All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, kod svih je prenisko to podeseno, valjalo bi jedino da mi je motor biturbo sa malom i velikom turbinom.
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    ma to je podeseno tako da kad idem uzbrdo u trecoj cim predje 1500 rpm pise da ides u cetvrtu a u stvarnosti bolje presaltati u drugu jer je motor pred gasenjem i bas moras stisnuti gas do kraja
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Tako je i kod mog starog na Tiguanu, nikako nije tacno. I uvijek traži nisku brzinu, da je automatik pa možda bi i moglo

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ne bi ni kao automatik. To bi moglo po ravnom i sa mjenjacem od 9 brzina. E tad moze.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Raja treba mi pomoć. Na Jadranu sam, pa prije nego me oguli kakav lokalni majstor da prvo pitam ovdje. Kada upalim auto, upalim klimu, ventilator klime počne da cvrči i skroz slabo puše klimu. I puše je kao u valovima, 1sec jako pa 3 Sec slabo i sve tako. Evo video:

    https://www.dropbox.com/s/ereh7kkvahvwftx/1562068475664769.MP4?dl=0

    Međutim, kada se auto zagrije na 90 C svi problemi nestaju, nema ružnog zvuka venta i puše normalnog intenziteta. Zna li ko sta moze biti, jel kaiš klime vezan za kakav kaiš motora ili sl, jer da je sta pokvareno valjda ne bi perfektno radilo kad se mašina auta zagrije :/

    Audi Q7 3.0 TDI u pitanju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa zar nije kompresor klime vezan za motor? Moguce da grijesim.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    0 bodova ti se ja tu razumijem :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    nece nista biti, jest sve na remen, samo remenica propusta kad je klima off ili zakaci kad je on, to mozes i vizuelno pogledati sta se desava, ili mislis na ventilator unutar auta?
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima manji “kanalni” remen koji ide preko alternatora, kompresora klime i motora.
    On ima svoje zatezace i mehanizam koji spaja/odspaja kompresor klime po potrebi.
    I ja sam laik ali kontam da to “spajanje” kompresora (cini mi se da je neki magnetni mehanizam) baguje.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Elektromagnetna kvačila na kompresorima klime su davno prestala da se ugrađuju u auta, još prije 15ak godina... Problem koji Vedo opisuje najvjerojatnije ima veze sa elektronikom (modulom) koja upravlja unutrašnjim ventilatorom. Ta elektronika se prodaje u trgovinama autodijelova.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uf 15-ak, pa taman zaostala sirotinja, a ne ko @Vedo Q7 :p
    A tek ovi nasi Svedi :eek:
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja ne znam na sta ciljas moje auto je 4 godine staro :D I nemam namjeru da ga mjenjam do mozda sljedeceg ljeta. Ako se ne pocne kvariti, onda batalim instantno. Sad u oktobru 3 godine kako sam ga kupio, ni da je stucno. Kucnem u drvo.

    https://www.blocket.se/stockholm/Volvo_XC60_D4_AWD_R_Design_86107179.htm?ca=11&w=1

    Malo su mi jos uvijek skupi, ali nemogu se pozaliti na kvalitet i pouzdanost.
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    De digni haubu i vidi imaš li dva ventilatora, siguran sam da manji koji treba da pomaže klima sistemu ne radi.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Googlao, vent klime je u kaseti kod suvozača. E ne znam imal taj manji, ne nadjoh na Google.

    BTW, BMW komšija zamjenio onu bijelu 4ku za novu makinu, nije loše :)

    [​IMG][​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Hah, norveske registracije, 80000 eura hladno. Samo imaju dobre podsticaje u norveskoj na hibride.
    U swe je 115000 :)
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    I ako imaju dva ispod haube oba rade u paru, nema glavni i pomoćni, ali Vedo nije opisao kvar ispod haube nego u kabini i problem se sa radom ventilatora unutar vozila. Nalazi se u desnoj strani ispod kasete i tu je i elektronika koja ga najvjerovatnije zeza. Sreća pa se ta elektronika ugrađuje u komplet Vag grupaciju, nije je teško nabavit i nije skupa...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Našao sam nov vent na ATP autoteile, 110€. Al probat ću prvo ovaj moj podmazati, možda rjesi problem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

  19. dams82

    dams82 Komšija

    Simpa je, šteta što je benzinac... Ali opet bolje njega sa nekakvim pedigreom, nego neki iz uvoza od švercera...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Benzinac se traži :) BTW ima ugrađen plin.