Profesionalne usluge članova foruma

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by sumeir, Jun 23, 2019.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav.

    Jeli ima slučajno na forumu sekcija da se mogu naći različite usluge članova foruma da nude.


    Tipa grafički dizajn i sl ?


    Treba mi ponuda, pa prije nego krenem dalje tražiti, da vidim jeli ima ko od raje na forumu da se bavi grafičkim dizajnom.

    Znam da naslov nije najorginalniji ali...

    Hvala.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Šta ti konkretno treba ?
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Imam prijatelja koji nudi usluge za hadž i umru u EU pa bi trebalo poraditi vizeulnom identitetu organizacije.


    Planirano je da se promjeni header na web stranici.


    Za Facebook bi trebalo napraviti template za reklame za hadž i umru. Da se vodi računa da bude 20% fotografije teksta kako bi se mogla koristiti za Facebook reklamiranje.


    Template za plakat "otvoreni fajl"


    Doraditi - preraditi profil fotografije za Facebook-u,YouTube i Twitter


    Uvodna podloga za video.


    Čestitke za oba bajrama koje bi bile postavljane na društvene mreže i slate preko Viber-a Whatsapp-a

    *Opcija* preraditi sadašnji logo

    Eto ko je zainteresovan neka se javi ovdje.Bilo bi fino ako ima portfolio da se pogleda

    Naknadno pošaljem link od stranice zainteresovanim na PM

    Pripremiti ponudu po tačkama koliko će šta koštati od usluga, proslijedim prijatelju i ako bude odgovarala ponuda ili dio ponude čujemo se za dalje.

    Hvala.
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

    Radim ja bavio sam se nekad izradom flyera, logotipa i slično. Nedavno sam radio par logoa za ovu ligu raketa koju igramo.
    Mogo bi ti poslat neki portfolio da vidis sta sam radio mada nisam neki extra talenat i ako ti treba neki vrhunski kvalitet traži dalje.
    Ako si zagrija posalji mi pp.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija


    Može pošalji portfolio na PM .

    @NAILS ako si zainteresovan pošalji i Ti svoj portfolio na PM pa da vidimo kako će proći.

    Hvala oboici.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eh, dobra tema u pravo vrijeme. Trebao bi i meni neko da odradi naljepnice za sokove. Malo rebrandinga. Neko ko se bavi iskljucivo tim? Radjen nam je ranije i sasvim je OK ali uzimamo nove boce i tegle pa bi samim tim pokusao i odraditi malo svjeziji dizajn. Ako se neko bavi iskljucivo time tj ako neko zna nekog neka mi baci pm.

    Hvala!
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Jeli tražiš uslugu od osobe ili može firma?
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pa generalno gledam da bude jeftinije zato gledam privatne usluge ali ako nije pretjerana cijena mogao bi se okrenuti i kakvoj firmi.
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Ako ti je klijent neki veći proizvođač ond možda bolja opcija firma koja je radila na sličnim projektima dizajna ambalaže.

    Ako je u pitanju manji proizvođač, ograničenog budžedta za dizajn amabalaže, onda vjerovatno osoba neka bi bila jeftinija.

    Ja ti mogu preporučiti da vidiš sa jednom domaćom firmom u Sarajevu ,naravno ako bude i njima interesantno.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ovo je za privatnu distribuciju soka od Aronije, Ribizle, dzemovi i sl. Tako da bi gledao jeftinije solucije ali rado uzmem kontakt i firme te pitam.
    Hvala.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajd pošalji na PP kakav je sada dizajn. Cisto da vidim sta traziš.
     
    Vedo likes this.
  12. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    i ja sma ti musterija uraditi prijedlog, pa ako ti se svidi koncept mozemo pricati :) imam iskustva s tim
     
    donjapa likes this.
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Koje su dimenzije, odnosno, koja je razmjera ovog stikera?
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nisam kuci trenutno da ti to vidim ali nesto od prilike 4x12 cm mozda. Mada su druge flase sad...

    https://katalog.vetropack.com/catalogue/detail/26433#ph=1&mainGroup=FR&catalogue=global


    Sad uzimamo druge flase, providne/staklene, da se vidi boja soka. Bijela boja bi mogla lagano izdominirati samo na pozadini onoj, znaci da se ne koristi nikakva pozadina haman nego pozadina je boja soka (transparentna naljepnica npr?) Imam ja ideja dosta ali ovo brat sklepao prije par godina i od tad niko nista nije poduzeo. Meni smeta ali ono #ignore sve do sad, vrijeme za promjenu.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo navedi obavezno, ko ti bude radio, da li treba biti vektor i da li ima vec postojeci logo firme koji se treba nabaciti.

    A ispravi me ako griješim, ali ako ide ova nova flaša, onda ce biti nesto tipa 25.7x8?
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Trebao bi biti vektor da moze da se skalira.

    Nova flasa ide ali nebi bacali naljepnicu duz cijele flase, nego bi mozda iz dva dijela radili, prednja/zadnja ali manje naljepnice pa da sa strane bude prazno. To se jos uvijek nismo dogovorili a u procesu je. Gledamo kako drugi rade, sta je najoptimalnije i sl. To mogu javiti krajem sedmice.

    Logo vektor imamo, posaljem.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    Pošto se kolega već snašao, čisto za buduće ako nekome zatreba da ostavim moj kontakt/portfolio: http://rihad.co
     
    sumeir likes this.
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    iPlay likes this.