Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. kio

    kio Komšija

    Neki dan gledam audi a4 star 3 godine, hubba na par mjesta hrdjava od udara kamenja na autoputu. Ja se sjebao da je tako lim los, bijela boja

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma čini ti se. To se u VAG koncernu ne dešava.

    Sent from my Huawei P30
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa sta hoces reci da ford ne hrdja? Ja svog radio prosle godine. Pragovi malo i kompletan pod radio izolaciju. Zadnji kraj auto pofino ponarandzastio po podu. Fordu je definitivno limarija slaba tacka al je zato podvozje top topova. Na mom c maxu 2007 sa 260k km svi djelovi trapa su i sad orginal. Čak ni stabilizatori nisu nikad zamjenjeni a kod druga na seat altei xl 2016g na 35k km otisao jedan pa na 42k km i drugi.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Mujka likes this.
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    kio, aNaToMiC ! and Ronaldo_9 like this.
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mondeo mk2 imao problem na obrvama nazad.. Mogao se riješiti, ja sam ga prodao prije nego se počelo, neki dan sam ga vidio, nema obrva nazad.. Zapustio čovjek. Poslije mondeo mk3 nikakvih problema sa limom, 2005 godina a evo sad i ovaj 2012 isto. Kum ima Focusa 2003 godina već nekih 9 godina, doduše dao ga je starom, sad ima mondeo mk3, također nema problema sa limom. Punac ima mondeo mk3 2001 godina, 500k prešao, hrđa izbila svugdje gdje ga je udario i neko mu kršio. Stari 9 godina vozio opel corsa b 1997 godište, hrđa na dnu haube, ne garantujem da nije udarna, i nigdje drugo ni u tragovima, sad ima astru J I naravno nema hrđe..

    E izuzev kumovi fordova, ni jedno auto nikad nije u garaži, svi su na javnim parkinzima, pred zgradama... To je moje iskustvo. A na mondeu mk3 sam stabilizatore mijenjao bar dva tri puta godišnje, ali fakat ništa više nikad na podvozju, samo su oni pucali ko ledenice.

    Sent from my Huawei P30
     
    Last edited: Aug 7, 2019
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Truhnuo je i mercedes c klase w203 od 2001 do 2004 godine. Svi imaju neke mane, ali i prednosti. Daleko od toga da su svi savršeni. Treba uvijek izvagati. Generalno nijemci prave kvalitetna auta. Ali su isto i na cijeni. Kad vidim Octaviu iz 2009 kako se prodaje po 16.000 KM hladno, meni bude smiješno jer za te pare recimo možeš uzeti Astru limuzinu iz 2016. godine.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj brat ima w203 ali FL bas iz razloga sto je on riješio problem sa korozijom.

    Sent from my Huawei P30
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Opel Astra 2010 g. samo 53.358 kilometara (12.000 KM)
    https://www.olx.ba/r/34788347/114743
    Šta mislite o ovom??
    Gledam 155nm dok 1.5 dci ima 240. Koliko je to problem posebno kada je auto puno?
     
    Last edited: Aug 14, 2019
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Problem je. Preticanje jad i bjeda. Na autoputu se auto kvalitetno zaleti al potezanje je 0.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šteta, ova se čini baš dobra .

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. kio

    kio Komšija

    Ma lagano samo, strpljenje. Kako su ljudi prije vozili. Kvalitetna muzika, drustvo i ozezi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Problem je kad se smjesti cijela porodica sa punim gepekom, bit ce patnja, mada nekome to ne smeta.
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    baš se to kod nas ima gdje preticat :)

     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod nas jedino i imas ako ne planiras citavu Karaulu iza kamiona biti. U ostalim drzavama izadjes na autoput i svejedno sta vozis.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Eh, ko nije preticao sa w124 2.0 obicnim dizelašom, ne zna sta znaci "zalijetati se" prije preticanja.

    Kod mene je eto bas 85kW ali 1.8 benzinac i u trecoj se ispalim kao metak (vectra b) dok je ta Astra proprilicno troma.
     
  16. kio

    kio Komšija

    Eto ja sam presao nekih 300 km sa C-max do sada. Veliki napredak u odnosu na Fiestu 04 koju sam imao. C max je 1600 kg tezak. Sa 1.6 tdci motorom 85 kw i natovarenim autom nije neka jurilica. Pogotovo kada putujem sa porodicom gledam da to bude uzivanje. Radije cu napraviti pauzu ako sam iza slepera nego unijeti nervozu medju saputnike. Sa ovim autom je milina krstariti 120-130 km/h na autoputu. I tek sam skontao sto se u novijim autima gine, bolja zvucna izolacija i ako putujete sami pogotovo umorni bas je zeznuto. Jedva cekam neki dalji put, sada sam odradio mali servis. Ona Astra je taman auto, vecinm ces voziti po gradu svakako. Ja bih test voznju napravio.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nije mi jasno zašto ne uzmete kasko i prst u uho? Koliko iznosi na mjesečnom nivou full kasko ?

    Ovo pišem za kolege što su pričali o zaštiti i krađi auta.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U slucaju kradje, ne pokriva full kasko kompletnu cijenu auta.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Previše para, pogotovo za npr mog Mondea... Jebi ga, ne može sve :)

    Sent from my Huawei P30
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nego koliko %? Zar nije bilo puna cijena? Ne razumijem se, pitam :)

    @Qler koliko?