Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda bolje pucaj na manje auto jer kod svih iole vecih je i 100KS malo.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Mozda bi bilo bolje probati kako ide auto pa onda donositi sud
     
    BiceBolje likes this.
  3. kio

    kio Komšija

    Za tebe je Fiesta ST ili Fabia RS . Idi pogledaj CMax, ako ti Dino kaze da je pristojan onda je ok, svakako ga ne vozas stalno. Odluci se za jednu klasu, koji motor. Inace se samo u krug vrtis.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

  5. kio

    kio Komšija

    Pa pogledaj Clia, mlad si. Uzivaj, svakako malo ces vozati.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako sam dobro upratio, ti biraš od malog sportskog heča, preko sedan karavana, do porodicnog MPV-a C-Max. Ti onda trebas za te pare uzeti najmladjeg bezninca sa najboljom opremom i to je to.

    CMAx koji si linkao je kao kombi. Osjecaš se kao da na pijaci radiš ili vozaš mini-bus. Nema tog motora koji bi je "popravio". Toyota Auris je jeftina, podsjeca na francuza. Prije bih vw iz te klase vozao. Od par auta koja su se linkala na temi, prije bih ovo uzeo nego bilo sta od navedenog: https://www.olx.ba/artikal/33884787/opel-vectra-2-2-gts-uvoz-njemacka-top/

    A obzirom da ti se auta vrte oko 100 konja, imaj na umu da se registracija prelama na 84kw.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A sta mislis zasto se toliko dugo vrti po piku? Dobro auto se proda za max mjesec.
     
  8. mirseth

    mirseth Aktivista

    Kako se pokazao audi a6 (c5) 2.5 tdi, 180ks, quattro, tiptronic sto se tice pouzdanosti i odrzavanja ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  9. mirseth

    mirseth Aktivista

    Proda ako je cijena bas niska. Kao npr. Bmw 5, 525d, 2006. godiste za 8000-8500 KM ili passat 2.0 fsi, sa plinom, 2006. godiste za 7500-8000 KM.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Benzinci ne, posebno ovi što dosta popiju. Gledam niti jedan benzinac kojeg sam gledao još uvijek nije prodat.
    A i ljudi nabiju cijenu preveliku

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda im nije ni stalo da prodaju. Nego naprave oglas i nek stoji. Ja takve samo preskocim.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Generalno ih nema, ai ljudi se ponašaju kao varalice. Evo ovaj što sam gledao astru, znaci najskuplja na piku neće da spusti nikako, hajde, ja bih mu platio bez problema da je u pola kao što je na oglasu naveo. ono kao set guma, zimskih i ljetnih, ebat ga kada su pet godina stare i tako dalje.
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    Zato kad naletis na pravo auto postuj cijenu koju je covjek stavio i to je to
     
    Stevie_Ray likes this.
  14. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ili meni lik prodaje auto, nije na njega vlasnicki, nema punomoc, zahtjevam punomoc, kaze ja sam prodao tonu auta bez punomoci, ja ti sastavim ugovor, ne moramo ici u osiguravajucu kucu. Pa na servisu, ima ulja na dnu motora, kaze on kad je mijenjano ulje nije oprano, rekoh mu pa operi, vozi par dana pa cemo opet na servis da provjerimo. Kaze on, necu da stalno vozikam auto po majstorima. Ok hvala dovidjenja, trazim dalje.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa to su sve grobovi, ne bih ih dzaba.

    I bas ako je auto jeftino, ima neki razlog za to.
     
  16. mirseth

    mirseth Aktivista

    Kako znas da je grob napamet, vizuelno dobro izgledaju, mozda nekome hitno treba lova ? Svakako ces provjeru kod majstora uraditi kao i veliki i mali servis ako nema racuna ni servisne.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 20, 2019
  17. tesy

    tesy Novi član


    Upravo to podjo napisati , ide iz krajnosti u krajnost , od malog gradskog auta do porodicnog MVP-a , od benzinca do dizela .

    Moras prvo odlucit sta hoces i sta ti treba pa onda trazit , ovako siroko ne ide nikako . Isto znaj da 99% auta ne izgleda uzivo isto kao na oglasu/slici .

    Što se tiče tog navedenog placa to je za zaobic , bio sam tu i generalno su lesevi .
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa dobro, svako ima svoje. Ja bih uvijek prije izabrao karavana nego sedan verziju i prije c Maxa nego focusa. Ova mala auta sam jedino prekrižio, ostalo šta se nađe ;)


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jel i ova teta sto ga pere ukljucena u cijenu ?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Haker
    Ako imas novca pogledaj ovo auto, provjereno 100%, doktor ga vozi u Tuzli, prvi vlasnik. Mislim da je maksimalna oprema jer ima ovih spojlera naprijed i nazad, sto je rijetkost. Kupljeno i odrzavano u GumaM u Tuzli, svaki dio sto je zamjenjen je bio kod njih. Vidim da ima i plin, ja bih ga skinuo i vozio bez njega. Znam da je narucio novo auto i sad je ovo na prodaju.
    Mozda mozes jos spustiti cijenu.
    https://www.olx.ba/artikal/34810089/renault-fluence-sportway-1-6-16v-110ks-plus-lpg/

    Ima i na profilu jeftinijeg 308 1.6 hdi sto mu sin vozi, za njega ne znam u kakvom je stanju.
     
    Haker likes this.