1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    GTR je jako slican po svemu osim sto je drugacijeg izgleda i sto mi kao takav smeta kod spavanja. GTS je tek dosao u radnje a past ce cijena vjerovatno uskoro bar 20%. Trenutno se u AT/DE krece oko 125-130€.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar gts, mrtva kopija Apple watcha, ali hajde, dobiješ Apple watch za 250km :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima sad i Mi watch. :)
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ima ali ne bih to na ruku stavio, pogledaj mu dimenzija, ko tenk na ruci :D
     
    Aldiin likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma


    holly molly ,pogledajte detalje prilikom zumiranja...sta je ovo ovako cisto
    nije ni cudo sto je na dxomark-u u samom vrhu
     
    edgsi, nenji_avero and dams82 like this.
  6. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Šta je to bokte!

    Prema vašem iskustvu, koliko treba vremenski da spadnu cijene Xiaomi telefonima na našem tržištu? :D
    Da znam da li da čekam da ovaj Mi Note 10 spadne ispod 700, ili da ganjam 9t pro :rolleyes:
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prije ce izaci novi model, nego sto ce cijena osjetno pasti. Ako i bude snizenja, onda za praznike.
    Npr Redmi Note 5 4/64 je i dalje preko 300KM, a bio 400 prije godinu i po.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    xiaomi jako dobro drzi cijenu,kako novi tako i polovni
    ovaj moj model u aprilu 2018. bio 360 KM a sada je 300-320 KM,mislim na nov u radnjama,tipa univerzalno

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  9. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Aha, onda da ne čekam bezveze, nego da ganjam taj neki rang cijene do 700, pa vidjeću šta se nudi.

    Ima li kakvih bugova na xiaomi telefonima? Nisam nikad koristio, pa da znam unaprijed ako će mi nešto vaditi živce :D


    npr na huawei se zna da viber, messenger i neke druge apps prestanu raditi ako je dugo ugašen ekran, pa se mora kroz power management srediti
    ima li takvih momenata na xiao?
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam primjetio kod nekoliko osoba sa Xiaomi telefonima da imaju los mikrofon. Jako ih slabo cujes. Pogotovo kada se tek jave. Vidim i kada ih drugi zovu, svaki put natezanje: "Je'l me sada cujes".

    Mozda je koincidencija sa losim primjercima.
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Vjerovatno kvar koji koji svako može da ima na bilo kojem telefonu jer jer ja komuniciram sa najmanje 10 osoba koje lično poznajem i imaju razne vrste xiaomi modela i nisam to doživio, a doživio sam s nekim ljudima, ali ne znam koji uređaj koriste... Meni se dva tri puta desilo kako imam ovaj uređaj da mi u toku dana naglo potroši bateriju, inače oko 17 sati kad idem s posla inače imam oko 65-70%, a tad sam imao oko 30%... Jednom je izašla i notifikacija da se baterija brzo troši... Ugasio-upalio i nije se desilo već dugo ni jednom... To je jedina zamjerka koju sam doživio...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja nemam nikakvih problema sa redmi 5 plus
    a sto se tice tog sa mikrofonima,pa ako se odluci za neki xiaomi model,ovdje sigurno neko ima isti model,ostavi mu broj i neka nazove da testira

    vezano za mic,primjetio sam da ne ubacuju valjda iste microfone u sve telwfone,jer na gsm areni neki imaju noise canceling a neki modeli nemaju
    vjerujem da i to utice na kvalitet zvuka

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    To sam imao prije 4 godine na prvom xiaomiju redmi note 2,ovi noviji nemaju taj problem, svi servisi su aktivni cijelo vrijeme...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma to se stima u opcijama,mozes za svaku app nastimati da radi uvijek i da se usteda baterije i druge restrikcije ne odnose na tu aplikaciju

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Drug uzeo A3. Ekran, na prvu onako. Poslje S8 definitivno lošiji, ali bolji od Note 5 kojeg sam isto imao. Kamera mi je najlošija, imam osjećaj da je lošija od Note 5 sa gcam, od S8 da ne spominjemo. Za onu lovu predobar fon.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Ajd bar nema miui
    Meni je na A2 lite kamera očajna, na Redmi note 5 je mnogo bolja tako da ne znam šta bih očekivao na A3, neki dan na recenziji nekoj hvale kameru, al više vjerujem tebi nego njima

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 nisam vidio na a2 lite ali vjerujem da je na ovom nešto bolja, ali ne spektakularno
    Mislim da ih više koči ova njihova kamera app, gcam bi sigurno popravila stvar a i vjerovatno je nije teško natjerati da radi na ovom vanilla androidu.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Stavili čisti Google ui, a kameru od miui, Google čuva gcam za pixel, možda je zato loša...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    150km na aliexpresu cijena.. prije 2-3 dana je bio sigurno 20tak manje.