Ljetovanje...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by mobsterc, Jun 7, 2016.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Obecao sam da vise nikada necu preci granicu Crne Gore, ako moze ikako pokusat je i avionom zaobici...

    Isao nekad redovno...od 5 ljetovanja 3x bio zarazen virusom koji dole hara svake godine i svake godine bude sve vise zarazenih. Kada sam zavrsio u hitnoj u Baru, sve im je bilo jasno, sve su znali ali niko ne nista ne poduzima. Kada 3x odbolujes sa povracanjem, dehidracijom, jako povisenom temperaturom isl. simptomima i primas injekcije i infuzije da te vrate u zivot, onda je najbolje da CG zaobilazis do kraja zivota.
     
    bhd likes this.
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    To je utjeha, dobra voda. Zena i ja fasovali. 3 dana u rupu baci. Herceg novi budva nema sa tim problema.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Razbolio se jednom kod Utjehe, jednom Sutomore i jednom Igalo. Mislim da nema pravila vec kako te sreca prati. Dobro je kad je 3 dana...ja sam znao po 7 dana infuzije primati i 6-7kg na tezini izgubiti.
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Haha, sad kad pricate o tome, prije 3 godine sam bio u Budvi i bilo je srecom sve uredu, ali je par prijatelja iz istog autobusa bilo u Ulcinju i fasovalo je to nesto pa su 3-4 dana samo lezali. Isto te godine u Baru jedna rodica je imala problema.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    To je cisto do vodovoda. Zadnje dvije godine herceg novi sve ok. Ne ja nego niko.

    Kakva patnja ne znas jel seres il povracas

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    Ja putovao sa zenom i djetetom autom. Za Hrvatsku preko Slo.. oni gradjani evropske unije ja ne.. auto minhenake table sve ok. Podjemo na ulaz za prelaz za eu gradjane kaze levat ja ne mogu. Ja mu kazem moze jer zivim u EU i porodica su mi njemacki gradjani i to je iznimka. Kaze meni levat morate se vi vratoti, ja mu fino kazem necu se vratiti i da se informise jer su mi 100 puta tako u Minhenu na aerodromu rekli, i rekli pravilo. Drugo bi bilo da sam ja sam, dok putujem sa njima mogu. Nazva on gore nedje i namrgodjeno nas pusti.

    :D
     
    Last edited: Jul 10, 2019
    aNaToMiC ! likes this.
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako do sad nisi Nijemac?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Pred'o tek prosle godine. Zavrsit ce se sve vjerovatno do sljedece.

    Za Abu Dhabi izletio 140 Eura za vizu.
    Zena i dijete u februaru bili kod familije u Miamiu-ju ja nisam dobio vizu na vrijeme...o'sli bez mene. Sad za Thailand isto drama, doduse manje kosta.

    To je zivot jednog insana sa bh pasosem.
    Ne ostavlja niko nas pasos jer mu se ostavlja nego jer nam je diplomatija jos uvijekna nivou :' nadjemo se kod Brajlovica da zavrsimo'.
     
    Last edited: Jul 10, 2019
    bhd likes this.
  9. Neso

    Neso Komšija

    Ja odoh u Tursku kad budem isao na godisnji, na nasim prostorima.
     
    Last edited: Jul 11, 2019
    Qler likes this.
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Turska obala nikad vise. Bio u Beleku prosle godine, Boze sacuvaj. Prljavstina po hotelima ( i to 5*), pića dupljaci, hrana najlosije kvalitete, dijete mi instantno virus dobilo, dok godinu prije u Hr nista joj nije bilo. More prljavo i valovito. Okupali se dvaput u 15 dana. Antalya mrtvi ciganluk...prevaranti u restoranima, prevaranti po onom njihovim ciganskim bazarima. Nigdje cijena nema, nego kako te pasha 'ocjeni'.

    Mada kazu da je oko Izmira ok...Cesme itd.
    Mada 2 put skuplje.

    Istanbul je druga priča.
     
    Last edited: Jul 11, 2019
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ne bih se slozio da je tako u svakom hotelu. Ako izaberes dobar resort/hotel imas najbolju hranu i punu uslugu kakvu i ocekujes. Svakako da ima puno vise losih hotela i da su u Turskoj inace i oni hoteli koji imaju 5* kao negdje drugo 3*...
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    nisam naletio na toliko lopovluka osim taksija u istanbulu, ali generalno u turskoj je bila dobra usluga, problem je sto tamo nista ne znaci 3 4 5 zvjezdica vec znace preporuke drugih, meni je u kemeru bilo odlicno jer nisam imao potrebu da koristim hotelski bazen, dok je u alanji sreca pa je bio bazen, jer su valovi zestoki i za iskusne plivace, sto se tice hrane nije bila sami vrh ponude, ali s obzirom koliko sam ja ters nikad sr nije desilo da nisam nasao nesto sto mogu pojesti
    ja ne preporucujem nikom destinacije, sto je meni lose nekom je super, sto je drugom super meni je odron
    za hrvatsku ce se mnogi ljutiti ali sto se tice makarske rivijere meni to nije nista drasticno drugacije od neuma
    u crnoj gori sam bio u dobroj vodi, dva dana proljev i povracanje, poslije toga bilo ok jer sam obisao cijelu budvansku rivijeru, da je previse ekstra nije, da je prelose nije, ali apartmanski smjestaj je uglavnom srednja zalost,
    sto se tice draca i albanije, meni ono lici na ulcinj i tamo mi se ne svidja, dok opet osobe sa malom djecom kazu da im je vrh, a oni sto vole da se slikaju na pijesku hvale ko da su sami bahami, usluga u hotelima je top i treba uzeti one sa bazenima i 5 zvjezdica, generalno mnogi iz usluznih djelatnosti trebaju otici u albaniju da vide kako se odnosi prema gostima, najveca mana je plitko more, nasetas se dok mozes zaplivati
    hrvatskoj su mi od mjesta koje sam posjetio bilo dobro na cavtatu, rijeci i opatiji, te srebrenom kod dubrovnika
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Trebaju pojedini od vas otici u Afriku da malo vide neke stvari...
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Što ti si bio?
    Treba da živimo kao u Africi radi solidarnosti jel' to :D
    Logično je ako ideš na odmor i trošiš obično poštenu i teško zarađenu lovu da tražiš najbolje sebi.

    Ja ove godine odoh u Belgiju i obići sve okolo što se može. More i sunce i tako ne podnosim

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Alo i Egipat, Tunis, Maroko su Afrika, top destinacije. Suplje price, treba trpit nesto jer je nekome negdje tesko.
     
    Aldiin, Pasha, aNaToMiC ! and 2 others like this.
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Mene istočne zemlje ne zanimaju, da mi platiš Dubai, Arabiju, Egipat itd ja ne bi otišao. Jednostavno previše smo različiti od tog tamo (po meni) divljeg mentaliteta. Zapad je zapad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Lamagician likes this.
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam imao loše mišljenje o Turskoj ali zadnje vrijeme dosta kolega i poznavaoca je hvale. Trenutno su mi dvojica kolega na ljetovanju dolje i baš ću ih pita ti kako im je bilo. Po slikama sa fb baš uživaju. Jaran se ženi za koji dan i ide na medeni u Tursku. Cijene u poredjenju sa hrvatskim smiješne. Priča mi kolega s posla turčin 50 km od Ankare 37 eur dnevno po osobi full pansion 5 zvjezdica All inclusive hotel sa toplicama. Masaža 2 eur samo alkohol i provod nisu neka sreća ko to traži više za familiju.
    Hrvatska obala je prelijepa ali turistički proizvod ne čine samo obala i more. Treba zaokružiti ponudu da imas šta raditi čitav dan. Recimo zadnjih godina čitavo ljeti maltene budem u rijeci i osim mora nikakvog sadržaja dosadno ljeti za popizditi a grad se kako je propala brodogradnja i industrija okrenuo Lafo turizmu.
    Cijene su previsoke za hrvatski standard. Bezobrazno naplaćuju parking, Dubrovnik abnormalno skup sat parkinga 75kn iliti 10 eur nulta zona wtf? U većini destinacija nemaš osim kupanja i večeranja gdje je obična pizza preko 100kn šta raditi. Ja u centru Minhena pojedem Pizzu u finom objektu za 7-8 eur.
    U rijeci sat jet Ski čini mi se 500kn dok u grčkoj jaran hrvat veli sa 50 eur dnevno si kralj, 1 dan iznajmi quad motor čini mi se 25 eur smiješno nešto.
    Smještaj isto poskupi itd. Ova sezona je lošija nego prošla i sad se malo kontaju zašto. Onda ovaj južnjački mentalitet u Dalmaciji bože sačuvan koliko ima zatucanih ljudi. Istra je Tito i istrijani su drugaciji ljudi a priroda je prelijepa.
    Jbt prosječan hrvat može samo sanjati o ljetovanju u svojoj zemlji osim ako se ne zavali u kredit od 10 000 kn.
    Ja lično mislim da treba izbjegavati ove top destinacije gdje su gužve i radije to obići kad je off sezona a sad dok je špica neka lijeva mjesta gdje je manja frekvencija. Bio sam prije 2 god u Trogiru kad je špica katastrofa ljudi ko mrava.
     
    Last edited: Jul 11, 2019
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja cu standardno u Zadar i ove godine, lijepo udjem u mora, bucnem se jednom, vratim se na plazu, uzeti malo novine iscitati, ispricati se sa lokalcima, uz to i jednu knjigicu procitati, meni samom dosta :D

    I da mi tamo u pozadini negdje svira Oliver Dragojevic, Miso Kovač, ja fino odmorim :D
     
    FearLess likes this.
  19. selvin

    selvin Moderator

    Bio sam u Turskoj prije 5 godina, onaj all inclusive ubi, samo jedes i pijes, ne stignes nista ni obici :D Penzionerski godisnji odmor, za jednom otic onako da vidis malo kakvi su Turci i to je to. Njihovi me izleti po Alanyi plaho i ne zanimaju. Obisli smo sami sto nas je interesovalo jer smo bili u centru Alanye. Isto kao sto neko rece, isli smo po preporuci u hotel, bio je 4* ali je bio bolji i skuplji od 90% hotela sa 5*, tek 1 godinu star, izbor jela ogroman, bazen predobar, na plazi. Poslije toga smo isli Kipar, Maldivi, pa Mallorca. Sve ima svoje cari i svugdje je bilo super. Kipar je odlican i za parove a i za djecu (Ayia Napa ima super plaze), nije skupo, nisu ni letovi skupi, ima i Wizzair i AirSerbia direktno iz Beograda do Larnace, a sezona traje do sredine novembra, tako da je poprilicno povoljno u oktobru za smjestaj i letove. Mallorcu smo isli sa drustvom, ali zavisi na koji dio otoka ides, imas mirnih dijelova za porodice (sjever, istok), a imas i dijelova gdje smo mi bili (El Arenal) gdje su desavanja i buka non stop. Jos smo mi utrefili kad je bilo SP u Rusiji pa je bilo Rusa, Engleze, Svicaraca u neadekvatnom stanju za izvoza :D Tu leti najjeftinije EasyJet, a mislim da sad ima i direktna linija iz Beograda. Mallorca je jeftinija od Kipra, bas je sve jeftino za takvo turisticko mjesto. Maldivi su podaleko, najskuplje izadje let, najcesce preko Qatar ili UAE ide presjedanje, ali vrijedi svake pare, steta samo sto nismo ostali duze. Kod komsija smo zadnji put bili u Puli, obisli Rovinj, Medulin i okolinu, sve preporuke.
     
    EL NINO CFC and Vedo like this.
  20. Pasha

    Pasha Komšija

    Ne znam dje ubaci emirate u to. Pa emirate su napravili i osmislili zapadnjaci. 85% stanovnistva su stranci i oficijelni je engleski. Najvise mi lici na Miami sa dzamijama. Samo tamo treba ici u zimskom periodu kada nije puno vruce.

    Najsmijesnije je bilo kad sam poselamio security frajera u dzamiji a on me blijedo gleda...pogledam na znacku da vidim kako se zove a tamo pise Henrique. :D