Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    plastika,snapdragon 670,4 gb rama,display 5.5 incha,kao sto sam vec rekao,ogromni bezeli,ne znam kako je ljudima 450$ za tako nesto "wow" cijena...znaci ne moze se ni porediti sa k20 pro,totalno druga liga,a jeftiniji telefon.
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kamera, displej, softver. Nekome je to mnogo bitnije.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kekve koristi kada prva stvar što bih uradio sa tim k20 je da ga otključam i zqjebajem sa romovima i g cam-om.
    Radije bih plastiku od stakla svakako.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Takodjer poznat i kao Pocophone F2.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Šta je ovo google ima neke probleme, da nisu Kinezi počeli revanširati se :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Esh likes this.
  7. selvin

    selvin Moderator

  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    https://www.forbes.com/sites/zakdof...-huaweis-faster-android-os-report-claims/amp/

    Ako uspije ovaj Huawei OS onda su ameri pucali sami sebi u nogu, a najveci gibitnik ce biti Google.
     
    MakaveliTheDon likes this.
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ponovih se iznenada opet ovaj sljamsung handroid. :) Za sada radi super nakon S8.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    DSA and dino73n like this.
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma daj, ne znam kako mozes gledat u to. To trza to zapinje. :)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    DSA and Alibegovic like this.
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Handri malo ovaj otisak prsta za sada :) Ne znam ga koristiti.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    DSA likes this.
  12. Esh

    Esh HWB

    Sta si uzeo, obicni ili Plus?
     
    DSA likes this.
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    S10 obicni, plus mi bio veliki. :)

    Malo je cudan osjecaj prvi dan bio taj fingerprint skener u ekranu, masio sam konstantno, ali danas vec radi odlicno 90% slucajeva otkljucam telefon. Prst se treba dobro prisloniti na staklo, zahtjeva period navikavanja.

    Dobar fazon jedan tap na ugasen ekran prikaze poziciju skenera na ekranu, dvostruki tap bilo gdje budi cijeli ekran.

    Danas se malo zezao sa notifikacijskim animacijama oko ruba kamerice naprijed, kao edge lightning, super izgleda to buduci da nema led notifikacijske lampice.

    Ekran je perverzija, kad ga stavim pored S8, razlika dosta vidljiva, posebno u vivid modu. Svidja mi se sto ekran ima manje zakrivljenje od S8, malo vise vuce na note9 i oblikom globalno.

    Ultrawide lens glavne kamere od 16Mpx je fenomenalan, koliki samo ugao pokupi. Dnevne slike odlicne, nocne nisam okidao, probam veceras.

    Sve u svemu, pozitivni utisci, radi dosta brzo.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    DSA and Esh like this.
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto se otiska tice, dodas vise otisaka u opcijama, sa svih strana prisloni prst i neces imati nikakvih problema. Uostalom, dodaj i ostale prste.
     
    DSA likes this.
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dodao palac i kažiprst više puta, ne vidim neke razlike u otključavanju dok nisam promjenio tehniku otključavanja, skužio kako to funkcioniše. Treba prisloniti momački prst na staklo, nešto kao 3d touch fazon, samo što ne klikne ništa.

    I da dodam, ovaj zvuk Dolby atmos kad se upali, pa to grmi brate. :D
     
    DSA likes this.
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Reci slobodno da je bolji od ajfona, bit ce ti lakse :D
     
    DSA likes this.
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne koristim ajfon par godina, ocito nisi u toku. Ne znam da li je bolji od XS Max, da ne kosta koliko kosta, mozda bih i njega kupio.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    DSA likes this.
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kad se sjetim davne 2010 god pa svaki problem kod iOS jalibreaka kod iphona 3g Alibegovic je znao riješiti :D

    Uvijek sam njegov odgovor iscekivao.

    Tada apple fan boysi a danas android.

    I eto 10x god prošlo neke posebne revolucije barem meni korisne u mobilnoj industriji nema.

    Godinu dana zadovoljno koristim RN 5 model, i još ga nemam namjeru mijenjati.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    DSA likes this.
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nekada dok se bilo mlado i bez obaveza bilo je i vremena za jailbreak, cydiu i ostale zezancije. Cak su se i tutoriali radili na tu temu. Danas nemam vremena da Nova launcher podesim po svojoj volji, drugi su neki prioriteti u igri. :)

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    Eldorado and DSA like this.
  20. DSA

    DSA Aktivista

    Sot me najviše zanima kod S10, pa okači kad budeš u prilici

    Jel dual ili single sim?

    Dolazi li sa njim ta neka fabrička zaslijepljena folija? Negdje sam pročitao da s10 + ima tu neku fabričku foliju koja može odlično poslužiti
     
    Last edited: Jun 23, 2019