Logosoft - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by (:-D, Feb 8, 2008.

  1. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    Došao neki dan gradonačelnik u posjetu Logosoftu povodom desetogodišnjice puštanja u rad prve IPTV televizije. Tom prilikom gradonačelnik je izjavio: "Čestitam Logosoftu na desetoj godišnjici rada Moja Tv usluge te želim vam sreću i dalji napredak u razvoju nove EON platforme". :D


    Svaka sličnost sa stvarnim likovima i događajima je slučajnost :D
     
  2. kockoglavi

    kockoglavi Novi član

    Drug haj ti poguraj tamo da mi poprave kanale TV1 i TVZENICA. Trzanje slike i tona
     
  3. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    :D
    Haj vidim šta mogu kad dođem na posao. ;)

    Vidim poslao si mail. Provjerim šta je u pitanju,.
     
  4. MTV

    MTV Novi član

    Kod mene problem samo na TV1. Smetnje su kao da oni kanal ne primaju kako treba. Inace od 25. novembra ce to biti O kanal a za nadati se i HD verziji. Ovaj SD kao OSM da gledam.

    RTL Living poslije 1 navece samo prestane raditi i tako nocima.
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Hrasno, gradnja '70-tih :D
    Nisam koristio nikad dsl pa ne znam kakav je priključak. Možda nije loše razvesti optiku za ubuduće svakako...
     
  6. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    DSL tehnologija ide isključivo preko parica. Optiku nemoj razvoditi po stanu jer ćeš samo u trošak upasti a neće biti iskoristivo. Kada dođe vrijeme za optiku, operater razvodi do samog stana i optičke utičnice. Sad za sad je DSL jedino i on ide preko bakarnih parica.

    Parica jedino ako je isprekidana na više mjesta, gorila, buržiri podložni vlazi i sl. može stvarati problem. U većini slučajeva parica je ok tako da vjerujem da je i kod tebe slučaj.
     
    nFare likes this.
  7. kockoglavi

    kockoglavi Novi član

    Isti slucaj i kod mene RTL Living
     
  8. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Zna li neko jeli Logosoft pustio u opticaj nove VDSL2 rutere, da nisu oni Zyxel ili barem da su noviji?
     
  9. kockoglavi

    kockoglavi Novi član

    Jbt ispade skoro svi kanali osnovni paket na onom info kanalu.
     
  10. MTV

    MTV Novi član

    Last edited: Nov 15, 2019
  11. kockoglavi

    kockoglavi Novi član

  12. MTV

    MTV Novi član

    Tamo smo svi out s obzirom kako forum (ne)radi. :)
     
  13. kAcA

    kAcA Aktivista

    Nova platforma na Slagalici je po mnogo cemu korak unazad. Najveca zamjerka za opciju vracanja unazad (snimalica) - na staroj platformi se unese datum i vrijeme a ovdje se mora vracati jedna po jedna emisija... Ukoliki se zeli vratiti 3 dana unazad dobro se mora naklikati... Kvalitet slike mislim da je bio bolji na staroj platformi i MAG uređaju a i sama brzina prebacivanja kanala i slicno - ovaj Amino je toliko spor da to nije normalno. Sad vidim da ima akcija 3 mjeseca po 1KM, steta sto sam potpisao prije koji mjesec
     
  14. MTV

    MTV Novi član

    Ionako nebi mogao iskoristiti tu akciju.

    "Poštovani, akcija "Neka praznici počnu ranije" važi samo za nove korisnike.

    Vaš Logosoft"
     
  15. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ma eto, svejedno, to je svakako gotovo :D Valjda budu radili i nadograđivali ovu platformu...
     
  16. chakany

    chakany Novi član

    Jesu li svi RTL kanali prešli na HD emitovanje u Hrvatskoj, uključujući i RTL kablovske kanale? Ja kad god pročitam nešto o RTL sjetim se RTL PaNssion. Kolega MTV zna o čemu pričam :)
    Lijepa vijest za vas na Logosoftu, baš su vas fino iznenadili.
     
    MTV likes this.
  17. Semirsar

    Semirsar Novi član

    Us'o sam ja njemu u postavke, davno jos, ali nije to to, djaba sto on postavljen na 1080p kad ja vidim puno losiju sliku nego na MAG254 sto je bila.
     
  18. MTV

    MTV Novi član

    PaNssion bi bio hit ljeti, neka lagana muzikica i snimci mora, plaza, hrane s primorja. Treba RTL-u to predloziti ne moraju biti jadna kopija RTL DE gdje oni imaju i UHD kanal.

    Living je jos uvijek SD i nigdje ne ide u HD npr RTL zemaljske HD kanale nemaju ni njihovi operateri u Hrvatskoj. Logosoft je prvi kanal prebacio samo dan nakon pocetka emitovanja u Hrvatskoj a danas i ostala dva zajedno sa mtelom. HRT HD kanale je isto tako prvi uvrstio mtel CG prije njihovih operatera. Cudne smo mi balkanske zemlje...

    Samo da kazem da u HD formatu ide logo, starosna oznaka. obavijest koja je emisija, natpis "nove epizode" i titlovi. Ostali sadrzaj je sve SD, najavili su gradnju novog informativnog studija pa se nadam da ce tada makar vijesti ici u HD
     
  19. kAcA

    kAcA Aktivista

    TESLA_EDISON tebi posaljem mac adrese STB-ova da prebacis na 1080p?
     
  20. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    Da, ali sad, ništa prije sutra, nisam na poslu trenutno :)