MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije, samo mi je svaka borba prije ove bila bolja :)
     
  2. xman

    xman Komšija

    Radim u zdravstvu,sa neuroloskim i neurohirurskim o oboljenjima/povredama.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    @aNaToMiC !
    Najveća sila koju covjek može generirati je udarac nogom i to je savršeno legalno što se kosi sa svim ovim bullshit pravilima koja datiraju od prije 20+ godina kada su ljudi gledali na sport potpuno drugacije, posebno za 12-6 lakat.
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Koliko je boraca nahebalo zbog udarca nogom ili giljotinom?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Me razumijem na šta misliš?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Evo lupam sad iz glave Dusan Dzakic je morao prekinuti karijeru zbog nedozvoljenog udarca u potiljak. Fasovao ablaciju, ima djelimicno sljepilo i komad sililona u oku. Ista situacija se desila i fudbaleru FK Sarajevo, Milošu Stanojeviću tokom skok duela gdje je isto dobio lakat u potiljak, karijera upitna, vidio 15% na to oko u tom trenutku.

    Poenta mi je kada se desi giljotina ili nesto slicno, borac uvijek moze tapkati da prekije to. Udarci obicni su standardni udarci, lomovi razni, ali to je "normalno" i kost zaraste hebat je i za godinu se on opet bori. Dalje, sudija uvijek moze prekinuti kada jedan borac previse udaraca dobija u glavu da bi sprijecio unutrasnje krvarenje, koje se znalo desiti ali bas rijetko. Kod udarca u potiljak nema toga, zbog jednog bezveznog dosta udarca ti mozes ostati bez "svega", ablacija je samo jedna od posljedica udarca u potiljak, a nosi ih jos isti.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ako ti je udarac u sljepocnicu cjevanicom teškom 20kg i koju rotira borac od recimo 90kg "normalan" onda ok.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Gdje sam ja rekao da je takav udarac normalan. Nemoj izvlaciti iz konteksta. I diskusija je i pocela zbog udarca u potiljak, a ne da li je normalan udarac u sljepoocnicu i treba li isti zabraniti ili ne.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  9. xman

    xman Komšija

    Udarac u potiljak nije nista opasniji od udarca u sljepoocnicu druze,niti se moze toliko jako udariti neko u potiljak dok si pritisnut uz ogradu. Ali moze dovoljno toliko da te ovaj pusti i da to bude mma borba a ne hrvanje.
    Oporavak od edema ili hemoragija malog mozga je dugotrajniji ali sa puno vecim procentom oporavka nego sa ostalim dijelovima.
    Znas sta bi bilo Askrenu da je dobio letece koljeno u temporalni dio glave sa obje hemisfere oblivene krvlju? Kod takvog edema mozak gura oci napolje i to je maligni edem...
    Da se ne spama dalje,Khabibu svaka cast ns svemu sto radi. Lik vraca respekt u sport i hrani gladne. Kapa do poda.
     
    Haker likes this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Po svemu sudeci ce slijedeci biti Conor. Vec White govori kako bi Tony mogao odbiti borbu.
     
  11. xman

    xman Komšija

    Zasto bi odbio?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa ako mu namjerno ponude losije uslove i manje para, samo da naprave Conor v Khabib 2. Ako Tony dobije Khabiba, otpada borba sa Conorom. Isto sto se DC-u desilo.

    $
     
  13. xman

    xman Komšija

    Mislim da Khabib nece Conora opet. Kao ovaj to ne zasluzuje. Sto je istina. Conor je u zadnjih koliko godina dobio samo onog djeda u pubu:D
    Meni je Conor potpuno nebitan postao.
    Tony i Khabib su se izdvojili u diviziji i nebitno ko dobio treba odma i revans zakazat. I jedan i drugi zavrsavaju protivnike,Khabib ih davi ko macice a Tony izoblici ko da ih cekicem udara. Dal je do laktova il cega vec al on bas unakazi protivnike.:)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako se ne varam, to bi bio peti put da dogovore borbu. Will see.

    Ferguson ce biti sutra kod Halwania. Vidjet cemo sta kaze. Plašim se da ne bude kao sa Covingtonom. Taj lik nikad nece dobiti priliku da se bori za pojas.
     
    Last edited: Sep 9, 2019
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tony je po svemu sljedeći ne znam šta ima tu da se komplikuje.
    Ja lično bih gledao i borbu protiv conora, why not.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Jedini problem je da Tony bude trazio neke uslove koje se White-u nece svidjeti i da ga ovaj odmah otpili (jer ocigledno jedva ceka da odradi Conor vs Khabib 2).

    Nadam se da ce biti Tony, da i njega odradi.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Oni ovo vec hajpaju ali ako Conor zaista bude slijedeci, to je zadnje sto cemo od njega vidjeti tako da mi i ne bi bilo zao.

    [​IMG]
     
    donjapa likes this.
  18. xman

    xman Komšija

  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. xman

    xman Komšija