Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Nov 18, 2016.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Super! Samo poradi još na materijalu aviona, gledaj kakve ref slike sto se tice speculara, bumpa itd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Thx. 5% bump je bio izgleda prevelik. Spustio sam na 1-2%. Nesto je bliže:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    NaLe! and Ronaldo_9 like this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    EDIT:

    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 31, 2019
    Ronaldo_9 and MakaveliTheDon like this.
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Iznad kojeg grada je ovo :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Neces vjerovati, nadjem te slike posto su bile free i za licne potrebe i za komercijalu, i kada sam zavrsio, izguglam da je jedna od njih neka cura slikala iznada Japana.

    Fuck my life.. hahaha

    EDIT: Jedna je iznad kine druga iznad amerike. VIdjet cu da uzmeme nesto neutralno, svako se nadje uvrjedjen. Ili ovako, sam oda je bolje:

    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 31, 2019
    Ronaldo_9 likes this.
  6. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Dobar, nekako ozivi slika i model, kad si poceo sa ovim, koliko treba vremena otprilike da se pohvataju stvari?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala. Poceo sam tacno prije dvije godine ali sam pravio pauze. Nisam radio svaki dan. Nekad je znalo proci i pola godine da ne otvorim 3DSMAX. Tako da zavisi koliko radis. Moze se za godinu doci na nivo da modeliras bilo šta. Imaš ovdje Vedin drugi post, tako sam ja poceo:

    https://forum.hardwarebase.net/inde...biznis-success-price-3d-arch-viz.33780/page-2

    Kada ispucaš osnovne lekcije, onda gdje god zapne, potraziš na youtube-u.
     
  8. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Aha, ma interesantno mi je ovo uvijek bilo, mozda pocnem kao hobi, zato pitam.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Ronaldo_9 and kolinsb like this.
  10. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Hebote, otvori temu kad prvo proletiše avioni iznad glave pa onda ovi "moderni pozdravi s prstima" u koje se ne kontam jer sam prestar. :D

    Šalu na stranu, treba mi neko sa područja TK da me uvede u vode plaćanja poreza na freelancing. Znam otprilike sistem kako ide međutim nemam brojeve računa (od dva zavoda za zdravstvo i poreske) niti znam šta ide u ono polje "Taksa za ovo - ono"...
    Pa eto ako neko ima volje da se bakće sa mnom, tu sam. :)

    Hvala unaprijed.

    EDIT: Samo da napomenem bio sam u poreskoj i rekla mi gospođa: "Nemam ti ja više onih papira iskopiranih, snaćeš se ti". :D
     
    Last edited: Nov 25, 2019
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

  13. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 15, 2020
    Ronaldo_9 likes this.
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Super, samo vidi se da je uzet neki random mat i zadan na skoro cijeli model. Ubaci model u neki texture painter program ala Substance Painter pa tamo fino materijale zadaj, da se vidi da je pohabano gdje bi i trebalo biti itd :)
     
    NAILS likes this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Radjeno je na starom PC-u pa ako se mozes sjetiti, govorio sam da cu u substance painter ubacivati dio po dio jer cijelo vozilo nisam mogao. Substance painter bi krešao odmah. Ovdje ima 21 materijal, svaki sam licno sam napravio, nije random, radio sam i tu šemu sto se ponavlja na svakoj teksturi. Bio je cilj da izgledaju slicno jer je tako na svim star wars vozilima. Kao da su napravljeni od jednog materijala. Recimo A6 u filmu izgleda ovako: https://vignette.wikia.nocookie.net...bo_tank.png/revision/latest?cb=20170511134622

    Evo letjelica u mandalirian, kao da je od jednog metala: https://i.ibb.co/vPzgXMb/image.png

    I to je jedini SW film kojeg ja znam da ima a6 juggernaut ( rogue one ). Ostali su svi koncept dizajn, odnosno, fan made.

    Ono sto jeste bio problem u s. painteru jeste "bake textures". Nije islo nikako. Zato nisam mogao ni jedan generator koristiti da imam "istrošene" ivice modela. Ako ubacim dva modela, s. painter pomjesta koji je koji pa recimo ambient occlusion koji kome pripada. Doslovno me izludilo da sam htio odustati.

    Nije bilo do unwrap tehnike. Ne znam da li je do narodne s. painter verzije, ili do exportovanog fajla (jer mi je max i prije pravio problem sa staklom ako se mozes sjetiti) tako da cu se oko toga pozabaviti na novom racunaru. Ovo je prvi put da vidim teksture kompletirane na vozilu. Odradio bih par izmjena, agresivne su ogrebotine i poprilicno krupne i ako su 4k teksture, ali mi jeste bio cilj da izgledaju sto slicnine.
     
    Last edited: Nov 28, 2019
  16. Reha

    Reha Novi član

    Pozdrav ljudi, procitah vase razgovore od prve stranice haha
    Planiram poceti sa 3ds maxom, pa me zanima koju coronu da skinem.

    EDIT: Moderacija: Oglas editovan. Piraterija zabranjena na forumu.
     
    Last edited by a moderator: Dec 27, 2019
  17. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Ima li još ko da je banovan na CGPeers? Poslije onog pada njihovog, dobio sam ban. Iako imam seedanih torrenata.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Nope, uredno sve radi.
     
    NaLe! likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Zamrla tema. Jedna 6K poly bombica.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ovdje je trebalo dosta ispravki tako da sam odustao, propo pos'o, ko je šiša. 23K poly.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    FearLess likes this.
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Super, vidi se napredak, samo nastavi! :)
     
    NAILS likes this.