Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    OLX aplikacija je inace uzasna tako da ovo nije cudno.
     
  2. Pasa333

    Pasa333 Guest

    Da li je neko imao iskustva sa zamjenom Iphone-a X, tj mobitel mi je upao u vodu i prestao raditi skroz iako je vodootporan, kupljen je u Hustel Shopu i jos je pod garancijom i oni tvrde da ce mi zamijeniti ovaj sadasnji za novi uz doplatu 700 KM, ako je neko imao iskustva sa ovim shopom molim Vas da mi pomognete, jer mi se ta cijena cini preniska ??? HVALA
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Vjerovatno ce zamjeniti samo plocu.

    Trebas da pitas detaljno koja je procedura i sta ce da rade sa telefonom.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cek, telefon je pod garancijom a oni hoce da ti izvuku 700KM??? Pa ja, sta drugo ocekivat.

    Ako ima Apple garanciju (manje od godinu nakon aktivacije), nosi ga u Mekline jer imas Apple garanciju, trebao bi dobiti novi uredjaj. Naravno ako nema fizickih ostecenja.
     
  5. Tensai

    Tensai Komšija

    ima li neko u Sarajevu kabal za iphone 7 za posudit samo jedan dan da nešto probam? Kupim mu čokoladu :)
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Stevie_Ray iPhone X is Water Resistant not waterproof. Tako da garancija ne vrijedi za ostecenja nastala vodom.

    Eh sad znam da ima onaj Apple Care i u slucaju bilo cega, oni pokrivaju trosak. S' obzirom da je kupio u Hustelu, ne trebamo dalje komentarisati.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Garancija za oštećenja vodom ne vrijede kod nijednog brenda.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Esh likes this.
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije ovo nimalo loše, 100KM godišnje za mobitel od 1.500KM, da si rahat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Esh and bhd like this.
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jeftinije kosta osiguranje stana. Kakvi lopovi

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Alibegovic likes this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo se isplati ako kupujes skup telefon u radnjama sa sumnjivom garancijom. Jeftinije ces proci nego da ga kupis u telecomu.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koja budala jos placa osiguranje za telefon, dosta mi auto, stan, kuca ... :)

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hvala ti prijatelju :D
    Uzeo sam osiguranje za s9 kad sam ga uzeo 120 eur 2 god pokriva sve jbg tad je bio skup telefon a ovdje u svabiji je to normalno. Ispade 5 eur mjesečno nek razbijes Display jednom u 4 god ovdje se to haman isplati.
     
    Esh and Vedo like this.
  14. Esh

    Esh HWB

    Vjerujem da i dalje moraš imati validan račun i garanciju / servis da bi koristio ovaj kasko..
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Pa visina osiguranja pored cijene osiguranog predmeta najvise zavisi od rizika štete, a za mobitele je 50% sansa da ces ga razbiti, a za stan mozda 0.05% sansa da ces poplaviti, zapaliti, itd. Tako ako je rizik 1000 puta veći, a cijena predmeta 1000 puta manja, osiguranje bi trebalo biti približno isto.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ne vjerujem da je to u pitanju. Valjda je i kao osiguranje svakog predmeta. Ni za auto ti ne traze da je kupljen u oficijelnom. Na njima je da snose rizik i da 10 neiskorištenih osiguranja pokrije stetu jednog iskoristenog :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Poceo Apple special event stream.

     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    In den USA kostet das iPhone 11 Pro ab 999 Dollar, das 11 Pro Max liegt 100 Dollar darüber.

    Narucit cu 2x komada nije skupo :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ja, kupi dva zlu ne trebalo.

    "Malo" je iznenadjenje sto je iPhone 11 "samo" $699, to je $50 manje nego XR. I opet ga niko nece zeliti, kupice ga samo ko nema para za Pro modele.

    Supacki od njih (bas iznenadjujuce) sto Night mode u kameri nisu uradili makar na proslogodisnjim modelima. Nema teorije da sa A12 to nije moglo.

    Plus novih Pro modela je osjetno veca baterija, uz naravno napredak po pitanju kamera.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kako nece zeliti, rekose da je XR model cinio polovicu ukupne prodaje svih iPhonea prosle generacije.

    A nije sad da pretjerano gubiš sa običnom jedanaeskom naspram pro modela.

    ipak nista od type-c usb za ovu generaciju.


    samo jesu li ono re-inventali HDR mode ? kao fičr koji spaja više slika u jednu sliku