Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    Šta je sa ovim Giga gradom? Najavili Sarajevo u 2019, evo do kraja mjesec i po ništa još. Gigabitne brzine i analogija ne mogu skupa, ako je po najavi, analogija leti do nove godine.

    Za gigabitnu brzinu trebaju 24 kanala u QAM256 modulaciji. Trenutno u Sarajevu je 16 kanala u opticaju. Nema šanše da navuku još 8 bez da analogiju diraju.
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Vidjecemo, jos se niko nije oficijelno oglasio u vezi toga. Meni je 300Mb sasvim dovoljno za sve, pa kad nikad tu Gigu ne bi vidio :D
     
    TESLA_EDISON likes this.
  3. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    Ma i previše. Ali volio bih da samo ukinu analogiju.
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Takodje, jer ona trenutno koci kompletan razvoj usluge, kako digitalne tako i interneta.
     
  5. diablobih

    diablobih Novi član

    To jeste, ali eto, kako god bude bilo.
     
    Last edited by a moderator: Nov 17, 2019
  6. neddo

    neddo Novi član

    Najjednostavnije hvala veliko. Sa LG radi k'o tambura. Video sam pokupio sa starog linka. Mislim da bi bilo dobro onu adb shell.../.Mainactivity napisati i teksulno lakše bi je bilo prenijeti. Istina mogao sam i ja sada al sve pogasio.

    Hvala Crni još jednom
     
    Last edited by a moderator: Nov 17, 2019
    crnivrag likes this.
  7. crnivrag

    crnivrag Novi član

    Nije frka :D

    A snimio sam novi video koji direktno prikazuje ono što je na display-u EON box uređaja, i na laptopu uređaju, i detaljnije objasnio kako da se koristi daljinski za odabir TV modela, bez da se spaja dodatna tastatura :)
     
    Last edited by a moderator: Nov 17, 2019
  8. crnivrag

    crnivrag Novi član

    Video tutorijal koji prikazuje kako da kreirate posebno dugme na vašem EON daljinskom upravljaču koje će služiti kao mute dugme, koje nedostaje na ovom daljinskom upravljaču:

     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nedostaje mu brzine, vuče se kao probijena mačka. I šta je sa ovim video klubom, ništa ne mogu gledati a imam ovaj paket do najjačag ili valjda srednji.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. crnivrag

    crnivrag Novi član

    U video klubu možeš gledati sve kataloge osim HBO OD i Zauder kataloga na EON Full paketu.

    Kod mene box radi prilično brzo, a ovo na videu je usporeno, jer sam prvo snimio podešavanja, a onda radio voice over, pa sam morao usporavati dijelove videa, da bu bili sinhronizani sa glasom.

    Ako ti je spor EON box, provjeri da li ti je dostupan update firmware-a na box-u, a i trebaš updatovati sve sistemske aplikacije kroz Google Play Store.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    @crnivrag ma ne može mi 90% stvari u tom video klubu, izbaci nešto tipa da nadoplatim za sadržaj.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. crnivrag

    crnivrag Novi član

    Ako koristiš EON box uređaj i EON Full paket, onda su ti dostupni svi gore navedeni katalozi osim HBO OD i Zauder kataloga.

    Međutim, ako koristiš D3 resiver, onda ti pola ovih kataloga nije dostupno, na ostalim katalozima imaš osiromašen sadržaj i dosta sadržaja koji nisu dio nijednog paketa, već se plaćaju po iznajmljivanju.
     
    dams82 likes this.
  13. crnivrag

    crnivrag Novi član

    http://rs.n1info.com/Vesti/a547468/Najbolji-sport-se-seli-na-Nova-sport.html
     
    dams82 and RED DEVILS like this.
  14. selvin

    selvin Moderator

    Što znači da će sad iako su prodali SportKlub BHTelecomu, sve važnije sportske događaje prebaciti na NovaSport i opet ti džaba SportKlub na drugim providerima?
     
    Esh and RED DEVILS like this.
  15. DSA

    DSA Aktivista

     
    Last edited: Aug 6, 2020
    aNaToMiC ! likes this.
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pederi, licimuri, demoni...
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Ovo nije nikako uredu od strane Telemacha prema korisnicima BHT uglavnom supacki potez
    Ja koristim usluge oba operatera tj. BHT Moja TV Net 4 i Eon Full TV van Telemach mreže


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    To je bilo ciljano, htjeli ste ga, evo vam ga. Sad je samo pitanje je li neko iz BHTelecoma bio dovoljno pametan da stavi u ugovor da ce SportKlub i dalje prenositi ekskluzivne dogadjaje. Sumnjam da jest, ali valjda se moglo ocekivati od Telemacha da se pokazu kao supci jer levate 10 godina za ovaj SportKlub.

    EDIT: I gdje su sad oni klixasi da im se popljujem na providera? :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma vala i SK u SD formatu je kriminalno loš, evo LP na areni sport top.

    Takvo je tržište, ne cudi me ovo al momacki su zeznuli BHTelekom :D

    Srecom vec neko vrijeme se hladim od sporta pa mi SK nije cejf ko nekad.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ma ne gledam ni ja nesto posebno, ponekad spansku ligu i f1. Ostalo na areni. Zivio sam i bez sport kluba, nije mi bitan, pogotovo sa onakvom slikom koju sam imao i na streamovima bez njih.
     
    aNaToMiC ! likes this.