Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma pik je postao dobar samo kada ti je loš dan pa odeš čitati malo komentare da se ismiješ :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ali nazalost i surova realnost da je jedino mjesto gdje mozes nesto prodati.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  4. MagicPojska

    MagicPojska Novi član

    Pozdrav, da li mi možete reći da li su ovi prodavači pouzdani? Je li neko kupovao od njih: PCBest i GamingShopBN
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kupovao od oba prodavaca sve za 10.Od pcbest kupovao 3 diska ram i cpu sve stvarno ok.Od ovih bn sam uzeo maticnu.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. MagicPojska

    MagicPojska Novi član

    Znaci mogu kupiti od PCBest racunar. Najjeftibiji je od svih na crno dobavljaca
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Bez problema

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    https://pc_oner.olx.ba/

    Prevarant veliki. Zavlači danima, ajd to je standardno, laze da je poslao.. u krug. Kad su stigli dijelovi, otvorim kutije, unutra druge stvari. Sreća pa sam pregledao prije nego sam platio.
     
    Last edited: Nov 6, 2019
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mislim da on ima i radnju u Lukavcu,da se nije sta zaebao...do sada nije bilo prituzbi a ima nekoliko hiljada prodatih artikala na olxu

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Moj kolega skoro kupio od njeg, sve super. Istina, u radnju je otisao direktno. Svi oni hvataju tako sa dostavom da uvale sta zamjensko od komponenti. Ebg hoces sverc, tako je to :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    ^ par puta kupovao grafičke od njega (svaki put lično) i nije bilo problema. Čak mi je i sam spustio cijenu za 20tak KM bez ikakvog cjenkanja jer mi je broj ostao na Viberu.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da pitam ovdje, da li moze preporuka za neku prodavnicu da ima na Piku, ali da izdaje fiskalni racun? Sad sam zvao Imtec i od 3 komponente, nemaju ni jedne u cijeloj firmi. I kada bi insan htio u prodavnici, ne moze.

    Ima dosta ovih prodavaca koji nude garanciju ali ne pise koja je. Meni treba cpu-mbo-ram.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ako ti treba polovno, ja mislim da Dopertech izdaje račune.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kupujem novo.
     
  15. Tyger

    Tyger Aktivista

    Imaju oni i polovno i novo. Javi im se sklopit ce ti nesto.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledao sam ali nemaju sto meni treba.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Narucio sam od PCBest-a. Neki su i sa foruma kupovali kod njega. Ove nase prodavnice ostaju tema zajebancije. Bio sam spreman dati vise para nego pik prodavacima, ali sam se licno uvjerio da nekima artikl doslovno nije nikada usao u firmu, ni jedan jedini komad, a stoji u ponudi.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nazalost ali tako je
    oglasavaju se na svojim web stranicama,na olxu a kada hoces nesto da kupis,niko nema,cak ni dobavljaci
    evo iz prve ruke,radio sam u jednoj ovakvoj firmi i glavonje sa vrha ti daju katalog od dobavljaca i tjeraju te da objavljujes na njihovim olx stranicama artikle,iako nista od toga nemaju na stanju
    da stvar bude smijesna,meni dosao katalog od dobavljaca sa artiklima i ja odem na stranicu dobavljaca a tamo artikal nedostupan,dakle ni dobavljac ga nema
    kada sam skrenuo paznju na ovo,samo su rekli nemoj to objavljivati,objavi ostalo

    tako isto i cijene na olxu nemojte gledati kao finalne,jer kada objavljuju ove cijene na olxu,gledaju da prilikom pretrage na olx njihove budu najnize,iako su nerealne a kada im se neko javi sa upitom,onda ti kazu drugu cijenu

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jos jednom da kazem da napisem komentar vezano za PCWorldBL. Ne znam u cemu je fazon, objavili su dva artikla u prethodnih mjesec dana, mozda imaju nekakvih problema, ali to nije moja stvar. Nisu mi isporucili racun i garanciju uz robu, a nakon moje zalbe rekli su da ce skenirati i poslati. Nakon sto sam im poslao sto su trazili u na olx i na viber, nisam vise nikad dobio odgovor od njih.
    Artikle sam kupio prije dva mjeseca. Ne znam sta se desava, ali kako god, ne bih preporucio bilo kakvu saradnju sa njima.
     
  20. kokblaster

    kokblaster Novi član

    Moze li iko da mi kaze da li su Mickey84,PCHardware pouzdani i posteni prodavaoci?