AMD Navi / Big Navi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, May 21, 2019.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

  2. vutra

    vutra Komšija

    @Lamagician

    https://nm.reddit.com/r/Amd/comments/dfrk54/5700xt_memory_temp_hitting_96c/

     
    Esh likes this.
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

  4. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Lamagician likes this.
  5. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Daju li se kod nvidia kartica tipa gtx 2060 - 2080 iscitavati temperature memorije, gpu hotspot, vrm?
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nemaju znaci toliko senzora...sto opet znaci da mozda imaju slicne temperature u praksi kao AMD, ako poredimo 5700 xt sa 2070 super AIB.
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Vrlo moguce zato su prve revizije RTX karti imale ogromne probleme sa memorijom.Kod mene evo 3 mjeseca zasada ok,a dokle vidjecemo :D

    Kod mene je samsung memorija,a ne micron pa ne znam koliko to ima veze sa temperaturama,a znam da je za OC bolja samsung.

    MSI RTX 2080 Ti Trio X ima sjajne memory temperature :)

     
    Last edited: Oct 14, 2019
    Lamagician likes this.
  9. Soviet

    Soviet Aktivista

    Kod mene RTX 2060 SUPER uglavnom na Vulkan igrama predje 85 stepeni za GPU, htio sam vidjeti memoriju ali ne pokazuje.
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    koju 2060 super imas pa ti je tako velika temperatura gpu?
     
  11. Soviet

    Soviet Aktivista

    Gigabyte Windforce sa dva 120mm venta, cak se i stara hd6870 WF3 manje grije
     
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

  13. Soviet

    Soviet Aktivista

    Ovi likovi inace testiraju kartice na bench stalcima a sobna temperatura im nije preko 20, kod mene sauna u kuci.
    Vjerovatno je do protoka zraka u kucistu, i GTX 1060 mi je isla preko 82. Midi tower, nema intake venta a AIO hladnjak izvlaci zrak nazad.
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    to je do zraka kod tebe. ta gpu temp cak ni kod ove 5700 xt nije veca od 72 ali s dobrim protokom zraka u kucistu :)

    ja sam imao msi 1060 gaming x sa 6gb i kartica je bila jako tiha a temp uvijek ispod 70.
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    RTX WindForce su katastrofalno lose karte sto se tice hladjenja.Moja je ljetos dostizala 78-79c sa otvorenim kucistem bez prednjeg i bocnog panela,a sada 74-76c auto fan.

    Jedan poznanik mi je rekao da je njegova RTX 2080 WF OC u zatvorenom kucistu ljetos dostizala temperature 83-84c.Gigabyte Gaming modeli imaju znatno bolje hladnjake.

    Podesio sam custom agresivnu krivulju i temperature su 69-71c sada,ali logicno i malo bucnija karta zbog veceg rpm mada meni to ne smeta kada igram slusalice koristim.
     
  16. Esh

    Esh HWB

  17. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Posle dugo razmisljanja i bezbroj pregledanih recenzija, ja sam sebi danas narucio Sapphire 5700 XT Nitro+ kartica stize za par dana
    Svoja iskustva sakarticom cu podijelit sa vama cim prije.
     
  18. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Neka bude sa srecom. Ta je dobra kartica, samo sto joj je i cijena malo veca osim ako si ugrabio kakav dobar deal :)
     
  19. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Hvala puno kolega Lamagician. Pa iskreno da kazem i jesam, bila je oko 500 eura pa su je snizili na oko 460 Eura. Razmisljao sam se izmedju Shapphire nitro + i MSI Gaming x i Asus Strix verzije.
    Medjutim po svim recenzijama najbolje hladjenje i najbolji overclock ima ovaj Shapphire model.
    Moze se nac kartica RX 5700 XT kartica za oko 390 Eura kao sto je XFX Thicc II ali hladjenje i buka katastrofa.
     
  20. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ja sam dosta istrazivao po netu kada sam imao problem sa Sapphire 5700 XT Pulse zbog visoke temperature GDDR6 i isto tako dosao do zakljucka da bi jedino Sapphire 5700XT Nitro+ dolazila u obzir. Na kraju sam se za odlucio za 2070S zbog jako male razlike u cijeni. Bilo bi super kada bi nam postao sliku temperatura iz GPUZ pod punim loadom graficke, cisto da vidimo kako izgledaju na njoj sve temperature.