Dobar hosting

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by black, Sep 5, 2019.

  1. black

    black Komšija

    Ima li neko preporuku za dobrog hosting provider-a? Kod trenutnog provider-a nasi mail-ovi idu u spam folder na gmail-u.

    EDIT: neka admin prebaci post u postojecu temu

    Sent from my MRD-LX1 using Tapatalk
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mnogi hvale ION :) sigurno ga netko koristi ovdje pa će ti reći kakva je situacija sa gmailom.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nemas garancije da nece ici u spam kod bilo kijeg providera. Ako od 10 gmail korisnika 3 njih posalje u spam folder, tu ce mailovi ubuduce zavrsavati.
    Vjerovatno da je trenutni hosting neazuran sa whitelistanjem svojih servera, ili hosta sumnjive sajtove, samo da naglasim da malo ko od manjih firmi moze zagarantovati tako nesto.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Gmail/Google nema egzaktno jasnu antispam politiku tako da svaki server, u svakom trenutku može završiti u spamu.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    A bolje pitanje je kako saljete mailove? Koristite neki SMTP server ili kroz neku svoju aplikaciju saljete direktno? Mozda ne trebate mijenjati hosting uopste...
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni neki dan vazan mail zavrsi u spamu. Sto je najjace, od iste osobe u isto vrijeme jedan prosao u inbox, drugi u spam.
     
  7. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja koristim gsuite od googla, oko 3 eura kosta mail account koji mozes povezat sa svojom domenom tako da nema veze dje ti je hosting, samo moras dodat par MX recorda.
    Sve isto kao na gmailu ali mail dolazi i odlazi preko tvoje domene.

    Koristim to preko 10 godina, nisam nikad imao problem.
     
    kolinsb likes this.
  8. nivla

    nivla Komšija

    ma generalno kod nas slabo, a i vani slabo za malo para
    ono sto znam da je vecini firmi koje koriste lokalne hostinge problem slanja mass mailova, tipa posalju jedan katalog na 10000 adresa, a hoce da ih takvo nesto kosta dzabe ili 2km mjesecno, vecinu takvih emailova antispam zastite na mail serverima koji zaprimaju detektuju kao spam(posebno banke) i ubrzo cijrli shared hosting postane blacklisted
    google mail zna nesto legitimnog emaila profiltrirati ali ako je bitan taj s cije adrese se salje moze se konfigurisati filter da te mailove ne sortira u spam
    gsuite nije los ako saljes jer generalno tesko ces biti na blacklisti, mada se i to ponekad desi
    opet ni gmail nije garant da po prijemu emaila koji je legitiman nece isti sortirati u spam
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam 3-4 domenska emaila +bihnet importovao kao pop3 na free Gmail i nikad nisam imao problema.
     
  10. black

    black Komšija

    Koristimo jos par dana Outlook 2010 na Windows 7 koji nije update-an od 2016. godine. Cini mi se da je vecina podesena da ne koristi TLS. Dosli su novi kompovi na koje ide W10 i Outlook 2019 i na njima radi TLS.

    Sent from my MRD-LX1 using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    A sta vam je mail server, neki exchange?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. black

    black Komšija

    Od hosting providera, kad ubacim nasu domenu u mxtoolbox vidim da dmarc nedostaje.

    Sent from my MRD-LX1 using Tapatalk
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    Da ne otvaram novu temu, koja je razlika kada domaće firme registruju ba domenu u sklopu svog hosting paketa u odnosu da ja to uradim, više me interesuje kasnija migracija ili prebacivanje domene na drugi host ako bude trebalo. kontam uzet od global ili leftor pa me interesuje