Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da ne citam sve ti hoces da dobijes 1080p sliku na 4x vece, broju pixela, bez preklapanja?
    Edit: Skontao sam ti pitanje, koliko ja znam nema, pogledaj bazu na r.tings.
     
    Last edited: Jun 14, 2019
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Navodno postoje tvi kod kojih elektronika 4k tv vidi kao fHD i salje signal tako da 1 pixel slike signala salje na 4 pixela tva. Da li se zna koji su to tvi?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam imao slicno pitanje, samo je ps3 u pitanju bio, nisam nasao odgovor nikad.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako ima netko da mi pomogne da rjesim ajmo reci enigmu.
    Oled tukne na plazmu, pa vidim da ovde ima dosta raje plazme.
    Interesuje me gamma opcija, jer na samsungu je to totalno drugacije.
    Ovde sa SDR 2.4, a HDR 2.2. Techicolor mode, prakticki isti kao i isf mode koji i sada ima i plazme panny su ga imale.
    Primarno tv se koristi za igre i filmovi.
    Precesljao sam cijeli avs forum i nemam nekog zakljucka.
    Bt.1886 stavlja kao def sa SDR u isf, technicolor i cinema modu.
    Medjutim zadnji update je technicolor mode vratio na warm 1, ali taj warm 1 nije isti kao kad se izabare u drugim modovima.
    Kao to je ta tvtka radila preinake sa LG, bla bla.
    Znaci samo pitanje je jeli ok imati 2.4/bt.1886 za SDR. Vidim da hdtvtest to koristi kao referencu, a njima nekako najvise vjerujem.
    Hvala unaprijed, usput tv se gleda u mracnoj sobi.
    2.4 koristim, nakon cjelodnevnog googlanja, ipak je bolje, 2.2 ispere nekako sliku, sad jeli to za oled vezano samo ili opcenito ne znam.
     
    Last edited: Jun 17, 2019
  5. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Zanimljivo. I ja sam ev malo procitao i ne mogu da nadjem vise info. Jbg, sretno :D

    Jedino te mogu upozoriti da pazis sa low - mid range LG 4k modelima. Ne znam kakva je sada situacija, ali prije 2 godine znam da nisu imali "pravi" 4k vec RGBW strukturu piksela. Vjerovatno je ok za filmove, ali ne za PC.
     
    IdeMedoSumom likes this.
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    2.2 gamma ipak koristim, realno 2.4 je samo za bas pitch black sobe, u suprotnom black crush.
    2.2 je na stocku blizu, dok 2.4 malo odskace( ovi sto su testiratli na avs forumima )
     
    Last edited: Jun 27, 2019
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne mogu naći na temi, koji ono samsung svi uzimaju do 1000km?
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    6000 serija je ja mislim do milje.
    Koja velicina?
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    42 ili 50. Inače šta je best buy do milje. Ima neki Sony 900 ne znam još koji je model.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovaj se cini ok.
    https://www.ekupi.ba/Sony-LED-TV-KD43XF7005BAEP-4K-Ultra-HD-Smart-379468.aspx
    2019 model. Ovaj sam sony vidio u radnji, ali nije to neko mjerilo, fino izgleda, a evo 5 godina gara.
    Ovaj je solidan isto, https://www.ekupi.ba/SAMSUNG-LED-televizor-50RU7172-Ultra-HD-Smart-model-2019-406757.aspx
    Na koji Sony 900 mislis, 49 X900, one je odlican, ali je to puno vise od milje.
    Ne znam koji je panel kod ovoga samsunga, znam da su jedno vrijeme u 50 incne verzije ips gurali, imho, sony je bolji izbor.
    Imas X900F 49 2018 model, to je bas vrh, a ovaj sony gore cini se da ips koristi, tanko je to.
     
    Last edited: Jul 8, 2019
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hvala drug. Tv treba drugu, oni su skroz ne zahtjevni, ići će Tv i ponekad film, tako da sam mu preporučio 50" jer su dosada imali 32" :D mada mu je ok 42 jer ne znam ima li mjesta za 50.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    No frks, ja sam ponovo krenuo da pratim tv-ove jer sam listao sve prije zadnje kupovine.
    IPS je ok u svijetloj sobi, pogotovo ako nisu zahtjevni, nece ni skontati.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Usput dobra stvar za korisnike LCD-ova, a i OLED-a( black crush se moze javiti ) koji u mraku striktno gledaju.
    https://www.biaslighting.com/
    U mene je na Samsungu.
    Ne bcajte lovu na ebay trake i slicne stvari, jer su smece sve tesko, ja sam stoju potrosio na te jeftinjakere i ovo kupio onda.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa ok je, skok sa 32 ce se bas da primjeti.
    A dobra je cijena, za ove pare su generalno sony i sammy tu negdje.
     
    Haker likes this.
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Treba mi preporuka za 32 - 37" Full HD TV, uska i manja soba je u pitanju. Ako ima kakav popust u toku i produzena garancija jos bolje.

    Edit:
    Nasao sam Grundig u Omegi - https://omegashop.ba/product/grundig-led-tv-32-vle-6735-bp-smart/
    380KM za gotovinu, 5 godina garancija. Za ove pare imaju i 40ke ali mislim da se dimenzijama nece moci uklopiti.

    Ako tko nadje sta nek cimne ispod.
     
    Last edited: Aug 7, 2019
  17. Esh

    Esh HWB

    Uzeo danas LG E8 55, model iz 2018., koji su sada svugdje na akciji uz modele B8 i C8, vrhunski OLED modeli, nema greške, i softver je sasvim pristojan, a daljinski svakako jedan od boljih u industriji.
     
    Vedo, Sena, DSA and 2 others like this.
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Da te dobro posluži @Esh ;)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  19. DSA

    DSA Aktivista

    Gdje si uzeo? Koliko para?
     
  20. Esh

    Esh HWB

    U Holandiji, ali gledam da je C8 55” u Technoshopu trenutno 2600 KM.