Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam cuo za 1.8 tdci da je euro 5 kako je na piku navedeno, obicno su euro 4 i nemaju DPF sto je dobro za nas. Jedino da nije eco verzija kao 1.9 tdi bluemotion kod VW-a, onda vjerovatno ima i DPF.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovaj prvi je usrao sa ovom Android navigacijom... a drugi je beton. Vidio sam ga prije.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Odlicna vozilica, 1.5 dci motor se ugradjuje u mercedese a i b klase, nisane kaškajije, renole a znas da i merc nece svasta. To su dobri motori bez konstrukcijskih mana. Kolega ima istog scenica i prezadovoljan je. Po meni je to više nego okej za MPV.
    Eh sad ima još jedna stvar, MPV izumire. Meni je scenic odličan za otvorena porodična putovanja, međutim to nije vozilo za svakodnevno mrdanje po gradu, tj ako tražiš vozilo za grada.
    Onda idi na ove mini SUV-ove. Captur, Peugeot 2008.
    https://www.olx.ba/artikal/31023311/peugeot-2008-1-4-hdi-75ks-2014g-banja-luka/
    https://www.olx.ba/artikal/34656574/renault-captur-1-5-dci-66kw-2014-godiste-reno/
    Imaju fin klirens za naše loše ceste, ivičnjake i ostalo, lagani su, manipulativni,t da malo troše u gradu, imaju pristojan prostor.
    C4 je fina vozilica ima 400l gepeka i nazad finog prostora, jako je udoban,
    Kolega ima P308 SW sa ona tri odvojena sjedistai troje djece, panorama krov 570l gepeka. Kaze da je jako komotan.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Aug 6, 2019
  4. Esprit

    Esprit Aktivista

    Kupio sam Golfa 6, na njemu je došao ugrađen Meta alarm, nemam nikakvu mehaničku zaštitu pa me zanima koliko je Meta sigurna, jel u nivou Cobra alarma.
    Planiram svakako Hudiny ugraditi ali problem je što je prvi slobodan termin za ugradnju nekad iduće sedmice pa me iz tog razloga najviše i interesuje sigurnost Meta-e...


    Sent from my SM-J530F using Tapatalk
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    sto hudiny a ne zeder, na zederu ne mozes upaliti auto dok ga ne otkljucas, na hudiniju koliko znam mozes, samo ti je volan blokiran
    sto se tice mete, nije to ko cobra al nije ni lose
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebem ti auto 7 dana ga bez alarma ne smiješ ostaviti... Zato ne volim VAG...

    Sent from my Huawei P30
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nabit nogom auto na kojem moras zakljucavati dodatno volan. Kolega uzeo P308 prosle godine samo zato sto mu je ispred zgrade nestala jedna octavia i golf 7 u zadnjih par godina. Na P308 nema nikakvu zastitu, na VW treba dodatno 1500 KM uloziti za zastite.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vezano za temu, hudiny je sigurniji...

    Sent from my Huawei P30
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Mada uvijek ima odstupanja, eto nedavno u mahali ukradena Insignia..

    Dzaba kad ti neko zapika auto, mozes ti sve zivo stavljati, on je vec tudji.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma Sarajevo je zasebna prica, ali u ostatku BiH se uglavnom, preko 95% krade VW koncern.
     
  11. Esprit

    Esprit Aktivista

    Šta znam, ja sam čuo da je Hudiny kvalitetniji, da koriste Kesso cilindar koji je kvalitetniji.
    Ali ne isključujem ni zeder, ko mi mogne prije dati termin taj ću i ugraditi.
    Ovo što Qler kaže jeste istina, veliko je sranje kupiti auto koje se krade, ali vala nisam ni za to da kupujem auto koje mi se ne sviđa samo zato što se ne krade.
    Oduvijek vozim Golfa, uložim par stoja u zaštitu i nikad nisam imao problema.


    Sent from my SM-J530F using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Hudiny je sigurniji, Keso jos nisu provalili lava jesu. A jebi ga, ja imam srecu da vozim sta mi se svidja a ne krade se :) Iskreno ne znam sta bih drugo.... Sljedece vjerovatno Mercedes ili BMW...
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    sve se krade, samo je problem sto kod nas najvise na cesti imas vw/audi/skoda pa onda i statistike kradje idu u tom smjeru, u americi su npr ovi pobrojani na nivou nebitne statistike po broju kradja, ali zato preovladavaju japanci, fordovi, chevrolete i slicni brandovi
    https://www.iii.org/fact-statistic/facts-statistics-auto-theft
    u uk su to mercedesi, bmw, land roveri, mada eto i vw golf se tamo nadje u top 10
    evo i za njemacku https://www.best-selling-cars.com/germany/2017-germany-most-frequently-stolen-car-brands-and-models/
    nisam cuo da je novi zeder provaljen(sa duzim kljucem), samo ne smatram da hudiny vrijedi 150 km vise u slucaju golfa 6
     
  14. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Jedan u tih 5 % bio je lik prije možda dvije godine, ukrali mu Renault Scenic-a gore u Slavinovićima kod Binga (Tuzla). Nisam mogao da vjerujem.
    Scenic bio 2004 godište, tako nešto. BTW našli su ga, u Zenici ili Sarajevu na parkingu i vratili mu ga, tako da je priča imala happy end.:D
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Prvo ti njemu zamjeni OBD dzek, to ti je manje od 100 KM, a posto se sva novija auta kradu putem laptopa to ti je itekako dobra zaštita.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Esprit and Stevie_Ray like this.
  16. kio

    kio Komšija

    Sutra cu zavrsiti papirologiju. Ford C Max, 2012 godiste. 125k km presao, danas provjeren FAC servisu. Auto bez greske. Kupljen ovdje, garaziran i ocuvan. Titanium paket opreme, 14500 KM.
    Prije 4k uradjen veliki servis, ja cu odmah uraditi mali.

    Treba li kakvu zastitu ugraditi . Keyless paljenje.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nek je sa srećom. Taj Ford ekstra izgleda i drug je ga razmatrao ali je na skupljoj strani ipak bio.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    kio likes this.
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    Nek je hairli da se navozas
    Od zastite trebas ugradit zastitu lima protiv korozije i redovno peri zimi

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
    kio likes this.
  19. kio

    kio Komšija

    Hvala. Grand automotive je servis. Ja sam nesto umislio FAC. Ma vlasnik je pravo fin gospodin. Jeste malo skuplji ali vrijedi svake KM. Bolje auto na piku nisam vidio za moje potrebe. Gledao sam i Scenica ali ne moze se mjeriti sa ovim.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Joj ove šuplje za hršu :) ljudi i danas za opela govore da hrđa, a svaki passat B6 propupao na sto strana. Ali VW je to bajo :)

    Sent from my Huawei P30
     
    tesy likes this.