Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Change owner na sebe i probaj

    Sent from my Huawei P30
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Ma kakvi, neće i neće, nije mi jasno da može biti ovako postavljeno po defaultu.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A ne znam što ne bi moglo ako si user koji se nalazi u grupi Administrators... Da nisi popušio kakvu bajugu.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Što je najgore imao je laptop virus ali je od tada dva puta formatiran, očišćen, sve radi normalno osim ovoga, nije valjda da su ostali neki tragovi?:confused:
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ako je bajuga promijenila permisije, djabe si ti nju obrisao, posljedice ostale

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  6. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Imam jedno pitanje i molbu,da li bi neko htio da mi ucini uslugu i kupi sa ebay kljuc za win 10 pro,ja nemam ni paypal ni internet bankarstvo,naravno uplatio bi pare na racun.
     
  7. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Kad je bio ovaj veći update, nakon njega imao sam problema sa wifi - jem na laptopu, svako malo nestane signala ovo ono, danas neki manji update, i sve je ponovo uredu čini mi se.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li postoji nacin da se uradi downgrade sa desetke na sedmicu? Laptop mi se vuce na desetci. Na friskoj instalaciji, nakon paljenja, ne mogu ni task manager otvoriti. Pustim ga najmanje 3-4 min nakon paljenja da stoji, a i poslije je gotovo neupotrebljiv.

    Na sedmici ide super. Isao je i win10 prije 3-4 godine, ali sada nesto nece.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    To je onda do HDDa. Sad za 50 KM imaš SSD, to bi ti riješilo problem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    I ja sam mislio dok nisam probao ponovo na sedmici. Pritisnem recimo na win10 settings i cekam da mi otvori. Nekada otvori iz prve a nekada nakon 15-20sec. Nema pravila. Na sedmici sve programe otvara nakon 3-4 sekunde, standardno za hdd.

    Isti laptop isti hardware prije par godina i win10 je radio bolje nego sedmica. Mislim da desetka nije vise optimalna za stari hardware. Ili recimo tokom rada, kliknem na taska manager. Otvori ono njega ali cekam par sekundi da izlista procese. A opet nekad ih odmah prikaze.

    Na sedmici je uvijek isti boot programa, dok na desetci oscilira, koristenje samih win 10 alata zna da zapinje.

    Probat cu izguglati da li ima optimizacija desetke za stari hardware ali se desetka ni blizu ne ponasa isto kao kada je tek izasla.
     
    Decerto likes this.
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    Vrati na 1703 build i iskljuci updejte...isto je i kod mene bilo na starom iMac-u 2013,na kojeg sam nabacio win10. 1703 verzija je radila perfektno,dok nisam digao na zadnju,sad isto moram da radim ko i ti,stavim da se pali racunar i odem kafu napravit.
    Vec sam sebi sprzio 1703 na USB,kad budem imao slobodnog vremena odma cu da frisko instaliram tu verziju.
     
    NAILS likes this.
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ja mislim da ga zezaju apdejti u pozadini, to win 10 skida da ni ne znas, a osjeti se na slabijoj masini.
     
  13. kio

    kio Komšija

    Je li se ko javio?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Jest javio se EL NINO, dobro si me podsjetio da mu se zahvalim i ovako :)
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Mali update za ovaj problem.
    Kad sam pokušao promijeniti ovlasti za cijeli C: dobijem poruku nešto kao: "In this application, the system has determined the overflow of a batch-based buffer. This overflow could allow a malicious user to take control of the application"
    Preskenirao sa offline Kaspersky rescue disk-om, nista ne nadje, low level format odradim, nova instalacija = ne radi automatsko gašenje monitora i sleep, dva blue screena u međuvremenu i blackscreen kad pomaže samo prisilno gašenje.
    Ostaje mi još nanovo da preskeniram sa windows defender offline i novu instalaciju na disk, ako to ne upali šta drugo osim isčupati SSD i baciti u smeće.
    Ima li ikakav pametan alat da može ubiti ovo?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Decerto
    Dobro si, prije dvije godine kada je ta verzija bila aktuelna, koristio sam laptop koliko i desktop. A sad kontam da izvadim HDD i da ga ostavim. Ponekad pustim neki video kada mi je PC zauzet i to je to jer je sa ovom 1903v gotovo beskoristan.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Slao jaranu pa evo i ovdje, ovako win10 ne radi na laptopu ni sa SSD-om:



    Nije problem da boota vece programe duze, da se saceka. Vec izludi kada otvaras jedne te iste alate, windows file manager ili c panel, ili kada treba par sekundi da mi prikaze task manager.

    Pogledao sam par tutorijala kako pogasiti nepotrebne stvari u pozadini, i podsjetih se koliko smeća ima. Win10 znacajno ubrza ali to vazi do slijedeceg veceg updatea gdje se sve resetuje na defaultno, pa hajde opet.

    Isto tako mi se desava throttling interneta, brzine downloada spadne na 3Mb. Nekada video sjecka, bilo youtube bilo lokalno. Na sedmici nema tih problema. System je mnogo mnogo lakši.

    Never mind za free downgrade sa desetke, uzet cu kljuc za sedmicu i to je to. Samo da MS ne bude smarao sa win10 upgrade porukama.
     
  18. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    ja koristim win 8.1, desetku ne mogu ocima smisliti koliko je nazadan sistem.
     
    EL NINO CFC likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Win 10 je ispod haube win 8.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da desetka ima dosta vise servisa i aplikacija u pozadini. Ima gomila nekakvih igara. Imas DVR ili XBOX aplikaciju. Ukucaš u google bloatware i više izbacuje slika desetke nego androida.