Igre 2019

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 7, 2018.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma



     
    Last edited: Nov 18, 2019
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Izgleda bas impresivno.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Vr... not cool.
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Not cool at all ... Vjerovatno će uslijediti neki only Valve Index exclusive sadržaji za ovu igru ... Jedini motiv im je zarada. Nije nikakav problem kada je to motiv, ali to je Valveu jedini ...
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne slazem se. Mora neko gurati naprijed. Pod obavezno je da to ucini neko dovoljno jak da izgura i napravi revoluciju. Svima je motiv zarada, jok et, ljubav prema potrosacima...
    Iskreno se nadam da ce uspjeti izgurati i da se konacno pomjeri granica gaminga, "ready player 1" za 10 godina :D
    Konzole su zakocile tehnoloski razvoj i vrijeme je da dodje nesto sto ce ga nastaviti. Ako to nije vr onda ne znam sta je.
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Valve gura naprijed samo zbog VR seta kojeg su izdali ljetos. Igra može biti fantastična ali me definitivno neće natjerati da izdvojim preko 1500 KM za VR set samo zbog jedne dobre igre i povrh toga moram imati jak kompjuter. Možda bude ova igra i revolucionarna, ali nešto ne vjerujem u to, većina ljudi što su radili na HL2 si napustili Valve.
     
  8. xman

    xman Komšija

    Ako su htjeli zaradu trebali su vratiti neke likove koji su otisli i napraviti HL3.
    VR niko nije trazio ali eto.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa sta je tu nelogicno, nece gurati zbog vr seta koji je izbacio sony za playstation? Njima i nije cilj da natjeraju nekog bosnju, proci ce tu jos desetljeca... Cilj je postati korporacija koja ce biti predvodnik revolucije, jer tu su pare. Isto sto je i WoW svojevremeno bio, sutali pare da mogu hodati normalno. Iduci naslov koji u vr uradi ono sto je wow tada donosi ogromne finansije jer govorimo o stotinama miliona igraca. Ne kazem da ce biti zdravo za covjecanstvno, ali buducnost bi vrlo lako mogla da donese 'pravi' e-sports i situacije kao iz filma rp1.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Izgleda super ali valja prodati VR koji prave. Valve Index je skoro 1000 dolara. Na tu cijenu ce biti i rukavice. Izgleda dobro u poredjenju sa drugim VR igrama. Smještena je izmedju keca i dvojke. Ali treba imati na umu, nema hodanja u VR-u. Tesko da ovo opravda HL hajp igra u kojoj sjediš pa se teleportiraš s mjesta na mjesto. Ovo je cool ko ima Index i to je to.

    Oni su takodjer planirali AAA igru a naknadno kontali da li ce biti Portal, HL, CS ili nesto deseto.

    Problem VR-a, osim cijene, je sto nije tretiran kao konzola. Umjesto da imaju veliku podrsku igara, VR situacija je u pat poziciji jer se ne prave AAA igre jer nema VR kupaca. A nema VR kupaca jer je svaka yebena igrea tech demo. I nova Medal of Honor igra je u fazonu da sjedis kao na šolji i napucavaš se sa botovima. Oni VR pokusavaju prodati sa jednom igrom dok konzole to rade sa gomilom ekskluziva za 8x manju cijenu. Koliko kosta Index setup sa racunarom, 2000$ ?

    A igra nece biti portana na PC jer je "nemoguce portati kretanje i interakciju sa svijetom, otvaranjem vrata". Fuck off....
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    VR je budućnost gaminga, nema se šta pitati zašto i otkud.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Ovo je samo da se gurne VR, svakako bi više zaradili da su napravili multiplatform HL3

    Mada njih gaming development ne interesuje odavno jer svu kremu kupe sa steam prodaje.
     
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    za mene nikad :)
     
    Aldiin likes this.
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sreca pa je bitno jel za tebe :D
    Za 20god, djeca nece znati da se tastatura mogla koristiti za gaming...
     
    selvin likes this.
  15. xman

    xman Komšija

    Daleko od toga da ovo ne moze koegzistirat sa ostalim platformana tako da je ok mene sto se tice i VR gurati,ima i to svoje igrace i imati ce sigurno.
    Ja licno zelim HL3 na PC pa mi...krivo:D
     
    EL NINO CFC likes this.
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Upravo to, treba razgraniciti osjecaje i razum. I meni je bilo krivo kada je wow izasao, zelio sam warcraft 4 koji ni danas nisam docekao, ali jbg. Iz ove perspektive vidim da je wow promijenio gaming i da bi glupo bilo da nije izasao nego prvo wc4 pa da ga muzu par godina. Jos da im pare nisu toliko udarile u glavu i nisu kiksali, svasta je danas moglo biti bolje, ali eto, par pogresnih odluka zakoci cijelo covjecanstvo za par godina.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Previše si optimistican. Iz godine u godinu je VR prica manje interesantna. Ja se sa zadnjeg E3 ne mogu sjetiti jedne VR igre. Kad je zadnji put Sony hajpao neki VR naslov? Za novi PS5 ne vidim nigdje zainteresovanost za VR set. Vec bi sada morali imati gomilu velikih igara od Ubisofta, EA, Blizzarda itd. A ima ih tacno 0. Oculus Rift je izasao davne 2012 a igre se nisu pomjerile sa mjesta. HL je trebao izaci prije pet godina najmanje.

    Novi Oculus je mobilona verzija, Oculus Quest, na kojem mozes igrati ovakve gluposti:

    [​IMG]



    Umjesto da novi NFS bude recimo VR ekskluziva, igra nema cockpit view. Toliko o tome koliko je VR interesantan bilo kome. A ironije, VR najbolje funkcionise u igrama sa kokpitom (racing, machh simulacije, space simulacije itd).

    Ova VR prica me mnogo podsjeca na 3D TV.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa o tome i pricam, treba revolucija i ja joj se nadam. Hocemo li je dobiti, to je druga prica. Ako ce sada mobiteli zakociti kao onda konzole, pisi propalo, necemo nista novo dobiti u 20g, samo muznju para.
    Jedna igra ce napraviti revoluciju, i jedna firma. Ostali ce brzo da prate, to je onda u par godina.

    Pa uporedi sa spidermanom na ps4 i 20 godina.
     
    Last edited: Nov 22, 2019
    nenji_avero likes this.
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Pa ovo je karta Valvea da pokaže kakva se VR igra može napraviti kada se uplete pravi studio.
     
  20. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Sreca pa ne mora biti kako ti kazes :)

    Tesko da ce se VR kod svih igraca probiti i postati jedina platforma za igranje. Koliko si VR headseta probao? Koliko igara?