Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mozda danas upalim. Nemam apsolutno volje, ali ako raja bude igrala uvalim se i ja. Bas me inteesuje jesu li i crashanje na PS4 popravili, jer nakon onog shit show patcha igra je crash svake 3-4 partije. Prije toga nikad u 400 sati.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Odigrao sam nekih sat vremena. Nije bilo krešanja, performanse odlicne, nisam vidio duhove. I dalje se gine "od jednog metka" od recimo Sten-a. Mislim da je netcode ostao isti.

    I dalje je traljava ali dobar patch.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sta je ujebo ti meni reci. :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nevidljivi tenk :D
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hhahahaha reci kako da kopiram tu kamuflazu. :D
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Odigrao sinoc jednu partiju, radi normalno ali je jednostavno dosadna. Nema cejfa kao prije.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako je isti bug kao sa nevidljivim vojnicima, onda je to client side. Ako ga ti ne vidis vjerovatno ga drugi vide. I obrnuto.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Reventon likes this.
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nek puste source code prije ce community to da fixa
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa koliko bi tek onda hekera bilo na PCu.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ovako je igra u k*, nemogu se nakaniti pola sata da odigram. Ima li price o novom BF?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema ali rade na njemu sigurno. Mozda je on i uzrok ovakvog BF5 stanja.

    Sa druge strane citam o Švedskom DICE-u, kako se studio raspada. Zale se na Frostbite, kako je star 15 godina te najosnovnije stvari ne rade pouzdano poput copy - paste. Testiranje igre se vrsi bez prisustva developera, ljudi odlaze koje je jako tesko zamjeniti, male plate u odnosu na US itd itd.

    BF ipak treba novi studio i novi engine. Mislim da je Frostbite bio u boljem stanju nego sada. Dva covjeka koji dolaze utorkom na posao ne mogu popraviti ovako komplikovanu igru.

    Ne treba zaboraviti da je nakon BF3 iz studija otisao i David Goldfarb. Na papiru njegova uloga nije bila ogromna ali ocito fali.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Izasla nova mapa. Maritsa ili kako vec. Infantry only, ili ti ga campers paradise. Gora od Mercury.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    update 270MB? ako je toliko velika ta mapa, ne može valjati haha :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Mape kao i oružja ubacuju dosta ranije. Patchevima prije nego sto budu pušteni. Ne bude 5GB popravki. Zato oni što kopaju po fajlovima mogu da pronadju sta ce biti slijedece.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma ja, ovim patchem samo omoguce ranije dodati content.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Danas upalim nakon 3-4 sedmice. Usao sa namjenom da testiram vise nego ista. Nisam imao ni jednog nevidljivog igraca, tenka ili aviona u 6-7 partija. A igrao sam citavu Hamadu i Panzer u avionu i tenkovima.
    Iako vele da su popravili crashanje na ps4, jaranu sa kojim sam igrao dva puta igra blue screenala, meni niti jednom. Hit detekcija u vozilima, pogotovo avionima izgleda ok sad. Pjehe kad si hit detekcija je u 90% okay ali bude naleta kad ispalis sanzer u lika niti jedan hit marker.
    Nisam imao niti jedan stutter kroz cijelu sesiju. Poslije onog patcha sto je dibidus razvalio igru, u tenku kad bi upucao nekog svaki kill je garantovan stutter, sad je i to ok. Rijesio sam i tides of war za ovu sedmicu ni to mi nije uzrokovalo stutter. Vidjet cemo sta ce biti kad opet upalim assignments hoce li killovi puskama uzrokovati trzanje.
    Bilo je pokvareno na konzolama nije se moglo skoro pa nikad ubiti lika koji ozivljava nekog, i to je sada ok.
    Nisam naletio ni na jedan novi bug za Bozije cudo. Ne kazem da ih nema, ali ja i jaran nismo niti jedan primjetili,

    Nova mapa je clusterfuck, gdje igras ganje sa likovima pozabijanim po silnim kucama. Jednu sam odigrao partiju, iako je kempanja bilo u svakoj kuci, ali dobar je counter imati recona u squadu koji samo flera. To sam ja radio, i bilo je veoma efikasno.

    Sve u svemu situacija je daleko bolja nego sto je bila prije koju sedmicu. Ni blizu idealna, ali barem nema nevidljivih debila da mi vade maslo, i ostale stvari koje su mene licno handrile izgleda da su koliko toliko fixane.
     
    Last edited: Jul 31, 2019
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li bi za novu mapu dobro doslo 32 igraca? Gledam gameplay i baš mi se svidja ali sam odyebao BF5 sa racunara pa mi se ne skida da samo mapu probam.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mapa ima mjesta za flenkanje sasvim dovoljno i sa 64 igraca. Cluster (uglavnom izmedju C i D zastave kod mosta) se desava jer su igraci mentalno ograniceni, i svi lete na choke points. Podsjeca me na Locker situaciju, gdje su svi unutar zatvora i napucavaju se na choke points a vani ima mozda 2-3 igraca koja se pokusavaju probiti.

    Mapa izgleda prelijepo. Gameplay vidjet cemo na sta ce liciti dok se raja malo uhoda.
     
    NAILS likes this.
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    [​IMG]

    E vala nisam još naletio na 2 čitera u jednom timu. :D