Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Drago mi je jer baš je kul kad imaš jedan daljinski i samo se prebacuješ jednom tipkom na željeni uređaj...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    ček, pritisnem tab?

    Na tastaturi od laptopa ili moram povezati tastaturu na box?
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znaci ovo funkcionise samo ko ima EON box,ne funkcionise preko STBa ?
    realno ja daljinski od TVa koristim samo da upalim tv i to je to...pojacan mi je tv na odredjenu glasnocu a onda dalje smanjujem preko stba
     
  4. crnivrag

    crnivrag Novi član

    Moraš povezati tastaturu na box putem USB utora sa lijeve strane box-a.

    Kod mene je bežična tastatura, pa sam samo ubacio dongle, a onda "na daljinu" koristio tastaturu za upravljanje box-om :)
     
  5. crnivrag

    crnivrag Novi član

    Da ovo je samo za EON box, a omogućava korisnicima da koriste samo jedan daljinski, ovaj od box-a, i da njim upravljaju i svim funkcijama TV-a (paljenje/gašenje, pojačavanje/smanjenje tona, numeričkim tipkama, teletextom, snimanje sadržaja, stopiranje i pokretanjem te premotavanjem sadržaja, ulazak u source meni za odabir vanjskih uređaja spojenih HDMI ili nekim drugim putem...).

    D3 v2.0, PDS2 i PDS3 imaju već mogućnost da se njihovi daljinski podese da upravljaju sa oba uređaja istovremeno, i ovi D3 daljinski upravljači također podržavaju veliki izbor proizvođača i modela TV uređaja.
     
  6. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    Ne mora ipak.

    Evo ja sam podesio bez tastature. Samo sam pritisnuo tipku prema dole na daljinskom i našao. Radi ko sat.

    Thnx crni :*
     
    crnivrag likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imas li gdje upustvo za d3 stb...ne znam koja mi je verzija d3
     
  8. crnivrag

    crnivrag Novi član

    Last edited: Nov 16, 2019
    zippoo likes this.
  9. Radar

    Radar Novi član

    moram ovo za daljinski uraditi, valjda neću šta zeznuti :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ako mogu klixasi samo da chat-ove prenesu na private, a ovdje da se drze teme koja je u naslovu. Hvala!
     
  11. Radar

    Radar Novi član

    jesi li nešto prije tipke kliknuo?
     
  12. defender46

    defender46 Novi član

    Pozz ljudi treba mi savjet.
    Uređaj koji imam je Cisco EPC3925 (802.11n Wireless AP, Single Band, 2x2, 2.4GHz)
    Sve radi ok ali meni treba bolji WiFi.
    Teoretski sa ovim AP mogu dobiti 144Mbit/s a realno max što sam izmjerio je oko 70-75Mbps.
    U drugim prostorijama to je puno manje.
    Internet paket je 100/8Mbps (Trio Grande Family).
    Većina uređaja koje koristim podržava 802.11ac.

    Opcije:
    - da li se može ovaj ruter prebaciti u bridge mode pa da kupim Wifi AC gigabitni ruter
    - ako bi tu bio problem da li je bolja opcija uzeti AP samo
    - vidim da Telemach ima ovaj Ubee ruter, da li se on može dobiti ili kupiti

    Kakva su vaša iskustva sa ovim.
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    @defender46

    Taj EPC se ne moze prebaciti u Bridge mode, mogao je samo CGA2121, ali sam cuo da su navodno i to zabranili pa je opcija nedostupna.
    Modeme koje Telemach ima u ponudi ne mozes kupiti, mozes samo od njih dobiti na koristenje. Ubee ima dual wifi 2,4GHz i 5GHz mreze koje rade simultano, pa ti je to bolja "investicija" nego kupovati vlastiti router, osim ako nije u pitanju neki veci stan/kuca pa da ti treba veca pokrivenost signalom, u tom slucaju preporucujem nabavku AC routera sa Gigabitnim WAN portom. Ovo je posebno vazno napomenuti jer imas jeftinih rutera sa 100Mb WAN portom, pa iako je AC neces dobiti punu brzinu, posebno ako predjes na paket sa vecom brzinom.

    Dakle, taj Cisco ima vecu pokrivenost wifi signalom, a Ubee ima skoro upola manju ali zato ima AC, pa se skontaj...
     
  14. defender46

    defender46 Novi član

    OK, hvala ti na savjetu.
     
  15. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    Nisam. Samo sam pojedinačno par puta pritisnio gore-dole-lijev-desno i nakon toga čuo zvuk "klikanja". Poslije toga samo sam dugo pritisnuo tipku prema dole i krenu listati.

    Možda sam nešto još nenamjerno pritisnuo ali nezz. Pritisni ti sve na daljinskim osim Back i O tipke, trebalo bi moći nakon toga.
     
    Radar likes this.
  16. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Ja od telemacha u na pocetku nove godini ocekujem da pravi bum napravi:

    Da ukine analogiju
    Da svim korisnicima da dva resivera/modula za koristenja digitalne tv besplatno
    Da dozvoli uzimanje cetiri resivera/modula po korisniku uz naravno placanje treceg i cetvrtog
    Da zamjeni SD kanale HD kanalima koje ima u ponudi, a postoje verzije HD
    Da popravi sliku na odredjenim HD kanalima
    Da premium paketi imaju u paketu kompletnu ponudu telemaha
    Da poveca upload interneta u paketima na minimalno 10% downloada

    Nadam se da ce ovo uskoro uraditi
     
    Picoooka and dams82 like this.
  17. diablobih

    diablobih Novi član

    Trebat ce jos vremena za sve to. Dok svi predju na EON pakete, onda ce im lakse biti. Jedino sto mogu je lagano poceti sa ukidanjem analogije.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam stb I dva CI modula kuci.. Ne znam da ima neko ograničenje na broj uređaja..

    Sent from my Huawei P30
     
  19. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    To je to, ti si na maksimalnom broju uređaja (trenutno).

    Ako ukinu analogiju, moraće povečati broj uređaja bar na 4.
     
  20. crnivrag

    crnivrag Novi član

    Znam da sam malo dosadan, ali sad sam snimio profesionalni video koji prikazuje podešavanja EON daljinskog upravljača za upravljanje TV-om snimanjem direktnih postavki u samom EON box-u:



    Na ovaj način više nije potrebno koristiti tastaturu za upravljanje.
     
    Radar and dams82 like this.