku i po portalima kada objave vjest vezanu za gay populaciju :D
     
    Aldiin likes this.
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Unitrade bila akcija 30km punjenje a 50km sa dezinfekcijom.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Last edited: Jun 17, 2019