Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  2. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Haj dobro, nek si rijesio.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa vidjecemo kad prodje 15ak dana bez novog spama.Nadam se da je rijeseno skroz :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    MakaveliTheDon likes this.
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Stigao sinoc OTA Android Q na Pixela - dark mode, gesture kontrole, osnazeni Digital Wellbeing app (vise kontrole nad aplikacijama/permisijama + Focus mode), Grayscale mode, QR scan u WiFi settings... i djeluje malo fluidnije u odnosu na P, kao da se ubrzao UI (mozda je subjektivno). Material design nastavlja da evoluira pa su se i neke ikonice kroz settings minimalno izmijenile.

    Sve u svemu, sweet update - jedino sto me nervira je sto ne moze selektivno dark mode (tj. ima aplikacija u kojim uvijek zelim dark mode, a nekih u kojim ne zelim nikada).
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    De mi reći kad pokreće apps neke, tipa contacts, phone, da li je i dalje prvo White screen pa onda switcha na dark.
    Mislim da bi ovo trebalo biti riješeno ali opet da priupitam

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Jeste ta problem jos pristuan, al cim je prvi put pokrenes, poslje kad je u cache memoriji, otvara ok, tj odmah dark.
    Ja ga jutros instalirao, malo kao da je fluidnije sve. Pokusavam se prisiliti da koristim google launcher, i ove gesture koje mi se napokon pravo svidjaju, ali sama podesivost istog launchera je kritična.
    Javim dojmove kroz par dana jos, za sada sve je super.

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zna li neko u cemu je problem?
    Viber odjednom neće da povlaci brojeve iz imenika. Znaci ubacim novi broj u imenik i nema ga u Viber imeniku. Probam razne nacine sinkronizacije al nista ne pomaže. Odradim reinstal Vibera i tad povuce sve iz imenika al poslije ponovo ne povlaci nove brojeve. U permisijama mu je dozvoljeno da pristupa imeniku i svemu ostalom sto ga sljeduje.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Taj viber s vremena na vrijeme ima tako cudnih problema, ali individualnih, tj nema rjesenja online nego detaljno pisati viberu. Ja sam kod poznanika imao 2 bas neshvatljiva problema, koja apsolutno ni na kakav racin nisam mogao riješiti, a pokusavao sam masu toga, i na kraju, mail im pisat opširan, i u roku kojeg dana se rjesi samo od sebe, bez update ili ista. A mail sam pisao s uredjaja na kojem je problem i jel broj telefona i sve valjda povuče pa tako rjesi.

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo skinuo APK starije verzije i sad radi ok. Vidjet cu do kad ce me slušat.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni se desava i dan danas ponekad ne dodju notifikacije za poruku na viberu.
    Zatim ima Bug sa messengerom nekad kad otvorim neko video zablokira ikonica od chat osobe koja je poslala taj video i vidim u pozadini progress bar od videa i ne mogu ukloniti ikonicu od chata pa moram resetovat telefon. Zatim s9 koji me je koštao preko 500 eur nakon 10 mjeseci vuče se nekad ko prebijena mačka, sve na stock nikad ne igram igrice imam solitaire možda na mobu. Morat ću reset opalit jedan dan. Samsung smeće postao od bloatwarea sajomi Tito.
    Nedopustivo fakat.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Viber je pravo djubre na androidu. Kada telefon ode u stand by, ne dolaze ni pozivi ni poruke. Nekada poruke kasne po 15min (dok je pod stand by) a nekada uopste ne stizdu dok ne uzmem telefon "u ruke". U jutro kada uzmeme telefon, eto ti poruke stare 7 sati. Danima trazim ima li fiks ali je to jednostavno "viber". Ovi su problemi bili i prije. Kada guglaš nadjes diskusije iz 2015-te te neko iz vibera odgovori: radimo na tome, bice fiksano narednim updateom. Ovo je sve na više uredjaja: J6, S9, xiaomi note 5+, Note 4X itd itd. Nadjem svoj stari GRAND 2 na lollipopu gdje je viber radio bolje koliko se jsecam, ali isto.

    PC verzija je rock solid. Nikada ne kasne poruke, nikada nisam propustio poziv ali mi je doslovno do***dilo da se javljam na PC-u jer telefon nikada ne zvoni.

    Probat cu onda i ja stariju verziju a blokirati update. Ima ih ovdje od 2015-te: https://androidapksfree.com/viber/com-viber-voip/old/page/3/
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni uredno stizu poruke i pozivi na Viberu, nemam problema ni sa imenikom. Jedino je problem kada zovem nekoga nema zvuka da zvoni, samo tisina, dok se ne javi osoba koju zovem. Isto je i kod zene na mob, oba RN5. Ostalo je ok.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Primjetio sam da ima razlike koji net koristiš. Vecinim su problemi preki wifi.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vjerovatno, kod mene je stalno na wifi, i kuci i na poslu ista situacija. Prije par mjeseci je sve bilo ok, u zadnje vrijeme zeza.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na mom telefonu Viber radi odlicno. Dolazi sve zivo instant. Kuci wifi na poslu 4G.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I meni viber radi odlično. Samo sam imao taj problem sa sinhronizacijom imenika a poruke i pozivi sve instant.

    Vjerujem da je problem izrazajniji kad je jedan acc na više uredjaja.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Moguce da mi je do accounta. A do sada nije bilo problema sto mi je desktop uvezan. Ovako je zadnjih 6m mada je i prije Viber imao slicnih mušica samo mi nije jasno kako desktop onda radi bez greske. Doima se kao da viber ode na sleep nakon 5 min nekoristenja.

     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda overclockani :D
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Da ne kvarim onu temu za slike, bolje ovde postaviti

     
    Sena likes this.