MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Islam ubio brasno u Ramosu, bravo momcino, vidi se s kim radi.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa jarane piće ti tri posta iznad.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Eldorado and aNaToMiC ! like this.
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nisam vidjeo :D

    Imam na iptv fight channel hr trenutno barvoza vs felder nastupaju, valjda je live da ne bude cekam uzaludno.

    Ide ipak MAIN event :D


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 7, 2019
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljigavac opet uze. Tony se ceka i dan kad će ga neko zaljepiti nogom u glavu.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Elhamdulillah

    Obojica super momci, fino je za vidjeti ovakvu atmosferu.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Lik samo ganja da uleti u hrvanje.

    Ne pratim pretjerano UFC al vise mi se dopalo kad je zveknuo Habiba, mada svako svoj stil ima. Izvukao se pošteno imao je srece :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ako cemo tako imao je i Dustin srece jer ga je Khabib mogao zavrsiti u prvoj rundi.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Šta je Dustinu bio gameplan, da mu guzica vidi puta. Lik gleda u sat od druge minute. Razbacao ga Khabib kao lutku. https://twitter.com/Dylangonzalez21/status/1170438707196956673 Oni kikovi u noge nidje veze. Osim jednog jedinog udarca, doslovno nista nije pokazao. Nisam ni pao na hajp, Poirier je odlican borac ali nije imao sta da radi sa Khabibom u oktagonu. Dobio je borbu jer se Tony nije htio boriti za papirni pojas. A dobio je interim pojasm protiv 145 borca. Od svih ovih levata sto su se borili sa Nurmagomedovom, prodavac nekretnina se pokazao kao najbolji. Daj ba.. Poirier teško dise nakon druge runde i on fol hoce odraditi giljotinu nad likom koji je 27-0. Kad je vec bio plan zabij glavu u pijesak i nadaj se najboljem, ne znam sto se trosio.

    Kome nije jasno sta znaci dati sve od sebe, neka pogleda Komentator v Barboza. Na stranu sudjenje, lik je doslovno dao 100%. A proslu borbu probio plucno krilo i opet pobjedio. I onda dodju ovi izazivaci poneseni hajpom i poslije kontaju sta se desilo.

    Khabibu svaka cast. Treba ih tabanati pet rundi.

    Od najjace divizije spalo sve na jednog covjeka, Tonija. Ako ga Ferguson ne dobije, mogu svi zajedno da stanu u red za drugu rundu šamaranja. Cijeli svijet znas sta je Khabibov gameplan i onda ne mogu runde uzeti.
     
    Last edited: Sep 8, 2019
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ko moze neka pregleda/preslusa pressicu poslije meca i ono sto je Khabib rekao, sve je fino objasnio, lik sve odradio planski i sa namjerom, strasan ring iq.

    Tonya rijesi i goat je i moze i u penziju sto se mene tice.

    Dustin je normala lik, ali ne moze druze onako protiv Khabiba, bukvalno, jedini nacin da se pobijedi je da nekim cudom na samom pocetku meca fasuje Khabib udarac i da bude gotov. Sto dalje ide borba sanse su protivnicima manje, a o parteru da ne pricam, sanse su im tanke, nikakve. Lik je tu lupam kao Nadal na sljaci, mozes ti trenirati i spremati se kako hoces, opet ti je dzaba. Poirier u drugoj rundi nije vise mogao disati kako treba, ovaj je mogao do "prekosutra".

    Uglavnom , ko moze neka baci check na pressicu i Khabibov dio.. Cudo od lika. Mnogima se ovo ne svidja sto radi, zele makljazu, marisanu non stop, milijardu udaraca i litre krvi. Ne kazem, i, taj nacin borbe je umjetnost, ali isto je i grappling i jj umjetnost, meni je to sve umjetnost na svoj nacin i tako i gledam.

    Predzadnja borba, opet cirkus od Barbose, opet dao liku pobjedu sa onim nepotrebnim skakanjem u parter, ali sve u svemu zanimljiva i dobra borba.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima veceras na Bellatoru dobra borba: Bader v Cheick Kongo.
     
  11. xman

    xman Komšija

    Khabib od rodjenja se hrve,uz to je i supertalentovan i 200% posvecen tome cijelog zivota... Otuda ova razlika.
    Nije Porier dosao imitirati noja,on je kao i svi ostali mislio da moze pobijediti:D
    Sve dok ti neko u fizickom obracunu, po pravilima u UFC moze kako Masvidal kaze,uvaliti glavu u medjunozje a ti ga ne smijes odvaliti u potiljak hrvaci ce imati pravila na svojoj strani...
    I tako ce lik koji bradu drzi u nebesima i jedva ima i osnove borbe stojeci otici u istoriju kao GOAT. A pola boraca koje je dobio su kompletniji borci od njega...
    Tony npr. Smijesno ih je porediti ali nece biti smijesno gledati tu borbu hehe.
    Tony i GSP bi mogli dobiti Khabiba,ovi ostali se previse boje obaranja.
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Tony moze samo dobiti Khabiba ako neku polugu izvuče ako Khabib bude neoprezan u ground 'n poundu. Pogledajte Kevin Lee vs Tony, Tony je gubio borbu dok nije izvukao triangle choke. Khabibov box je žestoko potcijenjen, bilo bi zanimljivo ga vidjeti u welteru jer ako bude imao još dvije odbrane u LW, prekucao je diviziju i GOAT je što se mene tiče generalno u MMA-u ...
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    I meni se gadi ovo hrvanje,. a i ne postoji nepobjediv lik. Tony dobije po nosu u svakoj, ali što se stila tiče ima najviše šanse.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Samo zamisli onda da je Khabib bio u situaciji kakvoj je bio Lee. Da je Khabib legao na njega kao sto je Lee imao nekoliko puta, klinac bi se izvukao Tony.

    Smijesno je koliko se potcjenjuje Khabib, pa i ako ne gledamo parter, samo ga je Johnson uspio pogoditi jednom kako treba, i na kraju isti zavrsio popivsi batine. Tony u je bruku fightova imao ozbiljnih problema.

    Gsp je najbolji od njih u hrvanju ali nisu ista kategorija uopste i isti bi se morao spustiti do lw, a i izaci iz penzije :D

    Ne kazem da je Khabib nepobjediv, ali haman jedini nacin je da na pocetku borbe fasuje kakav "slucajan" fatalni udarac. U snazi, kondiciji, hrvanju, niko mu ne moze parirati kako treba, a i u stojci nije levat kakvim se predstavlja. I Connor i Dustin se spremali ko hajvani, pricali kako su prespremni, ovo ono, dzaba, oni u 3. rundi sa Khabibom prnu u sisu, nema od njihove kondicije nista.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  15. xman

    xman Komšija

    I Tony je prekucao diviziji davno. Od Kevina je prividno gubio jer mu biti na ledjima nije problem,naprotiv.
    Khabib ga nece umoriti sigurno. Ali ce ga oboriti,i to je sigurno.:D
    Najbolji je hrvac,ova kontrola protivnika na ovakav nacin je umjetnost cista. Ali mma goat?
    Sve dok pravila u UFC su takva da je giljotina gdje cervikalni prsljenovi pucaju ok a cuska u potiljak da ti hrvac prestane "mirisati medjunozje" nije,dok je lakat u sljepoocnicu ok ali 12-6 lakat nije i slicno ja hrvace gledati kao kompletne mma borce ne mogu. Nevezano za to sto mi hrvanje i jeste malo smor realno.
    Imam ogroman respekt prema Khabibu. Bio mi je licemjer jer je povezan sa teroristima,tiranima,onda ono iskakanje protiv Conora itd ali ove humanitarne stvari koje radi i generalno respekt kog trazi i pruza je bas lijepo vidjeti.
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa edukuj se malo sta znaci udarac u potiljak za bilo koga(medicinski).Nije zabranjen da bi se zastitili hrvaci.

    Ovo ostalo ne bih komentarisao. Niti ti vise namjeravam odgovarati.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Smor je svakom. Ovo sranje može gledati samo ljudi koji vole hrvanje, a pricati o Kebabu kao kompletnom borcu je smiješno.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa onda je wwe za tebe

    Jos Tony, i Khabib je GOAT, svidjelo se to vama ili ne.



    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 8, 2019
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Khabib je tata mata sto se tice grapplinga, igra se sa ljudima. K'o sto je i Nails rekao Ferguson jedini ima sanse da mu parira u njegovom stilu, ili eventualno da nekom proleti par dobrih u stand up-u pa da ga ozbiljnije uzdrma i dovrsi. Mada lik je uzeo finih para i nakon sto uzme jos kroz par matcheva, a realno uzimati ce sve vise i vise, pitanje je hoce li ga napustiti njegov drive. Niko se ne bori sit kao gladan. Vidjeli smo sta je bilo i sa Connorom i Joshuom izmedju ostalog. Ali trenutno dominira diviziju sto jest jest. Slazem se da je pomalo dosadno gledati borbu na podu, publika voli fightere i KO-ove ali normalno je od ovakvog vrhunskog hrvaca da ce forsirati svoj stil... ja kod njega ne vidim napredak u stand up-u u posljednjih par borbi i ako se nastavi boriti jos koju godinu moglo bi ga to kad tad "doci glave". Prodje njemu poneki jab ali realno stand up mu je 5 nivoa ispod ground borbe.

    btw. drug mi je bacio link za Vipbox.tv, sinoc sam tu gledao citav main card i stream je bio odlican pa cisto da znate ukoliko niste vec dosad naletili na tu stranicu.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Bio je dobar thread na reddit sa linkovima od SD i 720 do 1080p i 60FPS. Imao si dosta izbora. Ako jedan link padne odmah postavljaju drugi. I onda bolid Brendan ŠŠŠŠernobil razglasi svima i prozove subreddit po imenu. Nije prestao pricati dok ih UFC nije ugasio.

    https://reclaimthenet.org/reddit-mmastreams-shut-down/