nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ovo je vulkan igra!? A svi znamo da AMD dere nvidiju u vulkan igrama.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ekstremna situacija kao što rekoh, ali od launcha do danas je Vega dobila oko 8% besplatnih performansi kroz drivere. Kad/ako ikada aktiviraju 'geometry primitive shader' i 'draw-stream binning rasterization' funkcije performanse bi trebale biti još bolje.
    Uglavnom V64 bi se u idealnom slučaju mogla nositi sa 1080Ti da se developeri potrude. U mom slučaju je Vega bila kao neko prelazno rješenje između Pascala i Volte, ali eto prijatno me iznenadila arhitektura.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    dobra je vega nema sta, pogotovo sto je AMD, volim AMD. Ali kasno je dosla, preskupa je, i fali physx AMDu. Kako god ne bih imo nista protiv da mi sljedeca grafa bude AMDova. Samo i ova nemoguca potrosnja na pascalu je isto vrijedna divljenja, ja fakat nisam mogo vjerovati da sa ovako malim potrosacem mogu imati ovolike performanse, pogotovo poslije 280x.
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Inno3D Leak Confirms NVIDIA P102-100 ‘Pascal GP102’ Crypto Mining Cards – 3200 Cores, 5 GB G5X Memory, Up To 47 MH/s in Ethereum

    "NVIDIA GP102 ‘P102-100’ Crypto Mining Graphics Cards On The Way – 3200 Cores, 5 GB G5X With 400 GB/s Bandwidth, Upto 47 MH/s in Ethereum, 660 Sol/s in ZCash and 879 H/s in Monero"

    Inno3D P102-100 Specifications:
    – GPU: P102-100
    – CUDA Cores: 3200
    – Base Clock: 1582 MHz
    – Memory Clock: 11 Gbps
    – Physical Memory Size: 5 GB
    – Memory Type: GDDR5X
    – Memory Interface Width: 320-bit
    – Memory Bandwidth: 400 GB/s
    – Bus Support: PCIe Gen1 x4
    – Card Size: 21.5 cm length, 12.5 cm height, dual slot
    – Max TDP: 250 Watt
    – Power Connectors: 2x 8-pin PCI-E

    https://wccftech.com/nvidia-gp102-p102-100-crypto-mining-graphics-cards-leak/
     
    Konjislav, Sena and Esh like this.
  5. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pozdrav raja, treba mi pomoc

    Nakon godinu i po, stavljam aBd PC u pogon :D

    Crknutu GTX 560Ti je zamijenila 1060 6Gb,i potrebna je pomoc u sljedecem:

    Prosla grafa je trebala 2x6pin prikljucke sa napojne i imala ih je(napojna imala 1x6pin sama od sebe i jos jedan 1x6pin "nakalemljeni" preko dodatnog konektora). Uredno radila tako i nikad najmanjih problema.

    Situacija sada jeste da 1060ka zahtjeva 1x8pin prikljucak sa napojne. Da li je sigurno i uredno traziti adapter sa ova 2x6pin na 1x8pin ili neka druga solucija?
    Napojna je OCZ StealthXStream 500W.


    Sljedeca stvar gdje mi treba pomoc jeste sto je GTX 560Ti imala DVI-I prikljucak za izlaz na monitor. Monitor ima samo VGA prikljucak i imao sam direktan kabal DVI-I na VGA i sve je uvijek uredno radilo. 1060 ima DVI-D prikljucak, da li da uzimam adapter DVI-D na DVI-I pa onda sa ovim starim kablom spojiti na monitor, ili traziti direktan kabal DVI-D na VGA ili jos neka treca opcija?

    Hvala svima unaprijed na pomoci, mozda je post malo konfuzan ali podugo sam bio van citavog HW svijeta i ispao sam iz fazoba malo, pa zato trazim savjete prije spajanja uopste nego da sta pogresno spojim i zahebem.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ovako, što se tiče napojne, gledaj da adapter bude 2x6 to 1x8 jer 8pin ima dva puta struje kao 6pin. Iskreno, ta napojna je stara 10tak godina, vakat bi ju bilo zamjenit.

    Eh sad što se tiče kartice i monitora imat ćeš veliki problem. Za početak da znaš, DVI-D je digitalni, DVI-I i digitalni i analogni oblik, a VGA je analogni samo. GTX1060 samo baca digitalu i zbog toga ti treba aktivni konverter iz digitalnog u analogni oblik koji je poskup. Dešava da ti konvertori uošte i ne rade na novim karticama. Gledao sam da je raja kupovala 3-4 modela konvertora i na kraju platila skuplje pitu nego tepsiju. I da uspiješ podesiti, kvalitet slike se apsolutno gubi, zezaš sa morem kablova i pitaš koliko će to sve trajati. A kad tad ćeš kupiti monitor novi i onda ćeš bezveze bacati to sve. Monitori nisu nešto skupi danas, VGA je umro davno.
     
    Last edited: Oct 1, 2019
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    E jebi ga sad, bolje bi bilo i da sam uzeo RTX 2080 i da je napojna neka 80+ gold od bruku W i da su dva monitora dell u24 kako vec. Sve ja to znam, samo sto to sad nije prioritet, niti mi se mijenja nesto sto radi sasvim onako kako treba i bez problema.

    Na taj adapter sam i mislio 2x6 na 1x8,znaci bice ok sa njim?

    Koji adapter mi treba za monitor? Ne moze aktivni dvi-d na vga?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ovo je ovaj drugi 1x6pin "nakamljeni" koji se koristio za GTX 560Ti, ova dva naponska kabla pod oznakama P4 i P7, oba idu direktno iz napojne. Da li jednostavno mogu sa njih skinuti ovaj 1x6 pin nastavak, i staviti na njih 1x8 pin nastavak isti kao i za 1x6 pin? Hoce li sve raditi uredno i kako treba? Je li to-to?

    https://imgur.com/a/qwzQhbH
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nisam siguran da ti je to pouzdano uraditi. 1x8 troši više struje od 2x6 a railovi koji idu na molex (P4 i P7) ne vjerujem da će dati dovoljno struje za to.
    Kartica koja ima 8 i 6 pin napajanje može vući do 300 W (75W sa PCI slota, 75W sa 6 pin i 150W sa 8 pin)
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Onda da uzmem ovaj adapter?

    Prelaz napajanje za grafičku 2x6 pin na 8 pin (10 KM)
    https://www.olx.ba/r/30742170/259463

    Trebalo bi biti ok onda?

    Prosla kartica sa 2x6 po specifikacijama je dosta vise izvlacila W od ove nove sa 1x8pin i uredno je radila.. Napojna inace ima dovoljno snage..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Tako je, obrati samo paznju ovaj prvi adapter 2x molex na 1x6 uzmi molexe sa 2 razlicita kabla od napojne.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Da da, vec su sa 2 totalno razlicita kabla iz napojne. Hvala ti puno!

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Tyger likes this.
  15. Esh

    Esh HWB

     
    Lamagician likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ova kartica ima performanse kao gtx 1660 ti
    kakve su ovo cijene gtx 1660 ti na olxu...550-650 KM haha