Kupovina klima uredjaja

Discussion in 'Generalna diskusija' started by russ-co, May 27, 2008.

  1. kio

    kio Komšija

    Pokretne fakat ne valjaju. Ameri koriste one sto na prozor se stave, pretpostavljam da nemas prozor?. Ma kupi ventilator onaj sa vodom :D
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imam prozor, kakve su te, moze malo detaljnije?
     
  3. kio

    kio Komšija

  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako mozes to montirati na prozor onda mozes i vanjsku jedinicu normalne klime. Naravno ne na prozor vec na nosace ispod prozora.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imam vec vanjsku na balkonu, ta ide u dnevni boravak, treba mi nesto za moje sobe, jer pc grije poprilicno kad se igra.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za jednu sobu odlicna je i ona prozorska. Samo eto da bude profi treba zamjeniti prozor.

    Edit

    Tek sad vidim da se prozorska vec spominjala. Imao je ja u radnji. Odlicno hladila 60ak kvadrata.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako je za hladjenje,mozes komotno i najjeftiniju uzeti ,sve isto hlade :D
    ako ces se i grijati na nju,onda ti treba neka sposobnija a citao sam na klix forumu da su najbolji japanci za grijanje ali je cijena svake 1000+ KM a bolji modeli i preko 2000 KM
     
  9. kio

    kio Komšija

    Mi smo prosle godine uzeli Daikin, japanac i fakat fenomenlano grije i hladi :) inverter klima je u pitanju. Bila je prica izmedju Gree i Daikin, ali ipak je Daikin kvalitetniji jpn > kinez (mada je Gree pravo dobra marka). Prije ovog smo imali Gorenje, obicnu i ako ces uzimati za duzi period isplati se protegnuti za inverter, trosi puno manje struje nego obicne.
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

  11. Mujka

    Mujka Komšija

    Kakvu mi klimu preporučuje treba rodici za potkrovlja nekih 40 kvadrata previše vruće ne moze uciti
    Finansije nisu bas najbolje pa bi bila sto jeftinija varijanta bila dobra al da je ipak to neki kvalitet
    Neka srednja kategorija


    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja evo upravo sad oprao filtere, jos mi mokre ruke :) Pa reko da pitam gdje kupiti one anti-bakterijske dodatne filtere sto se montiraju.

    Sto se tice jeftinih klima, ja imam Elit Interis. Evo od 2016. Tada sam ganjao Samsung, LG itd ali bio pocetak sezone i u Zenici jedina bila. Radi ko sat. Stan je 40 kvadrata. NE znam koji je model, ubij me ali evo kako izgleda ako ti sta znaci :D Mozda nije vise na trzistu:

    [​IMG]

    A meni trebaju ovi mali filteri:

    [​IMG]
     
    Last edited: Jun 14, 2019
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne znam gdje da napisem pa cu ovdje.

    Mislio sam ubaciti foliju za zatmljivanje na prozore u kuci jer je sunce prejako stvarno, nista ne pomaze... jel neko pokusavao ovu opciju ?
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa imas li zaluzine, roletne ili zavjese? Vec sljedece sedmice ponovo kisu najavili. ;)
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Imam prijatelju ali, ovaj jedan dio kuci ima 3 prozora i velika balonska vrata. Roletne ne pomazu.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Misliš žaluzine ne pomažu? Ne znam kako roletne ne mogu pomoći kad su ispred stakla.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mislio sam na zaluzine, moja greska. Da su roletne ne bi bilo problema..
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zaluzine su smece...meni nabiju temepraturu nenormalno preko dana...ugriju sobu 10 stepeni
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Žaluzine su super da blokiras "vidljivost" sobe a da ne bude mrak. A da ne bude vruce, mora blokada biti s vana. Roletne su jedino rješenje.

    [​IMG]

    By the way, imaju roletne i sa unutrašnej strane. One prijeratne u stanovima sa zelenim platnom.
     
  20. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ne znam da li za regularne prozore postoji nesto tipa vanjskih roletni za Velux krovne prozore. Ja sam u potkrovlju i na sve krovne sam stavio te roletne, osjeti se razlika.

    Ako neko zna nesto slicno nek pise.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk