X570 preporuka

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Lamagician, Aug 2, 2019.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Obzirom da planiram sklopiti novi PC sa 3700x Ryzenom, trebala bi mi preporuka za MB.

    Ugledah na akciji MSI X570-A PRO pa da vidim kakve preporuke za navedenu plocu ili generalno za neku drugu do 400 KM (ova trenutno kosta 286 KM).

    Druga koja je na akciji od Asusa je ASUS TUF Gaming X570-Plus Gaming - 360 KM.

    Pozdrav
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    koliko je meg 570 godlike ? Koliko znam.jedina 570 ploca koja nema problema sa voltazama,sve ostale odvrnu vcore i SoC voltaze "do kraja" iako procesor radi na stock postavkama...
     
    Lamagician likes this.
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije da osudjujem nesto, ali jesi siguran da ti treba X570? Pored B450 i X470 mozda je glupo bacati pare na te nove ploce, osim ako ces iskoristiti PCIe 4.0, a pogotovo sudeci po recenzijama koje kazu da su stare ploce bolje i stabilnije.
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Iskreno, X570 nije pod moranje. Moze i neka X470 stabilna ploca. Preporuke?

    Godlike je 700 eura :)
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne znam koliko si pratio recenzije, ali najvise je preporuka za MSI ploce. Recimo ako ti ne treba PCIE 4.0 niti SLI, onda ti je ok B450, a tvrde da je najbolja od njih MSI Gaming pro carbon. Toliko sam ja uspio zakljuciti citajuci recenzije i iskustva. Licno cu vjerovatno ici na 3600 + B450 MSI Tomahawk, jer mi je sasvim dovoljno, ali ta Gaming pro carbon je bolja za overclock i ima jos nekih dodatnih fazona.
    Ima ta ista i u X470 varijanti, pa ne znam eto pogledaj sta ti odgovara.
     
    Lamagician likes this.
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    za mene licno,nema dalje od x370/x470 taichi. Ako je ko gledao breakdown video od buildzoida,ploca je overkill u svakom mogucem smislu. Dovoljno je samo pogledati VRM-ove :D . Eo video ispod..

     
    Lamagician likes this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja iskreno ne znam kakva je ova moja... Radi :)

    Sent from my Huawei P30
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Sto se tice X570, da vidim misljenja tj. koju bi prije uzeli od slijedece dvije:

    1. Gigabyte X570 Aorus Elite

    - VRM: 7 faza (6+1), PWM-Controller: ISL69138 (max. 7 faza
    - MOSFETs CPU: 12x 50A SIC634
    - MOSFETs SoC: 4x 46A 4C10N/4C06N
    - nema Debug ledove

    2. ASUS TUF Gaming X570-Plus

    - VRM: 6 faza (4+2), PWM-Controller: ASP1106 (RT8877C) (max. 6 faza
    - MOSFETs CPU: 12x 50A SiC639
    - MOSFETs SoC: 2x 50A SiC639
    - ima debug ledove

    Cijenom Asus jeftiniji 40 KM trenutno.

    Pozdrav
     
    Last edited: Aug 27, 2019
  9. Esh

    Esh HWB

    Obje su midrange i pitanje je da li je bolje kupit highend X470 ako ima na snizenju.
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija



    sad sam samo jos u razmisljanju da li uzimati uopste 3700x ili ostati na 3600. kakve su prognoze za buduce igre, koliko ce koristiti jezgri?
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Sa aspekta igara neces puno dobiti, ok ti je i postojeca kombinacija.
     
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Pogresno sam se izrazio. Nemam ni 3600 ali sam u razmisljanju da li uzeti 3600 ili 300 KM skuplji 3700x...s tim da nemam namjeru mjenjati narednih 3 god :) kalbe su prognoze za pc gaming...spominju da ce konzole koristiti 8 jezgri?
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Ne vjerujem u te duge upgrade cikluse kod entuzijasta. ;) Mozda neka MSI B450 + 3600 za pocetak?
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Po svemu sudeci je best buy 3600 jer 3700x trenutno ne opravdava cijenu. Samo gledam ove ploce i ne mogu da vjerujem da MSI B450 Carbon AC drzi cijenu na 150 EUR sto je vrlo blizu mid range X570 plocama...
     
  15. Lamagician

    Lamagician Komšija

    narucio 3600..za 360 KM nema boljeg :)

    sto se ploce tice moram jos potraziti s obzirom da im je ta b450 carbon po meni precjenjena (300 KM).
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Gdje si narucio za te pare ?
     
  17. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Mediamarkt u Becu...3700x je 650km
     
    NAILS likes this.
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzmi odmah još i tax free, možeš lovu dobiti odmah u Beču nazad (ima u Stiefelu (blizu glavne katedrale) nesto ala ATM gdje ukucas podatke i dobiješ odmah na karticu nazad lovu). Uslov je da imaš kreditnu karticu, ne može sa debitnom karticom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Iako mislim da je poskupa za B450 plocu ipak sam narucio MSI Mainboard B450 Gaming Pro Carbon AC (7B85-001R) - cca 135 EUR. Toliko se prodaje ovaj model da je nestalo u mnogim randjama...treba cekat da dodje na stanje :) . Opet razlika u odnosu na X570 nekih 80 EUR.
     
    Esh likes this.
  20. Esh

    Esh HWB

    Taman za cpu koji imas, samo pazi kad budes skidao stari cooler :D :D
     
    Lamagician likes this.