SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. nivla

    nivla Komšija

    ASX6000NP-256GT-C nakon godinu normalnog koristenja cca 2-3h dnevno
     
  2. black

    black Komšija

    Procitao sam jos jedan komentar na Anandtech gdje se neko zali da mu je crko SX6000 Lite. Ja sam kupio Samsung tako da se ne brinem, novi Phison E12 bazirani SSD-ovi sa Toshiba memorijom imaju na papiru impresivnu izdržljivost.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    GIGABYTE SSD 120GB 2.5";500MB/s,380MB/s 45km ili Crucial SSD BX500 120GB? 60km

    Vrijedi li 15km crucial, vidim da je mikron memorija, veca brzina al eto, u real life ne znam jel se osjeti neka razlika?
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pogledaj na piku, Kingston A400 240GB je oko 60KM, a imas i BX500 240GB za 70KM. Te 120GB zaobidji.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kingston A400 je najgori SSD ikad napravljen :)
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel imas necim da to potvrdis ili? Jer taj disk mi je na poslu u laptopu dvije godine i radi bez problema. Nije na nivou Samsunga, ali daleko od najgoreg kao sto su kineski no name ssd-ovi. Opet je bolje 240GB Kingston od 120GB koje je on naveo.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nepouzdan. Mislim realno, naravno da je bolji od tih no-name kineskih, njih ne uzimam u kalkulaciju.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja sam ugradio jaranima vise tih kingstona, nikad niko problema...
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene gotovo 2god radi bez problema.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    samo da javim da je i na cetvrtom laptopu krepo ovaj disk
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    A400 serija nakon nepunih 6mjeseci crko, u računaru koji se koristio samo kao kasa (POS) nije imao sigurno ni 50GB zapisa.
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hm, ne možete na tako malom broju anegdotnih slučajeva donositi ocjene kao što su nepouzdan i sl.
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    znaci meni je u firmi 100% crklo sto je bilo diskova ovog modela adata, 5/5 zakljucno sa 15:30 danas, jeste mali uzorak 5 istih diskova, isti simptomi crkavanja, dok ovo sto imamo samsunga, cruciala, intela i kingstona radi ko singerica
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Koji je sad bolje uzeti izmedju ta dva, sigurno je razlika u par deka, ali opet.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Iskreno, slicne su performanse, jedino bih gledao koji ima duzu garanciju. Ako su iste onda Kingstona. BX500 je osakacena verzija MX500 i performanse mu znaju dosta pasti, zbog toga je dobra cijena/GB.

    Ako ces bolje performanse imas Kingstona UV500 240GB za 100KM ili najbolje Samsunga 860 evo 250GB za 120KM.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Za tu cijenu od 100+ već znam sta cu uzeti, no ovako me interesovalo ovaj cjenovni rang oko 60KM

    Na Aliju sam nedavno ugrabio za 80KM 860evo 250GB
     
    Reventon likes this.
  17. Esh

    Esh HWB

  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Druzino imam finu ponudu za ovaj disk

    https://s.click.aliexpress.com/e/t8yDJMQU

    Naime,jaran ga uzeo sebi, ali valjda skontao da ploca ne podrzava, a u medjuvrenu dobio drugi.E sad,ja imam Msi b350 pcmate plocu.Pise da podrzava m2 diskove (M key konektor) a mislim da je to sa onih 5 pinova sa jedne strane, a koliko vidim i ovaj je.Dao bi mi ga za 50KM,dakle duplo manje a nov je, neotpakovan.
    Da li da uzmem od 512gb je?Da znam samo hoce li ici u moju maticnu?Hvala

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    SpookyMoO likes this.
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Novi izgled Samsung Magician 6.0.0

    [​IMG]