Mobilno Bankarstvo

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Aldiin, Sep 19, 2019.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa je li mogu i ja sa ovim nazovi paketom to koristiti
    znaci mogu samo vidjeti stanje racuna preko svog naloga ,koji kosta 4 KM

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    3.99KM ti je naknada za mobilno bankarstvo, možda ti to i plaćaš samo nisi verifikovao aplikaciju pa ne možeš koristiti. Javi se u ponedjeljak u banku pa pitaj... [​IMG]

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  3. DSA

    DSA Aktivista

    X
     
    Last edited: Aug 6, 2020
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kad ste vec aktivni oko mobilnog bankarstva, zanima me koja je banka najpovoljnija.

    Trenutno koristim stari sistem digni platu i kešom placam 2km mjesecno održavanje računa.

    Eh sad razmisljam o NFC placanjem, SMS poruka koliko imam na stanju novca ili app o prikazu stanja svaki put da imam uvid.

    Svejedno mi je koja je banka, trenutno je Sberbanka politika firme al svakako planiram neku šoping karticu i sl jer nude neke akcije barem na papiru :D



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Raiffeisen ima sve to sto si nabrojo. NFC placanje je besplatno preko m-plati aplikacije, SMS poruka isto besplatno za stanje ili ako imas viber onda mozes (besplatno) spojit raiffisen preko toga i gledat racune i placat drugim, placat racune, itd..
    Ako hoces raiff mobilnu aplikaciju onda je 4km mjesecno, ja sam neki dan uzeo to i svidja mi se jer kad placas racun mozes odma sacuvat kao template i imas u aplikaciji citavu historiju uplata/isplata od otvaranja racuna, prije se to moralo dizat/printat ili cuvat mjesecni izvod...
     
    Eldorado likes this.
  6. selvin

    selvin Moderator

    Radije Sparkasse, imam i Raiffeisen, ali za 6KM kod Sparkasse dobijes i mob app i internet bankarstvo i sms usluge itd. Raiff placam 4KM samo internet bankarstvo.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  7. anel007

    anel007 Komšija

    ja na raiffeisen u sklopu klasik paketa imam i internet i mobilno bankarstvo, sms me nikad nije plaho zanimao ali znam da ovo dvoje radi bez problema
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Negdje je bila komparacija usluga banaka

    Imaš ovu opciju

    https://www.bbi.ba/bs/novosti/bbi-paketi

    Kad klikneš na paket, idi na informacije i karakteristike i tu imaš detalje.

    4.99 KM mjesečno za "Smart paket" ovo u vezi ovih sms poruka mislim da je stara priča, provjeri jeli ima kakvih troškova ako si na pre paid paketu kod operatera nakon tih prvih 10 poruka.

    Aplikacija je dobra.

    Nema NFC plaćanje, imaš bezkontaktne kartice ali naravno od nje imaš koristi tamo gdje imaju bezkontaktne čitače kartica, bezbeli je isto i za NFC

    Imaš standardno u aplikaciji pregled svojih otvorenih računa koje imaš.

    Super korisna opcija u aplikaciji za prebacivanje novca sa računa na prepaid kartice.

    Pregled prometa po svim karticama, kad kome i koliko sa provizijom za ino plaćanja.

    Imaš "e režije" u aplikaciji fali telemach , Sarajevo stan , OKI

    Mislim da možeš skinuti aplikaciju pa da vidiš demo.

    Ima isto Kviko aplikacija, pravo korisna za slanje novca i podizanje direktno na bankomatu bez potrebe da primalac ima karticu (ograničen na određene banke), dopune za mobite za sve operatere

    Pogledaj ako imaju aplikacije od drugih banaka "skini" pa vidi kakav je demo, uporedi cijene i kvalitet usluge - opcije u aplikacijama.
     
    Eldorado likes this.
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa i ja imam klasik. Tad kad sam uzeo bilo je samo internet bankarstvo. Ako su dodali poslije mobilno, mozda sam i ja dobio onda...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    Mislim da je dodato, nisam ni ja isao u banku niti dobio neku obavijest o tome ali se u sklopu internet bankarstva haman u zadnjem tabu pojavila opcija nesto kao dodajte ili verifikujte mobitel za korištenje mobilnog bankarstva ne sjecam se sad tacno sta je pisalo

    Pregledaj malo sta se nudi tu i skontat ces garant sta treba raditi, sve se zavrsi online i treba 1-2 dana da dobijes podatke za pristup putem aplikacije, mislim da stigni putem sms poruke

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. exwizzard

    exwizzard Komšija

    I kod mene je klasik, jel isti user i password za internet bankarstvo kao za mobilno?
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    nije, internet bankarstvo su jedni pristupni podaci a mobilno drugi, mobilno koristi pin kod za pristup ako se ne varam a haman nova aplikacija podrzava i neki drugi vid unlocka u zavisnosti sta je podeseno na telefonu, otisak prsta i slicne stvari
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Jesu pametni, znaju zvati svaki mjesec da nude kredit, svaki put im se mora reci da imam vec u drugoj banci, ali eto nazovu redovno. Znaju zvati i za ankete i razne gluposti. A kad treba korisnika obavijestit da ima nesto novo ukljuceno u paket, onda se usute.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mene ne zovu više, ja poblockiro brojeve... Kad mi je trebao kredit, kamata skoro 9%. U drugoj banci dobio s ksmatom od 3,5%. U RF sam klijent bio 8 godina, a u drugoj banci nisam nikada bio klijent, pa ni sada

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Evo ima online zahtjev za mobilno bankarstvo u sklopu internet bankarstva. Nakon poslanog zahtjeva pise "Spreman za unos", sta god to znacilo. Pretpostavljam da sad cekam sms poruku.
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    To je to, trebalo bi da dobijes pristupne podatke sutra

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    je li to ulogujes se na svoj account "internet bankarstvo" i onda gore imas tab "zahtjevi" i prvi ovaj sa lijeve strane je za mobilno bankarsto i posaljes zahtjev ?
    ja sam to poslao,pa sada valjda je to to i valjda nece biti skrivenih troskova :D

    samo meni nije pisalo kao tebi ovo,spreman za unos,nego nesto kao da se mora nesto iz aplikacije uraditi a ja nemam ni pristup aplikaciji
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Pisalo mi da se status zahtjeva prati u aplikaciji, vjerovatno na to mislis? Nakon toga se zahtjev pojavio u listi sa statusom spreman za unos. Vidjecemo sutra. Ja sam skinuo app ali cekam taj sms kod jer je prvi screen login. App zahtjeva username i taj kod. Username je pretpostavljam isti kao za internet bankarstvo ili ce i on doci u sms.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    mislim da ce oboje stici putem poruke mada nisam 100% siguran jer sam prije nekoliko mjeseci to odradio, uglavnom nikakvih dodatnih troskova nema osim tih 3.99 svaki mjesec koliko se naplacuje paket klasik
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Meni je doslo unutar stare aplikacije, unutar Obavijesti - novi username i prvi password. Odmah pri unosu novog usernamea i prvog passworda, uneses PIN i to je to :)

    UI je odličan na novom RFB appu.