Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. DSA

    DSA Aktivista

    Pogledaj mi 9 se. Svi kazu da je taj telefon odlicno pogodjen u svakom segmentu. Mene recimo posebno privlaci sto su mu dimenzije odlicne za tu velicinu ekrana. A imas manje vise sve u njemu sto ti treba. Vrlo vrlo simpatican telefon
     
    Reznor likes this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samsung Galaxy A10 vs Huawei Y6 2019, cijena je slicna. Sta mislite, sta je bolji izbor?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Reventon likes this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema veze, ja bih opet samsung radi baterije.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Odprilike sam tako i mislio, primarno zbog baterije ici na A10.
    Preko MojaTV Net1 paketa na 24 mjeseca A10 izadje 216KM, Y6 196KM.
    Inace su oba oko 300KM u Genelecu. Najradije bih isao na Redmi 7 ali nemaju ga u ponudi u telecomu.
     
    Last edited: Nov 9, 2019
  7. kvaju

    kvaju Komšija

  8. dams82

    dams82 Komšija

  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mene vise odbija 720p rezolucija,nego nedostatak miuija
    sutra trebam vidjeti koje kupone imam,pa uzeti nesto,najblizi sam RN8


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    720p je zato sto je uzak. 720 x 1560 i 286 ppi je sasvim ok za te pare.
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    RN8 se čini jako zanimljiv, iako nema nekih prevelikih napredaka u odnosu na RN7 sam design mi je mnogo ljepši.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    RN8 je dosad najmanji upgrade ikad u Redmi seriji. Gotovo isti telefon.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma njemu je samo zrnati ekran problem. Osim sto je zrnat, ne moze izbacit dovoljno svjetlosti, mislim da je tek nesto sitno preko 400 maksimum. A izuzev toga super fon. I Dark Mode u Android 10 ce mu dobro lec, baterija ce bit jos bolja.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    gledao sam recenzije,nije samo rezolucija problem,nego i raspored boja u pikselima...dobija se onaj efekat zamucenja,tacnije nije zamucenje,nego kvačice iznad slova...mozes naci na yt recenzije
    cim sam ovo vidio,mi A3 sam odmah otpisao
    sto se tice RN7 i RN8,skoro identicni telefoni ali obzirom da je RN8 malo noviji i malo ljepse izgleda,sto ne uzeti njega :D
    malo me nervira sto sada svi staklo koriste i sa zadnje strane u odnosu na aluminij,koji mi je nekako vise premium od stakla a i u slucaju pada,ne puca odmah...imam osjecaj da staklo moze puci i kroz zastitnu masku
    morati cu naruciti neku kvalitetniju masku odmah za njega i tako mu sakriti "ljepotu" :D
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ma da, ali eto obzirom da nije ni skuplji ni lošiji od RN7 glupo bi bilo kupiti stariji model. Nije ni RN6 donio neki napredak u odnosu na RN5...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam ni rekao da je bas rezolucija problem. Ekran koristi Pentile raspored subpixela, a to znaci da je 400ppi na takvom ekranu manje nego 300 na RGB, sve ispod 300ppi RGB je uocljivo.

    Cak i sa Diamond pentile treba imat mnogo vecu gustinu pixela, preko 500 da bi se skroz ponistila zrnatost. Naravno to stavlja veci teret na GPU.

    Bas zato AMOLED Apple ekrani imaju po prvi put vise od magicnih 326ppi...
     
    zippoo likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ma više sam se zezao na temu čistog androida, tu ili si fan ili ti je bljak, meni ovo drugo, ali uvijek se javi neko da ti kaže kako je čisti bolji i kako je miui smeće.... Ovaj put ne bi takve reakcije


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jei iko kupovao na olx od "pacomoby" lika?Kod njega rn8 pro 6/64 470KM?Ne znam jel pouzdan pa pitam.Cijena na 2g bi mi bila oko 400 na telekomu sad ne znam da li da uzimam u telekomu ili na piku?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jesam ja uzeo RN 5 AI, uredno sve vakum pakovanje. Nisam imao srecom sa tim primjerkom problema.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. Majesco

    Majesco Aktivista

    I ja sam kod njega uzeo RN5 AI model, pakovanje vakum globalna verzija, otisao mu direktno u radnju.
    U garantnom roku mu se nesto sistem poremetio, uredno primljen i servisiran bez ikakvih problema.
     
    dams82 likes this.