Video signal/igre putem lokalne mreze na TVu

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Vedo, Nov 28, 2019.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Situacija je kao na slici. PC spojen ethernetom na modem, modem ethernetom na TV & Eon Android box. Ne zelim vuci HDMI kabal preko sobe, a ni dizati lajsne od parketa pa ga sakrivati, postoji li mogucnost da sliku i zvuk saljem ethernetom do TVa?

    Probao Steam stream, probao Moonlight, EON Android box je izgleda prespor da encodira 1080p@60 , pa se javlja osjetan lag.

    TV u pitanju je Sony 55", nije Android.

    Eh da, probao i putem laptopa, sa Windows 10 "project" funkcijom radi vrhunski, nikakvog laga nema. Ali na PCu nemam te opcije, jer je PC spojen na modem putem etherneta, a ne Wi-Fia.

    [​IMG]
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ako imas LAN vec provucen i viska uticnicu (zidnu ne na modemu) mozes preko HDMI-ETHERNET extendera to rijesiti. Osim toga imas i namjenskih rjesenja za bezicni prijenos slike ali su skuplji
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam LAN provucen do modema, pa od modema do TVa.

    Nadao sam se da ima neko softversko rjesenje/fazon, jer kao sto napisah, putem laptopa radi perfektno.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Neki kvalitetan WLAN-stick?
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Imaš još soluciju sa Miracast adapterima, provjerit ću baš kad dodem kući jel kod mene ima opcija ikakva pa javim.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Posto bi ovo streamanje služilo uglavnom za igre, kontam radi laga da bi dosta bolje bilo da sve ide lan-om, kad je vec sve i spojeno istim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Probaj upaliti file and printer shareing pa onda probaj project sa lan kabla
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Meni na PCu da slati sliku preko lan-a nisam probao igricu
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja koristim steamlink i preko wifi pucam grid 2 sa kontrolerom bez ikakvih problema

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  10. black

    black Komšija

  11. Vedo

    Vedo Moderator

    [​IMG]

    Evo situacije putem Steam Link aplikacije koja je instalirana na EON Box. Znaci, sve žicom povezano, a zašto onda ovoliki packet loss majku mu:/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    nenji_avero likes this.
  12. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ni meni nije jasno što steam link toliko kasni jbt
    Baš sam se bio nameračio da igram u "konzolaš" položaju, međutim na TVu kasne komande po 2-3 sekunde
     
  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ne bi trebalo da kasne 2-3 sekunde, odziv kako sam citao na netu bi trebao da bude oko 20ms. Mislim da treba tu neki dedicated box kao sto je oficijelni steam link ili nvidia shield za najbolje performanse.
     
    Esh likes this.
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja na steam linku bukvalno preko kontrolera hamannpa ne mozes primijetiti da kasni ista.preko wifi naravno

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Kod mene EON i fakat kasni
    Jos ja povezem kontroler na komp (ne na eon), ali slika kasni dosta...
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Imaš bas Steam Link box? Da li bi mogao posuditi na par sati da probam, ako radi OK da kupim i ja sebi?

    Probao opet i Moonlight app, nema nit jedan lost frame ili sl, samo sto EON box nije dovoljno jak izgleda, pa iako stignu do njega 60 fpsa, on ih renda 55-58 fps, pa se osjeti trzuckanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ne druze nisam to mislio.SteamLink app na tyzen samsung smart tv-u i racunar uvezani bezicno.Dakle pokrenut steam na pc i steam link na tv- u i to je to.
    Evo snimih par sekundi da vidis:


    I slagao sam kad kazem wifi.Racunar i tv su lan kablom vezani direkt na vdsl modem.od bht brzina mi je 50/8 mbit jbg kod mene je sve blizu jedno drugom.Ipak ovo ne mogu kao relevantno porediti sa tobom.Kod tebe je dr situacija:(


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 1, 2019
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Kupih danas Steam Link, perfektno radi 1080p 60 fps. Kad gledas TV sa par metara, nema razlike naspram direktnog HDMIja.
     
  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Gdje se ima kupit kod nas?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja objavio na OLXu oglas da trazim, pa mi se javi neki decko iz Konjica.