Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i golf dvojka :D
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa eto taj tiguan svakako jeste najbolji od nabrojanih. Jest da ima kilometara ali može on još dosta. Svakako ih je 90% sa tom kilometražom samo vratate na 150-200k

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Sumnjam da se u BiH moze naci Tiguan 10 godina star koji je presao ispod 250k. Sreca pa je ovaj kod nas vozen tek godinu i nesto. I to je prednost, mada mozda i nije, ali eto nesto mi sigurnije da je servisiran u Svedskoj nego kod nas (cisto radi dijelova, ne zbog strucnosti majstora).
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, to je realna kilometraža, još ako je vožen dosta po auto putu a vjerovatno jeste, to je velika stvar

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ništa ne znaci uvoz iz X drzave. Dosta placeva po njemackoj sa autima uvezenim iz italije. Inace sam govori oza sedmicu a ne za 6 ali jeste tiguan nesto sasvim drugo. Ipak nisu u istoj klasi. To je pretpostavljam neki 2007-9 god.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Tiguan je 2009. Golf 6 plus sto smo gledat je 2010 godiste, 14k KM. Cijena je prihvatljiva, ali ipak nije to to. Ako se i odluci za to, vjerovatno ce bit zbog jeftinijeg odrzavanja i registracije, nesto manje kilometraze, ali mislim da mu to nije rjesenje. Radije da ocejfi pravog SUV-a sad pred penziju, nego da mu ostane zelja, zato mu nisam dao da se zagrije za ovaj golf plus :) Ebg kratak je zivot, ako ce se gledat na registraciju vecu 100-150KM ili skuplji servis, bolje ne vozat nista.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ja, neka ocejfi. Yebo golfa. Ako mu je SUV zelja, tiguan je super ako nema ozbiljnijih kvarova. OD svih spomenutih terenaca, ja bih njega.

    Ne znam koja je felga ali su gume i 16 i 17, one 215/65 ili 235/55, oko milje. Ako uz njega idu celave, imaj i to na umu. Sava mozda izadje oko 900KM.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nek pogleda nekog Freelandera ako imate blizu, lijepo je auto pa mozda mu se svidi da ga ceifi :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Trenutno na sebi ima ekserice iz Svedske goodyear 2014 ili 2015 godina (skinuti ekseri naravno), moze gurati ovu godinu sigurno. I ima set ljetnih 2017 godina. Obje 16". Nego kad smo kod Tiguana, izmedju 140 vs 170ks ovog 2.0TDI, koji motor se pokazao boljim? Vidim ima jedan Tiguan jos u Eganjgo pa mozda odemo pogledat, 2008 godina, 216k, 2 vlasnika, 140ks motor. @dino73n?

    @aNaToMiC ! pogledat cu i to, thanks.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    U ovom slucaju @selvin moze provjeriti, uz pomoc tablica, da li je auto kupljen u Swe ili je uvezen. Postoji mogucnost, relativno mala, da je uvezen iz Njemacke, koristen u Swe i onda otisao za BiH.
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    https://www.olx.ba/artikal/32084598/mitsubishi-outlander-turbo/

    Ovo slučajno naletih, skontam da mi je prijatelj iz osnovne i da nije divljak za volanom. Jedino ne znam za ovaj fabrički plin kakva su iskustva, a vidim tražiš i nešto mlađe.

    Stari Legacy mi ostao u lijepom sjećanju, pa pogledah i ovu marku manje zastupljenu kod nas.

    https://www.olx.ba/artikal/34841014/subaru-outback-2-0-d/

    Vjerovatno je prvi vlasnik, trebalo bi nazvati...

    Isto mi je super od Volva i cross country, ali nažalost malo ih se prodaje polovnih, ovi novi iz fabrike su skupi :D
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Prvi modeli 2.0 TDi CR motora su imali masu problema do 2009 godine. Uljne pumpe, turbine, i Siemensove dizne koje su iz nekog razloga crkavale ko lude, kasnije zamijenjene Boschovim, ja bi svakako gledao da je kombinacija Bosch sistema ubrizgavanja (dizne i cr pumpa) te neki dobar majstor da pregleda uljnu pumpu.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jel to i ti dižeš sidro?
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Teska srca.
     
    Esh likes this.
  16. kio

    kio Komšija

    Njemacka?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Kod Merkel :D
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    takvih je 90% na piku sto prodaju kola :D:D:D
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Idu ljudi da kupe bolje. Dosta vise dizela leseva, od sad samo turbo benzin :)

    Samo naprijed Stivi, ovdje za 20 godina te ceka isto ili gore...