Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. ming

    ming Veteran foruma

  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Uzeo od jarana iPhone 11 da isprobam. Na prvu ništa posebno okvir debel ko da je telefon iz 2016. Danas gledam Samsung a40 ljepši telefon duplo i bolji ratio ima iako je 200€. Baterija odlična, Display iako nije ni fhd lol dobro izgleda, fine fotografije radi brz itd Al sve u svemu 800€ nigdje veze. Btw face unlock radi mnogo bolje nego recimo na mom s9.

    Ima i Linus recenziju na yt.
     
    Reventon likes this.
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Face recognition nije neka sreca ni na S10.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nista nije kao FaceID, jos na Mi 9 izbaci warning da je to high risk feature i da se moze otkljucati sa slikom lica.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zato sto je facial recognittion cisti crap na vecini android telefona, gdje se skeniranje vrsi samo preko kamere

    samsung je koristio do sad iris scanner koji je meni licno najbolje rjesenje, ali ne znam da su ga ikad doveli na neki veci nivo da se otkljucavanje vrsi u milisekundama kao kod fingerprint senzora.

    apple ima najbolju zastitu za faceid, lijepo ljudi ubacili dodatne senzore za ovu svrhu, i google je nesto radio po ovom pitanju, mada su oni brzinski odradili samo da im ispadne iz ruku, kazu da se moze telefon otkljucati i sa sklopljenim ocima.


    xiaomi je imao slicnu tehnologiju kao apple, mislim da je to bilo na Mi 8 explorer edition, ali su naravno izbacili s novim modelom.


    taj face id najvise indijci traze, ubise komentarima ispod youtubea da li telefon ima face id, i kako radi pubg
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Iris je beton bio. Face id kod S8 nazalost nesiguran.
    Kod Xr sto sad imam od 10 otkljucavanja, 9 ih otkljuca, iako mi notch malo bode u oci.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Ima li ko ideju kad ce iPhone 11 u BH Telecom stici? Kontam da li da uzmem ovdje dok sam u Danskoj jos dok sam, ispadne nekih 50ak KM jeftinije nego kod nas u Univerzalnom npr. A najbolje bi mi bilo u telecomu pa razgoditi na mjesecne rate posto svakako sad kad se vratim nazad moram uzeti kakav posten paket. Razmazio sam se ovdje s 30GB bandwitha mjesecno na sim kartici. :D Nadam se da je taj 4G "prodihao" i kod nas.
     
  8. DSA

    DSA Aktivista

    Ma izadje puno kad ides preko operatera kod nas, jedino da si na ovim vecim paketima 70-80 maraka. Ja bih na tvom mjestu kad budes trebao krenuti provjerio cijene kod ovih Univerzalno i slicnih pa ili kupio ovdje ili gore u Apple store. Sad su cijene visoke ali i brzo padaju kod Univerzalno i oko Nove godine ce sigurno biti 200-300 KM nizi nego sad.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Neki dan bas gledam iPhone u Eronetu, 4000KM. Neko ce ga kupiti cim ga prodaju. Ali wtf. Ne znam stvarno kako dati toliko love. Reko daj ti meni A40 4/64.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa ako ces se vracati u Dansku opet uzmi gore da te u slucaju kvara ne bi glava zabolila od mickey mouse garancije ili je kod Apple worldwide garancija bez obzira na mjesto kupnje mozda uz uslov da kupis u official store?
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U Mekline će biti sigurno tri hiljade.
     
  12. DSA

    DSA Aktivista

    To jeste prednost apple sto je sasvim svejedno gdje ga kupis. Kad se pokvari nesto na iPhone, isti se nosi samo u ovlasteni servis na popravku a tamo je bitno samo da li uredjaj jos uvijek u garanciji, ne traze nikakve racune od kupovine i slicne nebuloze.
     
    forzamilan likes this.
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Necu se vracati ovamo. Krajem godine se selim nazad u Sarajevo. Ovdje izadje oko 1550 KM kad se preracuna u Apple storeu 11-ka 64GB. "Obicni", ne pro. Pro me ne zanima. A npr. da uzmem ovdje u storeu pa mu se nesto desi jel' onda idem u neki official apple reseller store kod nas u Sa tipa Asbis ili? Ima li ko iskustva s tim?
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pa i kod nas vrijedi Appleova world wide garancija, samo kod nas nema one Apple+ garancije kako se vec zove.

    Ima mekline, at store i ko je jos vec zaduzen za apple, cak i agram je ja mislim ako se uzme iz bh telecoma.
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Pa nista onda krajem godine prije nego sto krenem odvagati gdje je jeftinije i uzeti. Trenutno je u Univerzalnom 1599 ovaj model ali vjerovatno ce to malo splasnuti dok se hype slegne pa vidjeti cemo. Inace bio sam na iPhoneu od 3GS pa redom do sedmice i predjem na Samsung i bio sam ispocetka zadovoljan sa S8 ali kad uporedim ovaj mobitel danas i kad sam ga kupio, ni blizu. Ne znam sta rade ovim androidima da li fakat ima neki planned maintenance u pozadini ali jednostavno vremenom im se neki klinac desi. Osjeti se lag u samom scrollanju a i u appovima. iPhone barem koji sam god imao isti je na dan 1 i 551, jedino sto im je baterija bila boljka. Sa sedmice sam presao na Samsung jer jednostavno izmedju 6, 7 i 8 razlike nisu bile dovoljne da kupim osmicu ali mislim da sa 11 ima radi cega se vratiti nazad.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Definitivno se slazem sa tim komentarom. iPhone vrijedi kupiti samo zbog iOS-a.
     
    p4ja and Sena like this.
  17. DSA

    DSA Aktivista

    Apple Care moze uzeti naknadno online na US store. Postoji cak mogucnost da skine sa kartice odjednom 200 dolara ili mjececno da skida po 10 dolara, pa sta kome odgovara. To je cijena za 11 pro

    Samo da dodam koliko je iPhone dominantan sa svojim procesorima u odnosu na Snapdragon, pogledati samo video. A11 Bionic koji je u iPhone 8 vs Snapdragon 855+, trenutno najjacim SD koji se stavlja u android flagship telefone

     
    Last edited: Nov 3, 2019
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sacekaj sad black friday svakako ide krajem mjeseca bit ce neki deal dobar bar gore.
     
  19. DSA

    DSA Aktivista

  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam imao S8, isto kao aero, na pocetku sve super, kasnije je krenulo losim putem. Vratio se na ios, sve cak i ovde u bih mi je uvezano, i radi bez po frke. Face id zadnji, updateom sada svaki put otkljucava.
    A12 je dominacija kod Xr sto je kod mene, sta je tek A13.
    Ja na ipadu sa A9 i 2 GB DDR3 meme radim bez problema, zadnji update dobio, malo ponekad zatrza, kad se mnogo stvari otvori, ali kad skontas A9 je iz 6S.


    Sent from my iPad using Tapatalk