14 pin na 20 pin PSU konverzija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by pac, Dec 1, 2019.

  1. pac

    pac Komšija

    Pozdrav svima, želio bih promijeniti na Lenovo Thinkstation E31 mašini PSU radi nadogradnje graf. međutim nailazim na problem sa PSU konektorom na MBO. Na mašini je sve Stock pa je tako na MBO 14pin konektor za PSU + 4pin za CPU.

    Treba mi vaš savjet da li će biti ok da se koristi adapter sa 14pin na 20pin za kvalitetniji PSU ~600W koji treba pokrenuti npr GTX 1050/ti ili rx570/580?

    Ili je ipak bolje možda mijenjati ploču radi PSU-a?

    Hvala!
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mozda nije odgovor kojeg tražiš al recimo vecina gtx1050ti kartica uopste ne traži dodatno 6pin napajanje i vrlo malo struje troši tako da zamjena PSU nije ni potrebna.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    pac likes this.
  3. pac

    pac Komšija

    Iako je trenutno napajanje od FSP-a sa 280W sa 80 Plus Bronze cert.?
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    pac likes this.
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ide tu 1050ti bez problema
     
  6. pac

    pac Komšija

  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A koji je cpu?
     
  8. Tensai

    Tensai Komšija

    jel ti u toj mašini Xeon e3? Njemu je TDP 77W + grafika 75W nema šanse da će preći 200W u najgorem slučaju
     
  9. pac

    pac Komšija

    i5 3550 je u PC-u.
     
  10. pac

    pac Komšija

    I šta mislite hoće li raditi PC uredno i pod opterećenjem ako budem koristio navedeni adapter?
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne treba ti adapter, radice to. Neces max stresat cpu i gpu nikad toliko, jedino ako imas gomilu nekih mehanickih uredjaja... Cpu, ssd i ram ce potrositi 150-160 pod max optercenjem, i gpu 80, opet ta napojna to moze da iznes jer nije neki kinez. A neces pustiti linx dok igras igre tako da ja previdjam.da je max u gamingu 200w.
    Ovo pricam za 1050ti.
     
    Last edited: Dec 3, 2019
    pac likes this.
  12. pac

    pac Komšija

    Hvala na info. Gledam cijene, pa vidim da mogu skoro za istu cijenu uzeti i GTX 1650 razlika u FPS-u je od 5-15 u zavisnosti od igre a potrošnja je oko 5-10W veća u odnosu na GTX 1050ti. Što mislim da je i dalje u granicama šta napajanje može izgurati ili griješim?
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  14. pac

    pac Komšija

    Da vani za sam mislio uzeti za oko 140€. U svakom slučaju hvala!