R* - Red Dead Redemption 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by n1dal, Oct 20, 2016.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Slazem se, ja nikako ne volim linearne igre, zato mi valjda i ne leze te misije, ja govorim zbog open world-a, realno 2/3 mape u GTA5 je bespotrebno napravljeno, iako je mapa fantasticna, po meni najbolja koju sam ikad vidio.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    U GTA V je sve prividno. Fasada. Stvari se nekada spawnaju na desetak metara. Na semaforu svaki put crveno. Vidis u daljini da se spawna semafor pa onda svjetla i ako je max draw distance. Odes na drugi dio grada, vozis pola sata , udjes u frizerski salon i ista osoba, ista prostorija. Defaultno auto u glavnoj prici je nemoguce promjeniti bez modova.

    Ovo sa misijama se slazem. Ima ona situacija kada su Michael i Trevor banovani iz grada i igra "zaglavi" dok ne nastavis glavnu misiju kod one kolibe. Jedini nacin da se starta misija je da se sa Franklinon na misiju dodje taksijem. Bilo koji drugi nacin kaze: misija trenutno nije dostupna.

    Ili sa padobranom, kada trebas skociti sa zgrade na kamion. Zgrada je totalno fake.

    GTA V je odlicna igra ali ce tek sedmica ili osmica biti ono sto ljudi ocekuju.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Samo Witcher!
     
    Vedo likes this.
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I RDR2 mozes odigrati linearno, od misije do misije, ko film bude. Ne moras se obazirati na ove sporedne stvari uopste. Minus je sto nemas nikakve slobode u tim misijama, ako igra kaze udji na ta vrata, ti moras uci na ta i nikako drugacije. To je ok naravno, samo eto moglo je i bolje biti da se ne drze tih strogih pravila kako da triggerujes slijedeci dio misije.
     
    heroic and Sena like this.
  5. xman

    xman Komšija

    Fantastican video,onaj na prethodnoj strani. Cudan i ruzan feeling je kada ti igra da toliku mapu i onda te strpa u kavez. Susta suprotnost zadnjem Prey-u koji te "stpa u kavez" iz kog mozes izaci na x nacina jer ti da "alat".
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja imam jednu ogromnu zamjerku za ovu igru, paznja:

    Igre igramo da bjezimo od svakodnevnih problema i situacija, i onda mi za glavnog lika das covjeka koji je smrtno bolestan, koji konstantno kaslje, pljuje krv itd. Ne znam, meni je to ubilo cijelu igru, nemam pred ocima mega avanturu, vec samo cekam kad ce lik umrijet od bolesti.
     
    heroic and Esh like this.
  7. Esh

    Esh HWB

    Vedo, ostarilo se, cim takve detalje zapazas :D
     
    heroic likes this.
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima vjerovatno i ta, al nekako ode igra na crnjak jbga :D

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja zavrsih main story. More detalja, prelijep svijet i grafika. Sama prica k'o prica meh. Generalno mi igri nesto fali, nije da sam bio lud kad bih pauzirao po 10 dana od igranja. Tako da po meni good job, ali daleko od svih onih silnih desetki/stotki koje je dobila. Mozda takve ocjene nosi za prave fanove westerna.

    Sad sam na Horizon Zero Dawn, i jos poslije toga GoW odigrat i PS4 vozdra do daljnjeg. Previse vremena ode na ovo koje bi se moglo iskoristiti mnogo pametnije.
     
    heroic and Esh like this.
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hoce biti ovo za pc?
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. Neso

    Neso Komšija

    Ma meni se i ne pocinje vala. Preogromna je igra, znam ako krenem da igram da cu zaglavit danima. Popit ce mi slobodno vrijeme, znam sebe :) Tako mi je bilo sa Witcherom 3, dok je nisam totalno pregazio, nisam stao.
     
    Qler likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Izdali su svoj launcher za PC pa se raja nada mozda najave PC verzijju, ali sumnjam.
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    GTA 6 ce biti beton. Rade je primarno za next gen. konzole. Bice zaminljivo vidjeti sta ce izvuci iz PS5 i Xbox Scarlet-a sa Rage engineom. Kad najave igru, ima da zasjeni sve sto bude trenutno na trzistu. Kad pogledas na sta lici RDR 2, koji je radjen za PS4, zamisli GTA 6 koji ce biti pravljen ground up za next gen. GTA 5 su zajebali pravo, previse kompromisa je tu bilo radi hardwerskih limitacija PS3. Trebali su je praviti samo za PS4, ali eto valja uzeti lovu na cross gen.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    A čuj GTA 4 nije izgledao spektakularno, prva tura igara na novom hatdwareu nikad ne izvuče 100% potencijala.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    a gdje si to nasao da rade primarno za nex gen?

    ja mislim da jos dugo necemo vidjeti GTA 6, eno citam nedavno gta 5 bila najprodavanija opet igra na steamu
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa ako ga neces dugo vidjeti za sta ce ga raditi nego za next gen..
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Zadnje igre koje su izdate na konzolama su obično one koje guraju konzolu do maksimuma.

    God of War na PS2 npr, Last of Us na ps3, RE4 Gamecube, etc..
     
  19. Neso

    Neso Komšija

    E dobar si :D
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako nove konzole budu izlazile iduce godina, to ce biti 7 godina od izlaka GTA5. Ne znam zasto bi duze cekali. A i ne mogu jer GTA6 ce biti na starim i onvim platformama kao i GTA5. Ne mogu 2025-te izdati GTA6 za XBONE.