Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li slucajno neko koristi "Always on Display" aplikaciju (ne built in opciju) za samsung? Na J6 nema te opcije i ako je Pie up to date. Aplikacije sa marketa rade uredno ali trose oko 5% baterije po 1h u stand by. Vjerujem da jos nesto rade u pozadini pa me zanima da li neko koristi neku AOD aplikaciju koja ne vuce toliko bateriju.

    Probao sam recimo:
    Always on Display Amoled

    Mozes pogasiti sve. Doslovno se nista ne prikazuje na ekranu i opet isto trosi bateriju.
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Naprosto neces naci 3rd party AOD aplikaciju da ne jede bateriju, ni jedna ne radi kao stock.
     
    NAILS likes this.
  3. Tyger

    Tyger Aktivista

    Probaj ovaj kazu da je dobar:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomer.alwayson
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Probao sam i nju ali isti slucaj. Ocito da AOD nije za ovaj telefon. Iz nekog razloga trosi kao IPS a ne SAMOLED.

    Nasao sam ovaj, ubace se fajlovi pa se pojavi u lock screenu kao da je fabrički: https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/root-display-samsung-device-running-t3691231

    Koristio sam ga na J5, i radio je super. Na J6 mi je tek ova verzija proradila: Always_On_Display_2.0.4.apk Mana je sto nema active hours. Mora se preko noci manuelno gasiti. Ali mi je nekako najmanje vukla bateriju i ako je mislim i ovo punio:

    [​IMG]

    Probat cu par dana.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koristi li ko mobilno placanje preko NFC?

    Vjerujem da nije u BIH to još mnogo zastupljeno, malo gledam banke koje nude tu opciju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Koristim raiffeisen banka, često čudno gledaju na kasi dok im ne pokažeš da radi :D
    Isti je princip kao i beskontaktno plaćanje karticom.
    U aplikaciji podesiš da li može bez pina plaćati ili ne.
    Ako je upaljeno do 30 KM ne traži pin a preko 30 KM moraš biti u aplikaciji.
     
    EL NINO CFC likes this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada bi samsung telefoni trebali dobiti oficijalni Android 10? Znam da je pocela beta za S10 i jos neke modele.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sudeci po dosadasnjoj praksi, dobice ga tamo negdje u martu.
     
    NAILS likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Predobro izgleda. Bolje od folda sto puta

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovo je ekstra samo kad ce zaziviti da i mi smrtnici mozemo kupiti? Nista dok xiaomi ne kopira :D
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni totalno bezveze. Koncept folda daleko korisnije nego to.

    Ozivljavanje necega sto niko nije trazio.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni Extr izgleda. Fakat izgleda kao telefon koji bi uzeo. Malo u džepu praktično, još da je hw dobar milina.

    Sent from my Huawei P30
     
    Haker likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije toliko skup savitljivi ekran koliko je ono glomazno kućište sa komplikovanim preklopom plus onaj vanjski ekran + naplate prestiž.

    Samo je problem sto im je ekran mekan. Mozes ga noktom oštetiti.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li postoji nacin da vratim Viber history chat sa jednom osobom ako ta osoba i dalje ima taj isti chat history?

    Kada promjenim telefon, sve mi ok bude na desktop verziji koja je stara oko dvije godine. Medjutim neki dan ubacim u iPhone 4, koristio Viber 2 dana, i onog momenta kada obrisah Viber sa iPhonea, Viber desktop prestade sa radom. Zatrazi sinhronizaciju. Kada sam krticu ubacio u Android i instalirao Viber, desktop verzija je startala kao friska instalacija. Tako da mi je obrisalo preko hiljadu slika. ViberDownloads je postao prazan.

    Za ove dvije godine sam koristio desetak telefona i ovo mi se nikad nije desilo sve dok nisam pronosao iPhon 4.
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Ode golotinja u nepovrat jel :D
     
    kolinsb, Sena, forzamilan and 3 others like this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma



    Perverzija. Nadam se samo da neće ostati samo na ovom tj da će više brendova koristiti fold ekrane u ove svrhe a ne za cigle preklopive.
    Skupa, baterija truba, kamera loša, spec smiješne za 1,5k $ fon, ali već za godinu dvije ima da bude top :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    Da li neko zna neku aplikaciju koja će moju NFC karticu bukvalno "prekopirati" na telefon i omogućiti da telefonom preko NFC-a otvaram vrata, čekiram dolazak na posao i sl.

    Da li nešto takvo postoji? Gledao sam razne aplikacije na Google Playu ali sve su manje više Fake.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Legla desetka na P30 :)

    Sent from my Huawei P30
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I moze li sad sa always on dispalya direkt u viber ili fb ili gdjenve ili je i sad ikonica samo informativnog karaktera?

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro