Finshark trazi IT strucnjake

Discussion in 'Generalna diskusija' started by heroic, Nov 4, 2019.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Pozdrav ekipa,

    Posto odnedavno radim kao CTO u Svedskoj fintech kompaniji Finshark da i forumase obavijestim da cemo zaposljavati dosta ljudi u narednom periodu. Trenutno smo zavrsili par oglasa i ocekujemo da narestemo do broja od 10-15 inzinjera, a naredni krug zaposljavanja bi mogao biti oko nove godine (tokom januara najvjerovatnije) za vjerovatno jos 5 pozicija.

    Nije outsourcing vec kompletan development odjel se nalazi u Sarajevu i radimo vlastiti proizvod.

    Ovo su pozicije koje uglavnom trazimo:
    • Software Engineer
    • QA Engineer
    • System / DevOps Engineer
    • Data Engineer

    Radimo uglavnom sa slijecim tehnologijama:
    • ASP.NET Core (Web API)
    • Angular / TypeScript
    • ReactJS
    Sve se vrti na Azure oblacima :D

    Ne nudimo part time pozicije, ne nudimo full remote pozicije (povremeni remote je naravno uredu) i ne nudimo nikakve freelance opcije, iskljucivo ugovor o radu na puno (fleksibilno) radno vrijeme.

    Kakve god da su vam kvalifikacije vezane za trazene pozicije, slobodno mozete poslati CV na careers(ludo a)finshark.io, nema potrebe da pisete romane, recenica-dvije, attachate PDF i to je to. Na engleskom naravno.
     
    Last edited: May 6, 2021
    kio, Stevie_Ray, Reventon and 4 others like this.
  2. efo

    efo Komšija

    Evo sam poslao CeVe sa rečenicom, dvije. ;)
     
    heroic likes this.
  3. heroic

    heroic Komšija


    Do kraja ove sedmice zavrsavamo ovaj krug zaposljavanja i vec pocinjemo pripreme za iduci koji bi trebao biti decembar-januar.
     
    efo likes this.
  4. DSA

    DSA Aktivista

    Sorry jel ovo fintech tipa Revolut ili Monese?
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Nije, ali jeste nesto slicno, tj radi se o platformi za Open Banking.
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Pa hajde da te malo zloupotrijebimo, daj iskoristi svoju poziciju i izlobiraj da nam dođe Revolut ili Monese, hehe.. Posebno je Revolut zanimljiv radi tih bezbroj mogućnosti sa računima i karticama
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Ovo je vezano za EU zakone, konkretno PSD2 koji omogucava "third party providers" da pristupe bankovnim sistemima.

    Ova slicica ispod mi je najdraza, nekako najbolje i najednostavnije objasnjava taj zakon. U biti mi smo ovaj posrednik (tj nasa platforma) izmedju aplikacija i banaka.

    Neki od ocitih ali jednostavnih za shvatiti primjena ove tehnologije su npr kod internet/mobilnog bankarstva, trenutno za svaku banku moras imati njihovu app, a s ovim bi neko mogao napraviti 1 app i da si povezan sa svim. Neki drugi primjer bi bio u racunovodstvu, moze se automatizirati da sistemi za racunovodstvo automatski dobiju podatke cim se desi neka transakcija bez potrebe da to neko "rucno upise".

    Opet kazem, vezano je za EU trziste, tako da iskreno nemam pojma kad ce bilo sta od ovoga vaziti za BiH jer se ovo oslanja na nove zakone EU. Jedini razlog sto je razvoj softvera za ovo u BiH jer je vecina vlasnika porijeklom odavdje :D
    [​IMG]
     
    DSA likes this.
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Odlican oglas! Jednostavno sto se radi jeste kopiranje vec postojeceg sistema u Swe na druga trzista (vjerovatno hoce da odrade sistem na isti princip pa da se nesto i zaradi).

    Trenutno stanje je takvo da sa jednom applikacijom "BankID" mozes potpisati i uci u sve banke, sve trgovine i ostale drzavne instistucije. Sto se toga tice sve je veoma digitalizovano i svi pricaju sa svima (u pozadini).

    Pravo zanimljiva bransa!

    Ovakve stvari ce se vjerovatno dosta lakse implementirati u manje razvijene zemlje (mozda zvuci cudno ali lakse je prodati ovu infrastrukturu u zemljama gdje vec nema izradjena infrastruktura), tzv leapfrogging. Pitanje je kad ce to u BiH doci, ali nadati se da ce uskoro.

    ps: Imam dobrog kontakta ovdje gdje sam ja u jednoj Fintech kompaniji koja se zove Zmarta (Zmarta.se) pa @heroic ako hoces u Swe javi se :D Counter recruiting.
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Ovo je skroz novi sistem koji i u Svedsku tek dolazi, stavise Svedska nam je prvo trziste za koje radimo platformu. Krajnje aplikacije ce mozda ostati iste, ali u pozadini se dosta toga mjenja.

    Nema ovo veze sa razvijenosti zemlje, PSD2 je zakon na nivou EU, tako da mozemo raditi samo sa bankama koje su duzne da nam daju pristup svojoj infrastrukturi kao sto im taj zakon nalaze. Ovo u BiH nece doci prije nego sto budemo blizu ulaska u EU, jer se cijelo trziste zasniva na tom zakonu i raznim ulogama u fintech koje on definise.

    P.S. Sto se tice counter recruitinga, ovo meni nije samo posao, ovo je moja firma, tako da tesko da postoji bolja ponuda :D
     
    donjapa and Stevie_Ray like this.
  10. mirseth

    mirseth Aktivista

    Pozdrav, treba li vam praktikanata ili juniora data analysta, BI ? I da li generalno primate praktikante ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hah, nista onda, failed recruiting.

    Povrsinski sam samo pregledao pa sam mislio da je na fazon BankID-a. Sad sam procitao par clanaka i malo se edukovao o PSD2 i vidim da je EU regulisan zakon i sta je cilj. Bice relativno lako to implementirati u vec digitalizovanu zemlju kao Swe u to sam siguran. Sretno vam!

    Da ne spamam oglas vise, zanimljiva tema, mnostvo mogucnosti. Da se neko usudi "kopirati" ideje i implementirati ih u BH valjalo bi.

    Sretno sa oglasom i firmom!

    Baci PM sa imenom pa se spojimo na Linkedin, ne mogu odgonetnuti koji si iz prijasnjih postova :D
    https://www.linkedin.com/company/finshark/people/
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Praksu, u smislu neplacenog i/ili nepunog radnog vremena, nemamo. Primamo pocetnike svih ovih profila koje sam nabrojao, puno radno vrijeme + plata, sa planom da vremenom to postane pravi radni odnos.
    Naravno ne mozemo primiti prevelik broj zbog kapaciteta iskusnijih da poducavaju te pocetnike, nemamo jos uvijek toliko ljudi na raspolaganju.

    Hvala na lijepim zeljama :D ja sam https://www.linkedin.com/in/bekirbusatlic/
     
    Last edited: Nov 5, 2019
    donjapa likes this.