Google Maps dodavanje objekta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Almir, Nov 27, 2019.

  1. Almir

    Almir Komšija

    Koliko treba da se lokacija pojavi na g maps?

    Pokušajem da dodam lokaciju tipa vikend objekat apartmani na g mpas i pretragu, napravio sam busines acc na guglu kako bi imao kasnije kontorlu, sve je prošlo ja vidim u gmaps i gsearch objekat sa mojim postavakam a kad idem preko incognito ne vidim što u biti i i nije aktivno.

    Prvobitno mi je zamisao da frendovi mogu pronaći na gmaps lokaciju tj direction do objekta, obzirom da se radi o vukojebini :)
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Koliko znam potrebno je dobiti pismo na poštansku adresu sa code-om za verifikaciju da bi lokacija bila aktivna na Google maps.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    Nešto sam muljao, imam 2 lokacije jedna je sa verifionovanim satusom neznam ni sam kako sam upio a druga je čeka to o čemu pričaš, da bi verifikovao morao dobiti kod preko pošte a to traje min cca 15dana , muljao sam radi potvrde preko poštra, obzirom da na željenoj lokaciji nema poštara, pa sam stavio kuću kasnije planiram promijeniti ako uspije, dok ova prva verzija još se ne pojavljuje na gmaps i gogle search
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Moraš registovati na bussiness profilu objekat, poslati zahtjev za verifikacijom i onda ti na adresu pošalju verifkacijski kod u roku od 15 dana.
    Ako kod ne stigne moraš sve iz početka.
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    Gledao sam da skratim vrijeme verifikacije, jer sam vidio da ima opcija potvrde na email umjesto poštom za neke verzije, dok sam isprobavao opcije ,verifikacija je prošla(radio sam na mobitelu pa nisam siguran kako).

    [​IMG]
    [​IMG]