BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ni kisa nije sprijecila da sinoc bude 10k plus gledalaca. Celik bolji prvo polu., Sarajevo puno bolje drugo. Nas umor stigao jer je trener bio preambiciozan sa visokim presingom u prvom. Golman nas spasio u 2-3 navrata u drugom.

    Iako sam u BiH jos samo koju domacu tekmu, morao sam otici u klub i nastaviti tradiciju.[​IMG]
     
    Esh likes this.
  2. Esh

    Esh HWB

    Bilo bi lijepo da se i Celik ozbiljnije ukljuci, malo je cirkus ovo sa privatnim vlasnistvom gdje privatnik u BiH ocekuje da i dalje sponzori napune budzet za konkurentan tim.. Da je moglo, vjerovatno bi i ovi ranije to napravili, plus ovo forsiranje turskih trenera bez ikakvog ozbiljnijeg iskustva.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    B tim Sarajeva igrao i ubili ih opet. Moze se Celik samo za opstanak boriti.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I Celiku falilo 4-5 igraca, nije da smo kompletni bili. Sarajevo je kvalitetnije nisu bez razloga prvaci i favoriti za titulu opet. Jedino Zrinjski im je tu negdje konkurencija po kvaliteti.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kod nas vlasnik ulaze pare ali na zalost ne u trenutni tim koliko bi volio, nego na isplatu starih dugovanja i tuzbi koje pristizu svakodnevno. Kazu da je do sada na osnovu tuzbi od starih igraca isplatio preko 600 hiljada km. Stare uprave davale ugovore a nisu ih isplacivali. Sada svi nanjusili da para ima i tuzakaju Celik. Mislim, imaju pravo, njihove su pare ako imaju dokaze. Ali razumijem i Turka kada kaze da su te tuzbe unazadile njegove planove. Pokrenut je i reprogram sto je najvaznije u svemu ovome.

    Turski treneri su velika pozitiva u nasem sistemu, jer odgovaraju samo jednom covjeku, i nasi Zenicki lihvari nemaju uticaja na njih. Cak su i dobri strucnjaci za nase uslove, barem za trenere koji su prije defilovali kroz Celik. Veoma profesionalni.

    Turak uvodi promjene. Sporo ide iz mnogo razloga. Trebam samo navest da jedan od bivsih predsjednika Celika, koji je i napravio najveci dug u klubu i koji je se doslovno obogatio dok je bio na funkciji... sada trazi igrace kojima Celik duguje pare i licno ih zastupa u tuzbama protiv kluba. Jos je tu obstrukcija domacih privrednika koji nece da uloze marku u sponzorstva, a koji su uglavnom filijala SDA (jos se nisu pomirili da nemaju uticaja vise u klubu).

    Prije Turka, dani su djelili Celik od gasenja. Jedini drugi plan je bio da se klub ugasi i da se krene iz nova. Sto znaci da gubis svu tradiciju u sustini.

    Ja ne ocekuje borbu za titulu, cak me ne interesuje ni borba za Europu. Sve dok se ne borimo za opstanak meni je sezona zadovoljavajuca. Sve iznad toga je iznad mojih ocekivanja. Meni licno je najvaznije da klub radi na stabilizaciji finansijskoj tako i kadrovskoj, jer prijasnje uprave su postavljale ljude koji su bili podobni a ne kvalifikovani za taj posao za koji su zaposleni... i naravno uredjenju omladinskih pogona koji su u nikad goroj situaciji radi prijasnjih uprava i loseg rada u tim sekcijama kluba. Nema jakog kluba bez jake omladiske skole. Pogotovo kod nas.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Potpisujem, ali znas kako kod nas ide kad nema rezultata, prazne tribinje, podmetanja, pritisak..
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kod Celika uslov boljoj posjeti najvazniji nisu rezultati. Da ne svatite pogesno, rezultati ce naravno povecati posjetu, ali Celik i bez toga ima solidnu posjetu uvijek. U jednom periodu smo se 3 godine doslovno do zadnjeg kola borili za opstanak, a imali jednu od najboljih posjeta. Raja voli Celik, i sta je najvise tjeralo ih od istog je konstantne malverzacije koje su se desavale u klubu, a ne rezultati ili nedostatak istih. Raji vise dokurcilo da kad pricaju o Celiku, da ne pricaju o igri, igracima, treneru... nego svemu drugom sto se desava u klubu i da li cemo sutra imati za kifle a kamo li za pojacanja. Zato se i jesu bojkotovale domace utakmice 2 godine, prije 4-5godina. Mi kao navijaci nebi trebali da o tome u opste razmisljamo ali se samo o tome pricalo. Sada se vec prica mijenja. Danas sjedim sa rajom i pricamo samo o igri. Ko je bio dobar, ko je bio los, gdje skripi, itd... velika promjena.
     
    Last edited: Jul 29, 2019
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kakvih 4-5 igrača, falio Ševko Okić iz prvih 11.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Blamaza u Armeniji, Zuti dao otkaz... Sreca nisam gledao.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zuti je bio dobar, nemogu ga kriviti ni sekunde. Hvala mu za sve.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zuti je ispao gospodin, za razliku od pojedinaca


    Hvala mu, ionako nam je reprezentacija na nivou Kosova

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Tanak nam je roster realno, odbrana kriticna.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo je ovo malo "zgodno", nismo prosli na euro, odoh ja drugi tim traziti. Spali smo na to da sada trazimo strucnjake poput Safeta ili Cire.
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Zato se najbolje prilikom odlaska i preklemat na ozbiljnu repku npr "Elf", ove naše tarabe neće osigurati kvalifikacije ni za memorijalni turnir :D
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma ne bih krivio selektora toliko, kad se sjetim protiv Grcke u Zenici bzv smo prosuli 2x boda a vodili 2:0.

    Finska nije neka sila moglo se tu izvuci barem remi dok juce mislim da je nedostajalo srece.

    Džeko stativu pogodio na pocetku, penal je bio cist ko suza da smo poveli 3:2 drugacije bi bilo.

    Uglavnom kod svakog selektora isti problem protiv Grka uvijek kiksamo bzv svaki ciklus, kad se sjetim protiv Kipra vodili 0:2 pa izgubili 3:2.

    Jednostavno mentalitet nam pravi barijeru neku.

    Mada nikad lošiji kadar nismo imali, al opet sasvim dovoljno smo jaki da se izvuce 2x mjesto u grupi. Al nažalost ništa od toga.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Evo i grci sinoc kiksase, finci izgubishe, Ima nade

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imaju jos 4 utakmice, gdje su vece sanse da cemo proci kao jucer. Nece Robert da gleda bruku i da se nervira, nek cuva zdravlje. Ionako su ga ubili cevapima i pitama u Sarajevu :D
     
    Eldorado and forzamilan like this.
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Lineup je samo dio priče. Hrvati su protiv slovačke grizli loptu svih 90 minuta ko da im je Klopp postavio gegenpress, a kod nas se pojedini šetaju od kako igraju za reprezentaciju.
    Ako si tehnički lošiji, pa barem onda nadoknadi trkom i borbenošću.
     
    bhd likes this.
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    To upravo. Juce gledam armenci ginu za svaku loptu. Ubacuju sutaju a mi ako ne riskiramo vrati 10x loptu golmanu.... Uzas greski 100. Todorovoca i zuku ne vadi a od pocetka rupe

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Meni je izgledalo kao da se samo vuku po terenu. I onda kontra akcija i primimo gol.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk