Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Last edited: Sep 10, 2019
  2. kio

    kio Komšija

  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobro izgleda, kontam da je auto iz bih imam osjećaj da su ove "auto kuće" varalica do varalice

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne znam šta je tačno pomoglo, uradio sam obje stvari, računar se vratio u normalu.
     
  5. kio

    kio Komšija

    Isto razmisljamo :D Mada kada sam ja uzimao, provjerio sam sa par osoba ovu auto kucu, posto sam rodom iz Zenice. I preporucili su je, da je pouzdana. Mislim da se cijena moze korigirati, a ti svakako odvezi na servis i provjeri sve. Nije los auto, imali su C Max ali su prodali.
     
    Haker likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovaj mondeo ne izgleda lose, samo je bas tanak sa opremom... i steta sto nije FL
     
  7. kio

    kio Komšija

    Ne zezaj Qler. Prednji, zadnji parking senzori, dig klima i tempomat sta ti vise treba.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima auto klimu, aux, komande na volanu, ja ne tražim više. Super je i cijena mada je meni na limitu jer treba i registrovati.
    Idealno mi je oko 8 milja, sve ide od clija do mondea, samo da je pouzdano i da ima četri točka.
     
    kio likes this.
  9. kio

    kio Komšija

    Odvezes u servis. I probaj spustiti cijenu koliko je registracija.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobro izgleda ovaj Mondeo, jedino sto bih licno ganjao limuzinu.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Super je što je karavan meni to ne može biti mana. Sam sam, Reno Clio bi mi bio dovoljan bio ali auto sa više prostora ne može biti mana :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moze jer je gabaritnije. Po gradu je puno lakse sa manjim autom. Okretnije, startnije, lakse za parkirat.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma druže ja gdje živim auto za grada mi ne treba. Ovo je za duža putovanja i ponekad do Sarajeva. Meni je zapravo idealan benzinac i da je pouzdan, ali ponuda benzinaca je očajna pa sada gledam i dizele. Ne znam ni sam šta da kupim, budzet je idealno do 10k jer mi se više love za auto ne daje koje će većinom stajati.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Još jedno pitanje za fordove. 1.6 bih zaobišao, ali ovaj 1.8 je njihov motor? Čini se robusniji i pouzdaniji od ovog 1.6. Isto 2.0 je u biti 2.0 hdi? I kakav je ovaj onda u ovog gore mondeu što je kolega stavio, zar nema on 130ks, gore piše 115.
     
  15. kio

    kio Komšija

    Imas te rasterecene verzije od 115 ks, vjerovantno je iz Holandije ili gdje vec, oni imaju te porezne skupine pa ogranice broj ks. 1.8 tdci je Fordov ali je starije konstrukcije. 1.6 tdci i 2.0 tdci su napravljeni u saradnji sa PSA grupacijom. 1.6 tdci je dobar, ali za Mondeo je premali.
     
    Haker likes this.
  16. tesy

    tesy Novi član


    Što se tiče tog Forda onako na prvu vraćen min 100 000 KM (što nije nuzno da je konkretan primjerak los) . Samo ako je kupljen u BiH mozes provjerit kilometre , naravno ako su ti bitni , jer bitnije je stanje konkretnog primjerka od onog sta pise na satu .

    Neko je naveo Kobica, mogu reci da sam imao pozitivno iskustvo sa njim .

    Sto se tice Forda 1.6 , 1.8 i 2.0 tdci isto ti vazi kao i gore receno za kilometre , neke stvari koje su vrijedile dok je bio "nov" vise ne vrijede , sad je bitno za polovnjaka kojeg pritiscu godine i kilometri da je dobar konkretni primjerak , a sa svima moras biti spreman na ulaganja koje nosi bilo koji savremeniji dizelas (egr, dpf, turbina, injektori , zamajac i td.) .
     
    kio and Haker like this.
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    1.6 66 kw, bez fapa i plivajuceg. 1.8 nije neki motor, bolji je 2.0
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Cisti maf cesto sprejem. Filter zraka isto cesce mijenjaj, posebno nakon zime. Tj svake godine.
     
  19. kio

    kio Komšija

    Najbolji post.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    tesy likes this.
  20. tesy

    tesy Novi član

    Ima i 66 kw plivajuci (samo jedan mali procenat za neka trzista je isao fiksni, u BiH nisam jos ni jednog vidio , tako da u 99% je plivajuci). U odnosu na jace nema fap i turbinu sa promjenljivom geometrijom (ako je nekom bitno) - a svaku ces reparirat kad-tad :D .