Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. Loki

    Loki Komšija

  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zar to nije sumnjiva cijena?
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

  4. Loki

    Loki Komšija

    Hvala...
     
  5. veki81

    veki81 Aktivista

  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije naveo model graficke, predpostavljam Saphire R9 390 Nitro 8GB, koja je na piku oko 250KM. Mozda je rudarila mada mi ne izgleda kao rig za rudarenje.
    i7 3770 sa maticnom je isto oko 250KM.
    Ram je predpostavljam prema slici Kingston HyperX oko 80KM 8GB polovan, nov je bio 150KM.
    SSD i disk oko 150KM.
    Napojna je neka Rhombutech MP-700P, iskreno prvi put cujem za taj brend, na Amazonu sam je nasao za 45€.
    Ja licno bih to prvo sve testirao, ako radi uredno i temperature su OK, onda bih pazario za 550KM, mozda pokusaj jos spustiti.
     
  7. veki81

    veki81 Aktivista

    I meni je napojna pala za oko prva :D, problem je kako testirati lik u Brckom.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Napojna je njemacki brand, a maticna je Intelova koju neces naci kod nas, tako da predpostavljam da je kupljeno u Njemackoj i dovukao ovamo da proda.

    Eh sad sto se tice testiranja, to se dogovorite.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pogledaj ti samo tog opisa, kako su sastavljene rečenice. Ne znam zašto me ovo i dalje iznenadjuje, ja sam mislio da će ove stvari biti stvar prošlosti i da će ljudi više voditi računa o svojim opisima ispod artikla
     
    Decerto likes this.
  10. Decerto

    Decerto Komšija

    zasto mu je CPU kuler okrenut na pogresnu stranu :D . Ima naprijed dva ventilatora koji vuku zrak unutra,a CPU kuler okrenut nazad >.<

    edit : mozda je stavljen u pull config,al znajuci nasu raju,ne vjerujem :D
     
  11. rope163

    rope163 Novi član

    Pozdrav vidim da se ovdje pričalo o ovom momku Game007, da li je neko uzimao nešto od njega u skorije vrijeme. Planirao sam da kupim miš ali vidim da je dosta niža cijena nego na ostalim oglasima.
    https://www.olx.ba/profil/Game007
     
  12. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ma čovjek prodaje ptičje mlijeko.
    Kad naručiš, nema ništa.

    Ja ga zaobilazim u veeeeeeelikom krugu.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja sam kupio Samsung NVMe disk i podlogu za mis .. sve uredno.Na sve artikle koje prodaje nemas nikakve garancije osim 7 dana radne garancije koju on kao daje na obraz.

    U pravu je nenji_avero vecinu artikala nema uopste na stanju.
     
    Last edited: Sep 9, 2019
  14. selvin

    selvin Moderator

    Dakle, kao i svi ostali. :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    edgsi likes this.
  15. enterthevoid

    enterthevoid Novi član

    Kupio novu grafičku prije par mjeseci, uredno zapakovana. Nemam nikakvih zamjerki na artikal. Mana jeste što ne dobiješ nikakav račun nitit garanciju (osim njegova riječ 7 dana testiranja). Malo mi je sumnjivo bilo kada je stigao paket jer su bili različiti podaci od pošiljaoca i za uplatu, kurir je dozvolio da otpakujem i kao što rekoh sve uredno.
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Tri mjeseca ovom Gameu stoji artikal na profilu, tri mjeseca nema isti, i tri mjeseca ne zna kad ce biti. I logicno, standardna prica, ima lupam 1060 na stanju, nema nista jeftinije..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa prijavite ga olx moderatorima da vas ne levati. Oglasavanje nepostojeceg artikla je zabranjeno.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hahahahahaha... pik moderatori ne postoje. 70% pika je zasnovana na nepostojećim artiklima.

    Davno je taj website prestao da funkcioniše normalno. Sad je to gore nego stočna pijaca.
     
    edgsi, Haker and aNaToMiC ! like this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Dugo vec prodavaci praktikuju da stavljaju nepostojece artikle koji su slicni onim sto ima. Stave recimo 8GB 1866 i onda kada hoces kupiti, kaze nemam ali imam 2x4. To i nase prodavnice rade.
     
    EL NINO CFC and aNaToMiC ! like this.
  20. heroic

    heroic Komšija

    Diskusija na forumu je dosta "oslabila", ali ste idalje najbolji kad je u pitanju trgovina hardware-om, lagano se dogovoriti, znaju ljudi sta hoce i koliko vrijedi otprilike i to je to. Pik je odron, prije sam ko i mogao nesto tamo prodati, sad i ne pokusavam, dobijem nervni slom pri pomisli.
     
    Haker and aNaToMiC ! like this.