graficke karte (1650 SUPER, RX 5500...)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by HK_31, Oct 31, 2019.

  1. HK_31

    HK_31 Novi član

    Imao sam u planu kupiti neku budget graficku kao sto je Sapphire AMD Radeon RX570 4GB Nitro+, ali sam vidio da je za 22. novembar najavljen izlazak gtx 1650 super, a do kraja godine se ocekuje izlazak i amd-ove RX 5500. Interesuje me sta mislite vrijedi li to cekati i ako neko zna koliko treba vremena da novi modeli grafickih kartica dodju na nase trziste, tj. da budu u ponudi kod nasih dobavljaca. Hvala.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Koliko planiras potrositi za graficku karticu?
     
  3. HK_31

    HK_31 Novi član

    Do 400 ili 500 KM, otprilike cjenovni rang kao što je RX 570.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na piku imas nove GTX 1660 od 440-500KM. Sve slabije od toga, tipa 1650 i sl nemoj ni gledati.
     
  5. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ako imas nekog vani nek ti proba nabaviti vega 56. Za ca.220€ ih imas na Mindfactory.de a mnogo brza karta od navedenih za slicne pare.
     
  6. HK_31

    HK_31 Novi član

    Hvala za prijedlog, vidio sam i ja da na piku ima povoljnih grafickih, ali bih prvo pokušao naći nešto novo i sa garancijom. Perfomanse su mi bitne, ali nisu presudne za moj izbor. Kao što sam rekao, vec sam se bio odlucio da kupim jednu RX 570, ali sam vidio da su najavili gtx 1650 super, koji je mislim za 50% brži od obicne gtx 1650, a do kraja godine bio trebao izaci i RX 5500 koji bi cjenovno trebao biti u ovom rangu.

    To bi generalno bio najbolji potez za nabavku bilo kojeg hardvera, ali trenutno nemam nekoga preko koga bi to mogao odraditi.

    Danas sam vidio da ovdje u sarajevu ima dobavljac koji vec u ponudi ima 1660 super, samo nekoliko dana nakon što ih je nvidia predstavila, tako da se nadam da će i ove dvije graficke koje me interesuju biti brzo kod nas kada izadju. Tada cu vjerovatno znati da li je vrijedilo cekati, ako u međuvremenu šta drugo ne nabavim.