All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Stivi ne trolaj :D
    Skoro sam prodavao FireTV, dosao mi čiča sa E34, prije toga postavio 800 pitanja o stanju FireTV-a, auto mu ko iz fabrike izaslo :D
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gledam ova sava eskimo hp2 91km, ostali bolji brendovi od 130 pa do 160km. Ovaj Continental Winter contact 160.
    Vrijedili se protegnuti, ipak je značajna razlika u cijeni, auto zimi palim jednom sedmično čisto da ne stoji i ponekad malo dalje, ali ako i toliko u par mjeseci.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ako je sve tako kako kažeš onda se po meni ne isplati. Sava je ok guma, a iz ličnog iskustva ti ne bih preporučio samo Tigar da stavljaš :D
     
    Haker and dams82 like this.
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Haker likes this.
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Imao Sava HP ljetnu gumu, 18". Nikakve razlike naspram npr. Continentala nisam primjetio.
     
    Haker likes this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jok kakav tigar. Ova Sava mi je donja granica, uzeo bih ja ove Continental ali kontam da stvarno nisu toliko bolje posebno jer ću malo km preći a čeka me i ljetne da uzmem.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Danas bas otac zamijenio nove ljetne isto Savine, za ove HP2. Ono sto je zanimljivo spomenuti osim preporuka i svega ostalog, jeste da su ove proizvedene u Njemackoj za razluku od S3 koje su vecinom iz Poljske.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    E super, baš to gledam, svi pitaju gdje su proizvedene mada mi je i to više psiha nego da će se ove raspasti iz Poljske
    ZIMSKE GUME 205 55 16 SAVA ESKIMO HP2 91H MS TL (89 KM)
    https://www.olx.ba/r/35107706/114743
    Znači da naručim odavde o to je to. Ova cijena je među najjeftiniji i super je. Skuplja mi je guma na biciklu :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma naruči, radnja je ok. U suštini je sve u 5 deka. U Savi /Makbelu je komad iste 96 markica sa montazom i balansiranjem, dok je u drugoj od jedne od ove 2 firme lupam 91 markica, montaza i balansiranje 5 markica po tocku tako da dodje na isto. Skladistenje je isto fina stvar, 5 KM po gumi i placa se tek po preuzimanju tog seta.

    A sto se tice zemlje porijekla, mozda je i psiha mozda i nije, ko ce mu ga znati, otac je vjeran godinama Savi i normalnom i urednon mijenjanju setova tockova i nikad nije imao ni najmanjih problema sa istom, a sve su te do ove godine bile proizvedene u Poljskoj /Sloveniji ako se ne varam. Ali ljepse je znati da je Svabo pravio, pa i spomenuti ovako :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma i tigar nov je bolji od mišelina koji je pržen ljeti. Vdim masu ljudi zimske gume koristi ljeti a m+s kontaju da je guma za cijelu sezonu :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Nikad mi neće bit jasne te teorije o zemlji porijekla. Ljudi rade sve svoje u gume u svim fabrikama koje imaju po svijetu s tim da tamo gdje najviše prodaju određenu dimenziju tu je i proizvode da bi manje imali transporta. A kad pokrenu traku za određenu dimenziju onda prave sve brendove u toj dimenziji radi dodatnih ušteda u proizvodnji. Recimo 205 55 16 je najčešće bila njemačka bila ona Sava, Debica, Good Year, ,Dunlop ili neka druga.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    I ja se mislim za zimske, dosta ljudi uzima Savu i zadovoljni su, al ti ljudi furaju na snjeg često, a kažu da nije po kiši nešto.
    Ja bi radije neku da je primarno po kiši da je bolja nego po snjegu. Uzimao sam ljetne Uniroyal rainexpert i jako sam zadovoljan, da znam da će tako dobre i zimi biti odmah bi ih uzeo. Pa ako može neka preporuka kišne zimske gume, šinite link, nisam neki da se razumijem vele u ovo.

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  13. mirseth

    mirseth Aktivista

    Kad kazete dobre na mokrom, na sta mislite ?
    Ja gledam na to tako npr. da mi je guma OK ako do 80 km/h ne radi nepredvidjene stvari.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma zaustavni put, to je najbitnije.

    Sent from my Huawei P30
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    A kod nas se po snijegu i ne vozi. Bljuzga i led, a tu bih opet dao prednost pravim zimskim gumama.
    Ja naručih ovu Savu hp2, ako ništa nova je guma a nije ni odron neki.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja opet 95% zone vozim bljuzga I mokro, nije mi bitno da je guma dobra na snijegu, bitno mi je na mokrom kakva je.

    Sent from my Huawei P30
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa nije isto mokro sa -1 do 2C i sa +15. Valjda zimska guma tu najveću razliku pravi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa i pričamo o zimskim gumama i zimskim temperaturama.

    Sent from my Huawei P30
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koji placevi (auto kuce) su provjerene u Sarajevu i okolici Sarajeva?
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma